logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: terezita (---.netia.com.pl)
Data:   2006-04-10 15:58

proszę o wytłumaczenie :) i jeszcze jakby się dało to o jakieś namiarydo Krakowa na takie "rekolekcje"- jeśli tak to można nazwać... i jeszcze jedno: ja mam 18 lat, czy mogę w tym uczestniczyc?

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: Andrzej Wasko SDS (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2006-04-10 16:38

Ćwiczenia Ignacjanskie:
www.cfd.salwatorianie.pl/?typ=spis&id=19
==> na dole strony jest sekcja "Warunki dobrego odprawienia Ćwiczeń Ignacjańskich"

Wiek 18 lat moze byc jeszcze za wczesnie. Kwestię wieku należy rozeznać indywidualnie z kierownikiem duchowym. Z drugiej strony mozna wyslac wypelnioną ankietę kandydata do odprawienia ćwiczeń. Na pewno otrzymasz pisemną odpowiedź, czy zostaniesz przyjęta do odprawiania ćwiczeń.


Kurs Filipa:
www.kursfilip.pl

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: jufka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 17:14

Byłam na Kursie Filipa juz 4 razy, pierwszy raz jako uczestnik reszta jako animator muzyczny. Kurs Filip jest kursem Szkoły Nwoej Ewangelizacji, bardzo serdecznie polecam, jest to duze przezycie, jednakże tak jak i o Rekolekcjach Ignacjańskich nie powinno sie opowiadac szczegółów, bo po prostu to trzeba przezyć. Polecam naprawde.
z Bogiem

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: yeah (153.19.250.---)
Data:   2006-04-10 17:59

Kurs Filipa to weekendowe rekolekcje pogłębiające relacje z Panem Bogiem, bardzo intensywne i dające "power" na szarą codzienność. Do "trawienia" przez jakiś czas - prawdy naszej wiary przekazane w bardzo dostępny i różnorodny sposób. Polecam gorąco.

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: terezita (---.netia.com.pl)
Data:   2006-04-10 18:37

dziękuję :)

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: ktos (---.task.gda.pl)
Data:   2006-04-10 18:40

są rekolekcje igancjańskie dla 16-23 lat.. -> Szkołą Kontaktu z Bogiem - http://www.szkola.jezuici.pl

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-10 19:53

A kurs Filipa organizuja w Krakowie przynajmniej dwa duszpasterstwa akademickie: sw. Anny (ul Sw. Anny 11 - w podworku kawiarenka studencka "Stuba u sw. Jana" - moze tam jekies informacje dostaniesz, albo duszpasterstwo akademickie "Na Miasteczku" ul. Misjonarska 37 (koscioł przy ul. Lea). Oba duszpasterstwa maja swoje strony internetowe, na ktorych moze znajdziesz jakies konkretne daty - adresy stron www. znajdziesz na www.diecezja.pl
Szczesc Boze.

 Re: Czym są kurs filipa i rekolekcje ignacjańskie?
Autor: Ewa (---.lokis.net.pl)
Data:   2006-04-10 20:16

Szkołę Kontaktu z Bogiem bardzo, bardzo polecam... :) Najwspanialsze rekolekcje jakie przeżyłam :)

i z tego co wiem to nawet w Krakowie chyba tez były we wrzesniu, u sióstr nazaretanek, w najlizszych terminach nie ma Krakowa, ale mozę w przyszłym roku...
wszystkie terminy na stronie www.szkola.jezuici.pl
ale jak dla mnie to warto pojechac nawet kilakset kilometrów na takie rekolekcje


czym jest dla mnie Szkoła Kontaktu z Bogiem:

Wyjeżdżasz, na 5 dni odcinasz się od świata, 3 pełne dni milczysz (+ koniec pierwszego i początek ostatniego - ale milczenie jest tylko srodkiem, a nie celem), 4 razy dziennie odprawiasz medytacje opoarte na dynamice ćwiczeń duchownych św.Ignacego z Loyoli, czytasz Pismo Św...
Nic nie mówisz , a dzieje się bardzo, bardzo dużo...Dzieją się wielkie rzeczy.
Ja na tych rekolekcjach byłam w zeszloroczne ferie zimowe i dały mi bardzo, bardzo dużo...Niektóre z owoców odkrywam dopiero z perspektywy czasu. Już sie nie mogę doczekać kolejnych tych rekolecji. .
Trudno mi teraz tutaj opisac co się dzieje, bo kazdy przeżywa te rekolekcje bardzo osobiście i indywidualne, zresztą tego nie da się opisać, tego trzeba samemu doświadczyć. Spróbuje jednak jakos krótko napisac dlaczego tak warto pojechać na te rekolekcje.
Dzięki tym rekolekcjom można bardzo pogłębić swoją relację z Bogiem. Odkryc to co Bóg do mnie mówi, ze chce mnie prowadzić. Zachwycić się Pismem Świętym. To rekolekcje przede wszystkim kontaktu z Bogiem, ale dają też mozliwość lepszego poznania siebie. Wejścia w głąb, zadania sobie ważnych pytań, zastanowienia się nad własnym życiem, oczyszczenia się z różnych leków, smutków i niepewności, odnaleźć i wyrzucić to co siedzi bardzo głęboko...Dzieki tym rekolekcjom otrzymujemy ogromną siłę. To wspaniały początek intensywnej pracy nad sobą. Wraca się tak promiennie szczęśliwym,pełnym optymizmu a z drugiej strony wyciszonym, uporządkowanie wewnętrznie , z takim cudownym spokojem i pokojem w sercu. Mimo ze polegają na naprawde intensywnym skupieniu, ale wierzcie mi jest na nich często bardzo wesoło! W ogóle jest cudowna atmosfera i fantastyczni ludzie!! Ale najważniejszy tam jest Bóg.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: