logo
Niedziela, 26 września 2021 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Człowiek jest odpowiedzialny
 


"... Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi..."

Ta głęboka myśl wybitnego Polaka Stefana Kardynała Wyszyńskiego stała się inspiracją dla podjęcia inicjatyw zmierzających do stałego utrwalania w pamięci nowych pokoleń Polaków osoby Prymasa Tysiąclecia, jego związków z Warmią i Mazurami oraz lotniskiem Kętrzyn Wilamowo. Po śmierci Jana Pawła II obchody rozszerzyliśmy, poświęcając je również Ojcu Świętemu – wybitnej postaci w świecie XX wieku.

W tym roku  w dniach 8 (w Stoczku Klasztornym) i 9 października (na lotnisku Kętrzyn Wilamowo) już po raz 10-ty organizowane będą uroczystości pn.„Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II”. Zaproszenie na wyjątkowe uroczystości, do szerszego upowszechnienia stanowi załącznik do niniejszej korespondencji.

Mając przekonanie o wielkich możliwościach patriotyczno-obywatelskich przygotowywanych „Dni Pamięci...” , postanowiłem zainspirować Państwa redakcję do wykorzystania w Waszych publikacjach planowanych na lotnisku Wilamowo podniosłych uroczystości dla kształtowania - kultywowania godnych naśladowania wzorców obywatelskich pamięci o wybitnych osobowościach. Jestem przekonany tak jak i Państwo, że Stefan Kardynał Wyszyński  oraz  Jan Paweł II swoją osobowością i godnymi najwyższego uznania dokonaniami zasłużyli na wsparcie Państwa naszej obywatelskiej inicjatywy. Będziemy wdzięczni za upowszechnienie zaproszenia na uroczystości w Stoczku Klasztornym (dnia 8.10.) i na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo (dnia 9.10.) w podejmowanych publikacjach  wszystkich którym dokonania bohaterów uroczystości są ważne –godne stałego przypominania. Uczyńmy  to w trosce o jak najlepsze wykorzystanie pamięci o Wielkich Polakach dla kształtowania szczególnie młodych pokoleń na przykładzie  wybitnych  wzorców osobowych. Niezwykle podniosłe chwile Uroczystego Apelu (z udziałem kompanii honorowych, licznych pocztów sztandarowych, licznych delegacji kombatanckich i szkół) oraz Mszy Świętej w hangarze lotniczym wg ceremoniału wojskowego – robią wyjątkowe i bardzo wzruszające wrażenie na uczestnikach. Prosze przybyć na planowane uroczystości, by relacja w mediach  z ich przebiegu miała element osobistych przeżyć.