logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Ryś do Wspólnot Neokatechumenalnych: to, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść konsekwencje w kolejnym pokoleniu!
 


Abp Ryś do Wspólnot Neokatechumenalnych: to, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść konsekwencje w kolejnym pokoleniu!

 

- To, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść naprawdę bardzo szybkie i porażające konsekwencje zaraz w następnym pokoleniu. – mówił metropolita łódzki.

 

Uroczystą Eucharystią celebrowaną w katedrze świętego Stanisława Kostki łódzkie Wspólnoty Neokatechumenalne zakończyły rok ewangelizacji. W liturgii – której przewodniczył metropolita łódzki – uczestniczyły wspólnoty z łódzkich parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, św. Teresy i św. Jana Bosko, św. Alberta Chmielowskiego, św. Jana Ewangelisty, św. Rafała Kalinowskiego, oraz parafii pw. Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego.


Po echo-słowa metropolita łódzki komentując dzisiejsze czytania mszalne zauważył: Jezus mówi, że jeśli jesteś Jego uczniem, to jesteś jak Nazirejczyk i jak arcykapłan. Nie ma w tym Ludzie Boga, którym jest Kościół, nie ma uczniów pierwszej i drugiej kategorii. Ta godność Nazirejczyków, godność arcykapłańska jest złożona w każdym z uczniów Jezusa. Kiedy słyszycie ten tekst, to zobaczcie w nim szczególne Boże wybranie. Nie wymaganie, które wydaje się nie ludzie, ale szczególne Boże wybranie do wielkiej bliskości z Panem, także do funkcji kapłańskiej. – podkreślił kaznodzieja.

 

- To, co dziś jest moim grzechem w Kościele, może przynieść naprawdę bardzo szybkie i porażające konsekwencje zaraz w następnym pokoleniu. To nie jest wieszczenie zagłady, to nie są jakieś czarne przepowiednie, to jest Słowo proroka wypowiedziane z wielkim poczuciem odpowiedzialności i rozczytaniem tego, co się dzieje w Izraelu. To Słowo jest bez wątpienia skierowane do nas, i dobrze byśmy je przyjęli lepiej, niż było przyjęte w tamtym pokoleniu!- zakończył arcybiskup Grzegorz.

 

ks. Paweł Kłys

archidiecezja.lodz.pl