logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: Kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-09 19:13

Otóż, w noc z Wielkiego Piatku na Wielką Sobotę w naszej parafii, zresztą pewnie we wszystkich parafich, jest organizowane czuwanie modlitewne przy Bozym grobie. U nas to czuwanie będzie prowadzić młodzież. W tym roku przedmiotem rozważań będzie grzech.
Podzieliliśmy się zadaniami, a nam przypadło rozważanie ISTOTY GRZECHU. Teraz,chodzi mi o Wasze pomysły w kwestii-jakie tematy można poruszyż w tym zagadnieniu, jakim jest sama istota zjawiska grzechu. Ale przede wszystkim proszę o rady, jak przedstawić wizualnie istote grzechu jako czegoś przyjemnego, ale i czegoś co brudzi człowieka.
Kiedys spotkałam się z utożsamianiem grzechu z błotem. Wtedy brudzono ludzi, potem ich myto, etc. Ale takie widowisko w kościele nie wchodzi w grę. Także licze na Wasze świetne pomysły, dośwadczenia z lat poprzednich. Będę bardzo wdzieczna. Pozdrawiam

 Re: Szukam pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-09 20:29

Adoracja o grzechu? Adoracja jest stanieciem stworzenia przed Stworca w prawdzie (jakos tak podaje Katechizm Koscioła katolickiego). Nie robcie tylko wykładu z teologii moralnej. To ma byc przede wszystkim modlitwa. Mozna wykorzystac, mysle, fragmenty Biblii z jakims naprowadzeniem na dobre zrozumienie tematu.

 Re: Szukma pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: wesky (---.attu.pl)
Data:   2006-04-09 20:59

Grzech czyms przyjemnym? Raczej nie o to chodzi. "Kiedy jest miłość to jest miło, ale czy jest miłość gdy jest miło?". Niekoniecznie. Chodzi o to czy jest miłość czy jej nie ma w rzeczach, które robimy, którymi żyjemy. Chodzi o to czy odrzucamy czy przyjmujemy Miłość. Czy sami kształtujemy swoje szczeście, czy szczeście nasze jest w Bogu. O nic więcej nie chodzi.
Zabawa w wizualizacje grzechu - czy brudzi, czy sprawia przyjemnosc - po co? Grzech to odrzucenie Boga, brak zaufania do Boga.
Jesli grzech sprawia przyjemnosc to dobro co w takim razie? Nieprzyjemność?

 Re: Szukma pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-04-10 00:57

Droga Kasiu,
W grupie charyzmatycznej po modlitwie kolejno podchodzono i palono w misce liste swoich grzechow, uprzednio zapisanych. W St Finbar's Fr Lou dalej prowadzi generalne pojednanie, wlasnie wczoraj wieczorem gdy sie modlilem przyszedl do kosciola uslyszalem jego zmagania, spytalem czy mu w czyms pomoc. On na to ty sie tam modl, jak bede potrzebowal twojej pomocy to ci powiem zauwazylem, ze zdjal miske z piaskiem na swieczki, wstawil na stolek gliniane naczynie z woda a obok kamyszki. Po spowiedzi/ blogoslawienstwie/rozmowie z ksiedzem penitent podchodzi przed tabernakulum i wrzuca kamyk (palacy sie papier) do wody. Reakcja jego troche mnie zaskoczyla, zastanawialem sie czy cos do mnie ma, czy poprostu ceni sobie moja modlitwe. Dalej cos tam manipulowal przy systemie naglosnienia, aby mnie w koncu poprosic bym mu pomogl uruchomic CD. Gdy mi sie to udalo powiedzial: 'you are ripper'. W Neokatechumenacie jeden drugiemu myje nogi na znak skruchy, ale to jest w Wielki Czwartek.
Janusz wracajac z polskiej Mszy spytal czy nie ma nic w kosciele i czemu nie zanioslem do kosciola kwiatow, ktore wyrzucone w sklepie przynieslismy w sobote. Dzis wlozylem do tego naczynia z woda cztery wiazanki czerwonych roz, ktore potem rozlozylem w cztery wazony przed udekorowanym na czerwono krzyzem, oltarzem tabernakulum i Matka Boza .
Jurek

 Re: Szukma pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: cielak (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 05:59

Jeżeli powierzono Ci zadanie przygotowania części rozważania, to nie szukaj pomysłów, nawet cudzych - tylko pomódł się: raz, drugi i trzeci, pomódł sie też "oczami" Twoich znajomych i nieznajomych, którzy będa obecni na czuwaniu, pytaj Ducha Świętego o to, co będzie dobre. Owoc tej modlitwy przedstaw osobom, do których masz zaufanie w sprawach duchowych. Powodzenia.

 Re: Szukam pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: Aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 09:06

grzech jako zerwanie więzi z Bogiem i Jezus, który na krzyżu tę więź przywraca. można posłużyć się sznurkiem i przecinaniem jego z każdym kolejnym grzechem, a później związywnie go. poprzez supełki sznurek staj sie krótszy, czyli jest biiższa więź

 Re: Szukm pomysłów na Wielkopiątkową Adorację.
Autor: ewa (---.ten.net.pl)
Data:   2007-02-16 12:17

myśmy rozdawali gwozdzie w ub.r., takie duze w Wielki Piatek a pozniej ludzie przyniesli je w sobote na adoracje i kazdy podchodzil i kładł go przy grobie na znak ze przybił Jezusa do tego krzyza ale jednak Pan zmartywchwstal i pokonal grzech.

 Re: Szukam pomysłów na adorację w Wielki Piątek.
Autor: cristoforo (89.171.46.---)
Data:   2007-04-03 00:15

witaj, Saluto. Jeżeli szukasz adoracji, zapraszam do strony ks. Szczura z diecezji sandomierskiej. Chłopa znam dobrze, robi piękną sprawę i ma pomysły. zob. stronę nie znam dokładnie -myszorek.opoka.sandomierz.pl

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: