logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: Alicja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-09 22:36

Nie mogę pozbyć się tego bólu wewnętrznego po popełnionych, ciężkich grzechach, kiedy to nie byłam jeszcze zbyt ukierunkowana na Boga.
Mimo, że wszystko wyznałam na spowiedziach, nawróciłam sie i nie raz z głębokim żalem błagałam o przebaczenie, to jednak wszystko gdzieś we mnie zostało. To poczucie grzechu i to, że wyrządziłam ludziom, Bogu a przede wszystkim sobie wielką krzywdę. Sama siebie zniszczyłam. A czasu nie da się cofnąć. To jest najgorsze. A do tego jestem zbyt wrażliwa.
Czasami odczuwam pokój i wszystko jest dobrze. Ale wystarczy jakieś jedno wspomnienie swojego wcześniejszego postępowania i wszystko zaczyna się od nowa. Wiem, że Pan Bóg mi przebaczył. Wydaje mi się też, że ja sobie wybaczylam, ale czasami to juz nie jestem pewna, skoro to powraca.
A moze to mój czyściec na ziemi?
Nie wiem, co mam z tym zrobić. A moze spowiedź generalna pomoże?
Proszę o pomoc.

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: B. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-10 02:09

Droga Alicjo. Proponowałabym, abyś jeszcze raz szczegółowo przeanalizowała grzeszne zdarzenie, które powoduje ten ból, nawet jeśli to opłaczesz gorzko, i żebyś powiedziała dokładnie te szczegóły na spowiedzi (także - nawet jeśli to opłaczesz w konfesjonale). Pan Bóg odejmie od Ciebie ten ciężar, jestem pewna.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-12-10 11:12

Zacznij od Ibupronu. Wprawdzie ja używam Saridonu, ale słyszałem (w reklamie), że Ibupron leczy każdy ból.

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-12-10 11:17

P.S.
Na skrupuły podobno najlepszy jest stały spowiednik i ścisłe przestrzeganie jego zaleceń. Poczytaj sobie życiorys św. Ignacego Loyoli. Skrupuły to szatan, on wie, że nasza przeszłość jest w dłoniach miłosiernego Boga, ale jakież to przyjemne - dręczyć nią innych, (bo my jej nie możemy zmienić). Miłosierdzie. Jezu ufam Tobie!
I nie bądź jałowa

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: + (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-10 11:40

Mysle, ze modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnetrzne powinna Tobie pomoc.
A co do ciagłego powtarzania tych samych grzechow w konfesjonale, tych z ktorych sie juz wyspowiadałas, to nie zachecam, bo wydaje mi sie, przy załozeniu, ze spowiadałas sie uczciwie, ze to moze byc po prostu sprawa Twojego przezywania. Podobnie starsze osoby, ktore zabiły swoje dziecko ciagle sie z tego spowiadaja. Kiedy bol jest tak wielki, to doradzam modlitwe wstawiennicza o uzdrowienie. Moge pomoc skontaktowac ze Wspolnota Jezusa Miłosiernego MISERICORDIA, ktora w ten sposob posługuje w Krakowie.
Pozdrawiam serdecznie. Z Bogiem.

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: koorka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-10 15:16

ja tez czasami czuje sie podobnie...
ale wiem, ze tak nie moze byc, skoro szczerze zalowalam i przyznalam sie do wszystkiego przed PB...
niekiedy wydaje mi sie, ze to sparwa wlasnie nadwrazliwosci, przewrazliwienia, zbytniego skrupulanctwa - nie wiem, moze troche tagiego targowania sie z Panem Bogiem, cos w stylu: ja zalowalam a teraz udowodnij mi, ze Ty juz tez o wszystkim zapomniales...

Teraz przyszlo mi jeszcze jedno do glowy: to moze tez sparwa malej wiary...?

 Re: Męczy mnie ból wewnętrzny po popełnionych grzechach.
Autor: ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-11 00:14

Znam to...
Ja tez nie zawsze byłam taka jak teraz... I bardzo żałuję tego straconego czasu...
Kiedyś imprezy hevy metalowe, a dziś teologia;
Stały spowiednik i Miłosierny Jezus powinien cię poprowadzić...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: