logo
Wtorek, 04 października 2022 r.
imieniny:
Franciszka, Edwina, Rosławy, Rozalii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Dajczak do pielgrzymów: niech inni zobaczą wypisaną na nas Ewangelię miłości
 


O tym że Maryja uczy nas „metody życia”, którą jest zaufanie Bogu i wdzięczność przypomniał pielgrzymom, którzy przed południem dotarli na Jasną Górę biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Zachęcał, by po powrocie do domów inni ludzie zobaczyli „wypisaną na nich Ewangelię miłości”. We Mszy św. celebrowanej na Szczycie wzięli udział uczestnicy pieszych pielgrzymek: pelplińskiej, drohiczyńskiej, koszalińskiej, szczecińskiej i rzeszowskiej.

 

W homilii bp Dajczak, wskazując na Ewangelię o cudzie w Kanie Galilejskiej, podkreślił, że to wydarzenie może nas wiele nauczyć nie tylko o obecnej tam Maryi, ale o też o Kościele.

 

Zauważył, że Maryja uczy nas tutaj modlitwy, która zostawia Bogu przestrzeń do działania, bo ufa, że Bóg wie najlepiej, co zrobić, bo jest Miłością. Matka Jezusa uczy modlitwy, „która nie chce, by Bóg potwierdzał naszą wolę, nasze pragnienia, które wydają się nam nawet ważne”.

 

Podkreślił, że Maryja pokazuje nam najpełniej ducha wdzięczności i to „Magnificat” powinno być obecne w życiu każdego wierzącego. Najgłębszą istotą modlitwy jest „oddanie w swoim świecie miejsca Bogu”, pozwolenie, by Bóg był obecnym na pierwszym miejscu w życiu człowieka. - Gdzie Bóg jest największy, człowiek nie staje się mały, przeciwnie - tam również człowiek rośnie - podkreślił bp Dajczak.

 

- Jeżeli ta pielgrzymka ma być prawdziwa, to nie może się dzisiaj skończyć - mówił biskup koszalińsko kołobrzeski i zachęcał pątników, by przebyte kilometry, te rekolekcje „było widać” po powrocie do ich domów, środowisk w ich postawach, świadectwie życia.

 

- Wracajmy do domów i niech inni zobaczą, nawet jak nie powiemy ani słowa, wypisaną na nas Ewangelię miłości - prosił na zakończenie Mszy św. pątników bp Dajczak.

 

Mirosława Szymusik
jasnagora.com