logo
Czwartek, 29 września 2022 r.
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała, Gabriela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zaczynamy Msze niedzielne u św. Idziego w Krakowie
2022-09-24 14:00
Misję naszej Fundacji opisujemy często jako „tworzenie ekosystemu wiary”. Poprzez działania edukacyjne, formacyjne i wydawnicze oddziałujemy na ludzi w całej Polsce i poza jej granicami, pomagając im odkrywać piękno i potencjał Tradycji Kościoła, a zwłaszcza życiodajną moc sakramentów.
 
41. Pielgrzymka Kapłanów Arch. Częstochowskiej
2022-09-24 13:00
Po raz 41. na swej pielgrzymce zgromadzili się księża archidiecezji częstochowskiej. - Pielgrzymka to spotkanie w drodze - zauważył abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski zwrócił uwagę na wielopokoleniowy wymiar kapłańskiej modlitwy, który jeszcze dobitniej pokazuje, że tylko Chrystus wciąż jest ten sam. 
 
Sympozjum pt. Rodzina w nauczaniu bł. ks. Michała Sopoćki
2022-09-24 12:00
„Wszystko, co dobre, zaczyna się w rodzinie. Rodzina jest miejscem wychowania człowieka. Ks. Michał Sopoćko doskonale rozumiał, że bez rodziny nic się nie uda. Wiara, tradycja i język w narodzie polskim przetrwały tylko dzięki rodzinie” – mówił metropolita białostocki do uczestników Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat „Rodzina w myśli bł. ks. Michała Sopoćki”. 
 
Reparacje w kontekście pojednania
2022-09-23 10:00
Przed wyjazdem na posiedzenie Konferencji Episkopatu Niemiec metropolita katowicki w "Rozmowie Poranka" odniósł się do zapowiedzi rządu polskiego w sprawie reparacji wojennych od naszych zachodnich sąsiadów.
 
Abp Marek Jędraszewski o misji i zadaniach Fundacji św. Jana Pawła II
2022-09-23 10:00
Członkowie Fundacji św. Jana Pawła II spotkali się w Rzymie, aby świętować jubileusz 40-lecia istnienia organizacji. Wydarzenie otworzyło sympozjum "Fundacja Jana Pawła II wobec nowych wyzwań. Jak przekazać dziedzictwo pontyfikatu kolejnym pokoleniom?", podczas którego słowo do zebranych wygłosił abp Marek Jędraszewski.
 
Bp Zadarko: Powinniśmy zrobić wszystko, aby widzieć w drugim człowieku siostrę i brata
2022-09-23 09:00
Orędzie papieża to kolejny element budowania procesu integracji w społeczeństwie, a dla nas w Kościele jest to integracja katolicka. Papież mówi, że, aby budować przyszłość, powinniśmy się poznawać – powiedział bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek
 
IV Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty - czy znasz?” rozstrzygnięty
2022-09-23 08:00
Uroczysta Gala Finałowa Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” będzie miała miejsce w niedzielę, 9 października 2022r. Rozpocznie się Mszą św. w Kalwaryjskim Sanktuarium o godz. 11:00 w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego, o. Wenantego Katarzyńca.
 
Do młodych przez młodych. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na nowy rok formacyjny
2022-09-22 10:00
– W Ruchu Apostolstwa Młodzieży można spotkać dobrych ludzi, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo w duchu chrześcijańskim, wprowadzając dobro i pokój Boga wśród ludzi – mówi ks. Marcin Rozmus, zachęcając młodzież do włączenia się w działalność parafialnych Grup Apostolskich.  
 
Pielgrzymka młodzieży do Lubajn
2022-09-22 09:00
W XIII Powiatowej Pielgrzymce młodzieży ze szkół ponadpodstawowych wzięło udział blisko 1000 młodych osób. 
 
Dziękowali za dar drugiego życia i prosili o niebo dla dawców
2022-09-22 08:00
Za dar drugiego życia dziękowali na Jasnej Górze przedstawiciele Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religii - Koła w Zabrzu i Warszawie. Modlili się też o niebo dla dawców, za ich rodziny oraz za lekarzy i o pomyślne przeszczepy dla oczekujących.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...