logo
Wtorek, 06 grudnia 2022 r.
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja, Emiliana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
100- lecie pobytu św. Faustyny przy ul. Krośnieńskiej 9
 


O sługach nieużytecznych, którzy nie kradną Bożych darów mówił w oparciu o Dzienniczek Św. Faustyny Metropolita Łódzki. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Eucharystii sprawowanej w domu zakonnym Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9.

 

W tym roku siostry ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi obchodzą 100- rocznicę pobytu św. Faustyny w domu przy ul Krośnieńskiej. Św. Faustyna przebywała w tym domu od września 1922 roku do lutego 1923. Siostry z tej okazji przygotowały wiele wydarzeń. Obchody rocznicowe rozpoczęły się 18 września Msza Św. sprawowaną przez ks. kan. Henryka Betleja. Tego dnia została także otwarta wystawa poświęcona Św. Faustynie.

 

W pierwszą niedzielę października wierni z Archidiecezji Łódzkiej i nie tylko mogli odbyć spacer „Śladami Św. Faustyny”, a o godzinie 15 modlili się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestniczyli we Mszy Św. której przewodniczył Metropolita Łódzki.

 

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w swojej homilii mówił, że jeśli chcemy żyć dzisiejszą Ewangelią czyli podejmować posługę angażują się w nią bez końca i bezinteresownie jak słudzy bezużyteczni to trzeba w tym wezwaniu zobaczyć osobę. „Jak nie zobaczymy na końcu Jezusa to ta Ewangelia będzie dla nas niezrozumiała. Ci słudzy nieużyteczni dobrze opisują też postawę Św. Faustyny. Taka fraza, która wraca w dzienniczku dość często określając ją i innych ludzi, to że są to ludzie, którzy nie kradną Bożych darów”- mówił Metropolita Łódzki.


W swoich rozważaniach Ksiądz Arcybiskup mówił o tym, że powinniśmy mieć świadomość, że wszystko otrzymaliśmy od Pana i posługujemy Jego darami. „Jeśli to sobie uświadomimy to wtedy możemy mieć w sobie postawę sługi nieużytecznego, sługi który nie ma pretensji, że coś mu się należy, bo ostatecznie posługuje tym co otrzymał, nie kradnąc Bożych darów”- zaznaczał duchowny.

 

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na Agape.

 

Obchodom 100- lecia pobytu Św. Faustyny w domu zakonnym przy ul .Krośnieńskiej 9 towarzyszą wykłady, świadectwa i koncerty, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wierni będą spotykać się na modlitwie i Mszy Św. sprawowanej przez jednego z Księży Biskupów Archidiecezji Łódzkiej.

 

archidiecezja.lodz.pl