logo
Sobota, 27 lutego 2021 r.
imieniny:
Gabrieli, Liwii, Leonarda, Anastazji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dokument ”Franciszek: papież z nowego świata” po raz pierwszy w Polsce na festiwalu ”Kino z duszą”
 


Dokument "Franciszek: papież z nowego świata" po raz pierwszy w Polsce na festiwalu "Kino z duszą"
 
Druga edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą" już 14 listopada. Przez cały dzień w kinie Praha w Warszawie odbywać się będą projekcje najciekawszych filmów polskich dokumentalistów.
 
"Kino z duszą" to festiwal filmów wartościowych i ambitnych, często niezauważonych przez duże media i kina.
 
- To jedyny taki festiwal, którego celem jest pokazywanie filmów pokazujących prawdziwe, niezniszczalne wartości, nie tylko chrześcijańskie, lecz ogólnoludzkie, wartości, których wszyscy pragniemy, do których dążymy, nie zawsze potrafimy nimi żyć. To festiwal o tym, co najgłębiej dotyka nasze dusze - mówi Ewa  K. Czaczkowska, prezes fundacji Areopag XXI,  organizującej festiwal!
 
- Do tegorocznego konkursu zgłoszono kilkadziesiąt filmów. Osiem z nich stanie do walki o główną nagrodę festiwalu - mówi Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu "Kino z duszą".

Najlepszy film w tym roku wybierze jury pod przewodnictwem Andrzeja Musiała, operatora filmowego i telewizyjnego, wykładowcę PWSFTviT w Łodzi. Wyboru dokonają także: Arkadiusz Gołębiewski, reżyser filmu nagrodzonego w 1. edycji Festiwalu, ks. Marek Kotyński, filmoznawca, Grażyna Raszkowska i Ewa K. Czaczkowska.

Także widzowie wskażą ulubiony film, który otrzyma nagrodę publiczności. Dla gości przygotowane będą również pokazy pozakonkursowe i spotkanie z twórcami.

Głównym wydarzeniem tegorocznego Praskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych będzie pierwsza w Polsce projekcja filmu Davida Nagliera "Franciszek: papież z nowego świata". Obraz wyprodukowany przez zakon Rycerzy Kolumba w Stanach Zjednoczonych pokazuje autentyczny obraz papieża z Argentyny.

Projekcje festiwalowe rozpocznie pozakonkursowy pokaz filmu Arkadiusza Gołębiewskiego "Dzieci kwatery 'Ł'" - kontynuacji głośnego dokumentu z 2013 roku.
 
Festiwal organizowany jest od 2013 roku. Ubiegłorocznym zwycięzcą "Kina z duszą" był Marcin Janos Krawczyk, autor obrazu Matka 24h. Publiczność wyróżniła film Tomasza Bardoscha Ty! On? Ja.
 
Festiwal jest organizowany przez fundację Areopag XXI przy wsparciu warszawskiego Urzędu Dzielnicy Praga Północ. Głównym sponsorem festiwalu jest MCNpoland.com. Inicjatywę wspiera fundacja Salvatti.pl, Studio Aranżacja, Radio Warszawa i Religia TV. Głównej projekcji filmowej patronuje zakon Rycerzy Kolumba.

Udział w festiwalowych projekcjach jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie: www.areopag21.pl