logo
Środa, 02 grudnia 2020 r.
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny, Rafała, Bibiany – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
"Nie dla wojny". Modlitwa o pokój wraz z Ormianami
 


- Chcemy gorąco modlić się o pokój, aby wojna nie była sposobem rozwiązywania problemów – powiedział 16 października kard. Kazimierz Nycz, odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II i papieża Franciszka z najnowszej encykliki „Fratelli tutti” . W Świątyni Opatrzności Bożej przewodniczył Mszy św. w intencji pokoju w Armenii
Metropolita warszawski nawiązał także do 42. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 

– Modlimy się, dziękując Bogu za tamten dzień i przeszło 26 lat pontyfikatu Jana Pawła II, kiedy wychodził z głoszeniem miłości bliźniego w cały świat – zaznaczył kard. Nycz, przypominając, że św. Janowi Pawłowi II bardzo bliski był naród ormiański. – Papież prosił i błagał o pokój wiele razy. Był ostatnim głosem na świecie, który mówił „nie” dla wojny, która zawsze sprawia ból i cierpienie niewinnych ludzi – podkreślił kard. Nycz i wskazał, że nie inaczej jest w czasie obecnej wojny, która toczy się o Górski Karabach.

 

– Jest teraz bardzo potrzebna nasza wielka modlitwa o pokój. Czynimy to z naszej wielkiej przyjaźni do obu zwaśnionych narodów. Tylko dialog, rozmowa i braterstwo są sposobami rozwiązywania konfliktów. Nigdy wojna – zaapelował metropolita warszawski.

 

Na zakończenie Eucharystii zebrani odmówili modlitwę Ojcze nasz w języku ormiańskim, po czym udali się na zewnątrz świątyni pod chaczkar. Ten tradycyjny ormiański krzyż kamienny to dar Ormian, poświęcony w 2018 r. Janowi Pawłowi II jako przyjacielowi Armenii. Krzyż ten upamiętnia również więzi polsko-ormiańskie i rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i ustanowienia pierwszej Republiki Armenii.

 

“Niedziela Warszawska”

archwwa.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー