logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Swiętosc na swieckiej drodze życia
Autor: Irek (---.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-06-08 13:02

Proszę o pomoc w wyjasnieniu tego zagadnienia.

 Re: Swiętosc na swieckiej drodze życia
Autor: Ania (---.zgora.dialog.net.pl)
Data:   2001-06-08 20:21

Możesz zajrzeć do forum dyskusje i polemiki temat '' świecki chrześcijanin ''
Pozdrawiam. Ania

 Re: Swiętosc na swieckiej drodze życia
Autor: Ryszard (156.17.38.---)
Data:   2001-06-11 08:14

Kazdy chrzescijanin jest powolany do swietosci. Bog powiedzial badzcie swietymi bo ja jestem swiety. Swietosc to nie stan swiecki czy duchowny ale postawa duchwego zwiazku z Bogiem, wzrost duchowy, wiara praktkowana na co dzien, etyka i modlitwa. Swietosc to stan dzieciectwa Bozego.
Pozdrowienia Ryszard

 Re: Swiętosc na swieckiej drodze życia
Autor: Jacek Wróbel, jezuita (---.tele2.pl)
Data:   2001-06-11 21:18

Każda osoba ochrzczona została wezwana do świętości, a więc dania podstawowego miejsca Jezusowi i Jego nauce w swoim życiu. I każdy jest powołany do tego na sposób, jaki w życiu wybrał: w małżeństwie, rodzinie, pracy zawodowej czy też w życiu samotnym, tudzież w stanie kapłańskim lub zakonnym. Świętość zaś nie polega na nieskazitelności – bo nikt z nas nie urodził się niepokalanym – ale na poznawaniu Jezusa Chrystusa i odpowiadaniu, za jego żywą obecność. Kościół daje każdemu niezbędne środki do trwania i doskonalenia się w drodze świętości; są to sakramenty – ale pod warunkiem, że przyjmuje się je autentycznie, słowo Boże (ten sam warunek) oraz wspólnotę Kościoła, którą nie postrzega się jako tłum, ale osoby, które mogą mi dać i zarazem potrzebują ode mnie umocnienia w wierze. Wpatruj się w Jezusa i proś o Ducha świętego, o którym obiecano nam, że poprowadzi nas do całej Prawdy. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: