logo
Poniedziałek, 15 października 2018 r.
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy, Florentyny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Biskupi na Dzień Papieski: potrzeba ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę
2018-10-06 16:00
„Współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” – między innymi te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II cytują biskupi w liście pasterskim zapowiadającym XVIII Dzień Papieski. Będziemy go obchodzić w niedzielę, 14 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.   
 
Rycerze Kolumba pomagają
2018-10-06 15:00
Ok. 600 Rycerzy Kolumba wraz z rodzinami i przyjaciółmi bierze udział w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 5-6 października. Rycerze Kolumba to międzynarodowa organizacja katolickich mężczyzn, największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. W Polsce działa ich ponad 5 i pół tysiąca - realizują się w działalności na rzecz swoich parafii, swoich społeczności lokalnych i w dziełach miłosierdzia.  
 
 Kościół rodzi się ze słuchania Słowa Bożego
2018-10-06 14:00
- Drodzy Siostry i Bracia! Dzisiejsza, pełna bogatych znaków, liturgia jest czasem naszej wielkiej wdzięczności wobec tych minionych dziesięcioleci, które składają się na ofiarny trud i pragnienie serca, by tutaj wznieść Dom Boży. - mówił abp Marek Jędraszewski w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żarkach, gdzie dokonał konsekracji kościoła. 
 
O świętości życia na pielgrzymce prawników
2018-10-06 13:00
39. Pielgrzymka Prawników trwała na Jasnej Górze w sobotę, 6 października. Przyjechało ok. 300 osób z duszpasterstw prawniczych, wśród nich prawnicy, sędziowie i adwokaci.  
 
Dni Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II
2018-10-06 10:00
W Stoczku Klasztornym odbyły się Dni Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Postać sługi Bożego prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego odegrała ogromną rolę w życiu Kościoła. Choć tak wiele mówi się o nim, to sesja popularno-naukowa „Miłość kard. Stefana Wyszyńskiego do Ojczyzny”, która odbyła się w Stoczku Klasztornym, była okazją do przypomnienia jego nauki. 
 
Bp Florczyk: Pomóżmy młodzieży w słuchaniu Jezusa (trzeci dzień synodu)
2018-10-06 08:00
Słowo „słuchać” jest jednym z najczęściej powtarzanych na synodzie. W sposób szczególny podkreśla się potrzebę tego, aby Kościół słuchał głosu młodzieży. To bardzo ważne, ale naszym zadaniem jest przede wszystkim pomóc młodzieży słuchać głosu Jezusa – powiedział bp Florczyk w sobotę podczas trzeciego dnia roboczego synodu. 
 
Uroczystość Świętego Franciszka w Kalwarii Zebrzydowskiej
2018-10-05 18:00
W Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu (04.10) w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej dwóch bernardynów złożyło śluby wieczyste. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny. 
 
Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia
2018-10-05 17:00
– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie rozważania metropolita łódzki. 
 
Podsumowanie drugiego dnia obrad Synodu przez biskupów z Polski
2018-10-05 16:00
Przygotowanie do życia w małżeństwie, rola ojca w rodzinie, młodzi imigranci oraz świadectwo życia młodych wobec rówieśników to tematy drugiego dnia obrad Synodu, w którym przemawiali przedstawiciele poszczególnych krajów i kontynentów wymieniając się swoimi doświadczeniami. 
 
Abp Ryś: 550 lat tradycji schodzenia się razem i twórczego myślenia razem ku dobru wszystkich!
2018-10-05 13:00
W Piotrkowie Trybunalskim zakończyły się uroczystości związane z obchodami 550. rocznicy Polskiego Parlamentaryzmu. Rozpoczęła je Msza święta celebrowana w piotrkowskiej farze, której przewodniczył metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...