logo
Niedziela, 28 lutego 2021 r.
imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany, Romana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Droga Świętej Faustyny - Kiekrz
 


Wdzięczne za dar życia i posłannictwa świętej Siostry Faustyny w setną rocznicę Jej urodzin, dzięki pomocy ofiarodawców i dobrodziejów, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego w Kiekrzu podjęły się odbudowy ścieżki, którą przemierzała św. Faustyna Kowalska, idąc nad małe Jezioro Kierskie, gdzie doświadczyła spotkania z panem Jezusem.
 
W niedzielę 9 października br. o godz. 10.30 na placu przyklasztornym w Kiekrzu ul. Kierska 10, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Dr.
Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. i poświęci odbudowaną Drogę Świętej Faustyny, którą w 1929 r. przemierzała Siostra Faustyna idąc nad Małe Jezioro, gdzie doświadczyła spotkania z Panem Jezusem. Na miejscu będzie obecna GRUPA MEDIALNA. Na jej stronach internetowych będą dostępne fotografie z uroczystości. Na żywo będzie transmitowana Msza Święta o godz. 10.30. Link do transmisji: http://www.grupamedialna.info/transmisja.pls
 
Kiekrz - 07.1929 - Zastępstwo za chorą siostrę w kuchni.
Siostra Faustyna 07.07.1929 zostaje oddelegowana z Warszawy do domu Zgromadzenia w Kiekrzu koło Poznania na zastępstwo w kuchni za chorą siostrę. "Kiedy byłam w Kiekrzu w jednym dniu po południu poszłam przez ogród i stanęłam nad brzegiem jeziora i długą chwilę zamyśliłam się nad tym żywiołem. Nagle ujrzałam przy sobie Pana Jezusa, który mi rzekł łaskawie: To wszystko dla ciebie stworzyłem, oblubienico moja, a wiedz o tym, że wszystkie piękności niczym są w porównaniu z tym, co ci przygotowałem w wieczności". (Dz. 158)
 
Kiekrz to miejscowość, a właściwie osiedle w dzielnicy Poznań-Jeżyce,
oddalone o ok. 12 km od centrum Poznania w kierunku północno-zachodnim. Leży nad Jeziorem Kierskim Wielkim.