logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek?
Autor: iola (---.pool8257.interbusiness.it)
Data:   2005-12-10 21:47

Witam! Chciałabym uzyskać pomoc choć nie bardzo wierzę, że to możliwe.Lata temu byłam słaba i naiwana. Wyszłam zamąż po 5 latach narzeczeństwa. Mogłoby się wydawać,że po takim okresie zna się człowieka. Ale jak jest się młodym i ten człowiek jest pierwszą "miłością" jak mozna rozpoznać prawdziwe uczucie od zauroczenia od przywyczajenia? No i zawarłam związek małżeński przed Bogiem. Niestety, okazało się że żyłam złudzeniami a nie rzeczywistością i w końcu po licznych próbach ratowania tego co było (albo zdawało mi się, że było) zdecydowałam się na rozwód cywilny. Potem przez długie lata żyłam sama, bez nadziei na szczęście i oto 2 latatemu poznałam wspaniałego człowieka i rok temu zawarłam związek małżeński cywilny. Nigdy nie byłam przykładową wierzącą, ale życie i śmierć bliskich mi osób spowodowała, że zaczęłam odczuwać silną potrzebę wiary. Niestety, moje grzechy z tego co dowiedziałam się, nie pozwalają mi na uzyskanie rozgrzeszenia. Nie mam siły na staranie się o unieważnienie małżeństwa, wydaje mi się, że nie mam podstaw. Z drugiej strony nie chcę zostawić mojego obecnego partnera, co więcej chce mieć z nim dzieci. Czy jestem już skreślona ? A jeśli tak, to czy przynajmniej moje dzieci nie będą musiały cierpieć za moje grzechy? Będę mogła je ochrzcić? Będą mogły przyjąć I komunię świętą? Bradzo mnie to boli i nurtuje. Przez długie lata nie miałam odwagi pójści do spowiedzi. Teraz jak prawie znalazłam siłę okazuje się, nie ma sensu bo rozgrzeszenia nie mogę dostać. Jest dla mnie jakiś ratunek? Bóg zapłac za wszelką pomoc.

 Tematy Autor  Data
 Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy iola 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Bogna 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Bogna 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Bogna 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Calina 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Patrycja 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy MisiuMisiu 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Patrycja 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Marian 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Robert 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy iola 
  Re: Małżeństwo, rozwód, cudzołóstwo. Czy jest dla mnie ratunek? nowy Gosia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: