logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Z częścią światła czy bez? Przez 15 minut?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-02-18 19:42

Nabozenstwo pierwszych pieciu sobot miesiaca.
Jako czwarty warunek jest podane rozwazanie przez pietnascie minut rozwazac 15 tajemnic rozancowych. Jednak posiadam broszurke z 1996r gdy jeszcze nie bylo tajemnic swiatla i jak szukalam w internecie to wlasnie bylo tylko o tych 15 tajemnicach i nie wiem czy mam rozwazac 20 tajemnic wraz z czescia swiatla czy nie?
ps. a jesli chodzi o czas 15 minut to chyba nie jest az tak istotny bym musiala rozwazac ze stoperem nieprawdaz? chyba moge powiedzmy dluzej rozwazac o te 5, 10 minut?

 Re: Z częścią światła czy bez? Przez 15 minut?
Autor: Na-drugim-końcu... (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-02-18 21:33

a czy pozostałe 3-cz. rozważasz z potrzeby serca?
Rozważaj i czwartą częśc jeśli Twoje serce tego potrzebuje, bo tylko to co czynimy z potrzeby serca a nie z wymogu jest miłe Bogu.

 Re: Z częścią światła czy bez? Przez 15 minut?
Autor: Kola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-02-18 21:56

Z tego co się orientuje, a czytałam wiele na ten temat, to jest mowa o 15-to minutowym rozważaniu tajemnic różańca, ale jest w tym zupełna dowolność i nie ma określonych granic. Może to być rozważanie wszystkich tajemnic, albo kilku, albo też jednej dowolnie wybranej przez Ciebie. A 15 minut to raczej przybliżona dolna granica, a jeśli chcesz to oczywiście możesz więcej, bo przecież modlitwy nigdy nie za wiele.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: