logo
Niedziela, 14 lipca 2024 r.
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego, Henryka – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Obrali kurs do Gwiazdy Morza - pielgrzymka Ludzi Morza
2023-09-16 10:00
Na Jasnej Górze trwa dwudniowa pielgrzymka Ludzi Morza, którzy już po raz 41. zawierzyli Matce Bożej swoją pracę, rodziny oraz kolegów na wielu wodach świata.
 
Radość i nadzieja na Jasnej Górze
2023-09-15 10:00
W święto Matki Bożej Bolesnej na Jasnej Górze modlili się podopieczni Stowarzyszenia „Gaudium et Spes” wspierającego osoby starsze, z niepełnosprawnościami, a także zaburzeniami psychicznymi, oraz jej pracownicy. Łacińska nazwa tłumaczona na język polski oznacza „radość i nadzieję”.
 
Obchody XIII Tygodnia Wychowania w Białymstoku
2023-09-14 19:00
„Historia miasta to ludzie, którzy wpłynęli na jego losy i przyczynili się do jego rozwoju” – mówił abp Józef Guzdek podczas konferencji poświęconej postaci ks. dr. Stanisława Hałko – kapłana, nauczyciela i polityka, postaci zasłużonej dla białostockiej oświaty, zorganizowanej z okazji trwającego w Kościele w Polsce XIII Tygodnia Wychowania. 
 
Przewodniczący Episkopatu: Nie pozostawiajmy Synodu bez modlitwy
2023-09-14 17:00
Chodzi o to, aby nie pozostawić tego wydarzenia w Rzymie bez modlitwy, aby z tego wszystkiego Kościół rósł, dojrzewał i mógł stawać się coraz aktywniejszy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w videoprzesłaniu na konferencję prasową, która odbyła się w Sekretariacie KEP, na temat przygotowań do rozeznawania synodalnego przed rozpoczęciem rzymskiej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów o synodalności. 
 
Odszedł Pierwszy Biskup Gliwicki
2023-09-14 11:00
Odszedł dobry człowiek, żarliwy chrześcijanin i gorliwy Pasterz, któremu Opatrzność powierzyła tworzenie struktur diecezji gliwickiej. Pragnę przekazać moje najserdeczniejsze wyrazy współczucia w związku z informacją o śmierci Pierwszego Biskupa Gliwickiego, JE ks. bpa Jana Wieczorka - zapisał Adrian J. Galbas SAC w kondolencjach.
 
Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP odbyła zebranie robocze w Gnieźnie
2023-09-13 17:00
W dniach 11-12 września br. Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski odbyła kolejne zebranie robocze. Miejscem spotkania był gmach Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Obradom przewodniczył bp pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.
 
Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci na Krzeptówkach
2023-09-13 13:00
Zapraszamy serdecznie dzieci na Ogólnopolską Pierwszą Sobotę Dla Dzieci, która odbędzie się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Wydarzenie rozpocznie się 7 października o 14.00.
 
Mszą Świętą w języku łacińskim zakończył się XII Międzynarodowy Kongres Śpiewu Gregoriańskiego
2023-09-13 11:00
Uroczystą Mszą św. w języku łacińskim 9 września, zakończył się XII Międzynarodowy Kongres Śpiewu Gregoriańskiego p/t Psallite sapienter. Psalmodia podstawą repertuaru śpiewu gregoriańskiego, który odbył się w Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu w dniach 4-9.09.2023. 
 
O kapłańskiej formacji w codzienności współczesnego świata
2023-09-12 14:00
O stanie formacji kapłańskiej w Polsce, jej perspektywach na przyszłość, formacji w codzienności, bo gdy „rozwija się duszpasterz, to rozwija się wspólnota, której służy” rozmawiają przedstawiciele Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej. Dwudniowe spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo z Komisji Duchowieństwa KEP.
 
Bp Suchodolski: Światowe Dni Młodzieży pokazały na nowo piękny, młody Kościół
2023-09-12 10:00
Światowe Dni Młodzieży pokazały na nowo piękny, młody Kościół, za którym wszyscy tęsknimy – powiedział bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, podczas konferencji prasowej podsumowującej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, która odbyła się w Sekretariacie KEP 12 września br.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...