logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: ktos (62.141.227.---)
Data:   2006-04-09 19:43

mam taki problem bo we wszystkim doszukuje sie woli Boga. czy dzieje sie cos złego w moim zyciu czy cos dobrego to na wszystko patrze "co Bóg chcial przez to do mnei powiedzieć? Co Bóg ode mnie przez to chce?" czy to jest dobre czy zle? bo ja juz sama nie wiem... boje sie zeby to mnie keidys nie doprowadzilo do jakiegos fanatyzmu...

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-04-10 04:10

Dobre pytanie sobie stawiasz ale uzupełnij je o inne. Mianowicie zapytaj siebie: a co na moim miejscu uczyniłby Chrystus albo Jego Matka. Spróbuj sobie na to odpowiedzieć - najlepiej za pomocż ściagi: EWAGELII. I uczyń podobnie. Na pewno nie uczynisz źle.

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Krak (---.eranet.pl)
Data:   2006-04-10 07:53

Witam,
Podam 2 cytaty z Pisma św.

/.../

Cytujac Biblie prosze podac zrodlo cytatu, tzn. ksiege, rozdzial i wiersz.
moderator

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: aria (---.icpnet.pl)
Data:   2006-04-10 08:13

To przecież oczywiste, że wszystko, co nas spotyka jest z woli lub dopuszczenia Boga. Nawet te rzeczy, które nam wydają się błahe. Trzeba nad nimi reflektować, trzeba w nich szukać "listu" Pana Boga do mnie. Ale pytanie, jak to robisz. Czy nie rozdzielasz włosa na czworo, czy nie gubisz się, chcąc za wszelka cene odgadnąć, "co autor chciał powiedzieć". Niektóre fakty trzeba zachowac w sercu- staną się czytelne dopiero po pewnym czasie w łączności z innymi faktami. Właściwa tu byłaby postawa otwartości, a nie dociekania- a to, sądząc z Twojego listu, może byc Twoim problemem.

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: yeah (153.19.250.---)
Data:   2006-04-10 09:02

Myślę, że to nie jest problem, a raczej wlaściwa postawa człowieka wierzącego: starać się każdą nawet najmniejszą rzecz, decyzję rozważyć w obecności Boga na modlitwie - "co On na to". Trwaj w tym dalej i nie obawiaj się fanatyzmu...

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Rafal (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 09:33

Witam.
Faktycznie we wszystkim jest Palec Boży. Ale też nie należy przesadnie się doszukiwać niewiadomo jakich znaków w rzeczach prostych, czasem banalnych. Nie o to chodzi przecież. Bóg mówi do nas bezustannie, nawet gdy milczy. Mówi, że zawsze będzie nas kochał, niezależnie od tego, co będziemy robić. Ale to co powinniśmy robić, zawarte jest w dekalogu, jego nauce. Tylko od nas zależy, czy to będziemy czynić, czy nie -jarzmo wolnej woli. I za to co czynimy, będziemy odpowiadać. Przykładowo, jeśli ktoś ma np. jakiś egzamin na studiach i go nie zda, nieznaczy to, że od razu Bóg chce, żeby zrezygnować ze studiów. Może chodzi o to, żeby więcej popracować, być bardziej pilnym, żeby w końcu zdać egzamin w kolejnym terminie. Nie można zachowywać się jak flaga na wietrze, która zmienia swój kierunek, gdy tylko wiatr powieje z innej strony, nawet jeśli jest to dobry wiatr. W swoich wyborach trzeba być konsekwentnym, nawet jeśli czasem jest ciężko, a Bóg sam pokaże, czy robimy to, czego On od nas chce i wtedy będziemy mieć pewność co do odczytanych wskazówek.
Tarot jest nazwany biblią szatana, nie dlatego, że ma jakąś moc magiczną, bo jaką moc mogą mieć kawałki papieru, ale przez to że człowiek uzależnia się od niego i z czsem nie może samodzielnie podjąć nawet najprostrzej decycji.
Jako ludzie zostaliśmy powołani do wolności, a przesadne wyszukiwanie znaków z rzeczach czasem czysto przypadkowych jest ograniczeniem tej wolności, czego Pan z pewnością nie chce. Trzeba się Mu oddać z całym swoim człowieczeństwem, bez niepotrzebnego przesadnego rozmyślania o rzeczach czasem nieistotnych, wtedy On człowiekowi otworzy oczy na wolność i odpowiedzialność.
Pozdrawiam, z Bogiem.

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-04-10 09:54

Droga Ktos,
Mysle, ze bardzo dobrze robisz. Mnie zdarza sie zapominac, czasem przypisuje sobie ze cos osiagnalem, a gdy sie wali to roznie to bywa, mimo tego Fr Lou nazywal mnie czasem fanatykiem.
Jurek

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Marek (---.rodan.pl)
Data:   2006-04-10 11:07

Myślę że nie zrozumieliście dobrze Pytającej. Bowiem o ile oczywiście dobrze jest rozpoznawać działanie Boga w swoim życiu, o tyle może to się przerodzić w pewną przesadę.
Jeśli cokolwiek się stanie (np. "poślizgnąłem się - bo nie powiedziałem dzień dobry sąsiadce i jest w tym palec boży") to jest to tzw. aninizm. Jest to spojrzenie zawężające obszar wolnej woli człowieka, tak jakby każdy nasz krok był z góry zdeterminowany.
pozdrawiam
Marek

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-04-10 11:08

Nooo!

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Z (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 12:01

Michał z Zabrza sformułował swoją odpowiedź w języku polskim czy angielskim?

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-04-10 13:12

A w jakim jest prowadzone forum?

 Re: We wszystkim doszukuje sie woli Boga. Czy to dobrze?
Autor: Andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 13:34

Módl się jakby wszystko zależało od Pana Boga,
a działajcie jakby wszystko zależało od Ciebie.

We wszystkim szukać Woli Boga to chyba przesada.
Za św. Pawłem można powiedzieć:

/.../
Powolujac sie na Biblie prosze podac zrodlo cytatu, tzn. ksiege, rozdzial i wiersz. moderator
/.../

Nie ma co nadmiernie interpretować, tylko brać się za swe działania i do dzieła. Wieczorem na modlitwie warto zrobić rachunek sumienia, co do mnie mówi Bóg.
A poza tym to często wydarzenia w naszym życiu z pewnej perspektywy czasowej są zrozumiałe, co w nas zbudowały, ile nam konkretni ludzie dali, jak pozwoliliśmy Bogu przez siebie uczynić coś dobrego. Jakby nie było to z tego będziemy rozliczani na Sądzie Ostatecznym z dobrych uczynków i z zaniechania dobra.

Pokój z Tobą,
Andrzej

P.S. Czasem otwarcie się na Boże działanie w nas nie polega na stałym szukaniu co do nas mówi Bóg rozumowo, ale szerokim otwarciu oczu na otaczające nas środowisko, bliskich.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: