logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
30. rocznica śmierci Męczenników z Pariacoto uczczona w Radomsku
 


9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto w Peru z rąk terrorystów zginęli dwaj młodzi franciszkanie bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski. W tym roku przypada 30. rocznica śmierci Męczenników. W obchody włączyła się również wspólnota misyjna z Radomska.

 

W kościele klasztornym pojawiła się specjalna dekoracja przy ołtarzu i relikwie naszych Braci Męczenników, gazetka misyjna na krużgankach o wydarzeniach w Pariacoto przygotowana przez Danutę Danielską oraz zaproszenie do wspólnej modlitwy. Już adoracja w pierwszy czwartek sierpnia w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zawierała modlitwy za wstawiennictwem franciszkańskich męczenników.

 

W niedzielę, 8 sierpnia 2021 r., rocznicę akcentowano szczególnie na Mszach Świętych o godz. 11.00 i 20.00, gdzie w homilii o. Stanisław Jaromi OFMConv ukazał religijną aktualność przesłania Męczenników z Pariacoto oraz owoce ich pracy w peruwiańskich Andach. Msza zakończyła się zachętą do wspólnej modlitwy o pokój i pojednanie w świecie przez ich wstawiennictwo.

 

Podobnie było 9 sierpnia w poniedziałek na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. Wieczorną niedzielną Mszę Świętą wzbogaciła grupa muzyczna „Ichtis” oraz obecność młodych stypendystów i wolontariuszy Radomszczańskiej Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

 

www.franciszkanie.pl