logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Jacek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2007-03-31 02:38

Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-31 02:58

Należy najpierw przedrzeć się przez płytszą :)

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: miriam23 (---.brzesko147.tnp.pl)
Data:   2007-03-31 11:20

Marek ma rację. Trzeba najpierw przedrzeć sie przez płytszą:)
Życzę pokory cierpliwości i wytrwałości.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Karmelka (82.160.108.---)
Data:   2007-03-31 11:40

Zachowaj proste serce, reszte zostaw Bogu - warto Jemu zaufać :)

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2007-03-31 11:58

Polecam przeczytać 'Twierdzę wewnętrzną' św. Teresy od Jezusa, opisuje życie wewnętrzne od początkujących aż do mistycyzmu.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-31 12:57

Pokój Tobie
Eucharystia, życie sakramentalne, modlitwa. Reszta to dzieło Boże
Marcin

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Barbara Karpińska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-31 15:21

Na początek polecam skompletowanie właściwego ubioru na drogę.
Dokładne wskazówki - Ef 6, 10 i nn.
Z modlitwą.
BK

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: katarzyna (83.238.199.---)
Data:   2007-03-31 16:31

Gorąco polecam rekolekcje ignacjańskie prowadzone przez jezuitów i nie tylko. Mnie one bardzo pomogły. Wszystkie informacje na ich temat znajdzie Pan na www.jezuici.pl/dr
Ze swojej strony tylko mogę dodać, że radzę zacząć od Fundamentu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w szukaniu.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: suzi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-31 20:45

Miłość do Boga i ludzi, wszystko co robisz rób z miłości. Miłość Ci wszystko wyjaśni, dlatego kochaj ta miłość.
pozdrawiam

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Zbyszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-01 11:15

Jacku, myślę że stawiasz bardzo wazne pytanie. Sam jestem w drodze, ale pozwól, że podzielę się tym, co dla mnie jest ważne.
Jesli wybieram sie w podróż nie jest obojętne dokąd zmierzam. Przecież nie chodzi tylko o wygodną podróż, ale najważniejszy jest cel podróży.
Warto zadac sobie pytania: Po co zyję, co jest sensem mojego życia, jego celem? Jaka jest moja hierachia wartości? Czego szukam?
Św. Ignacy poucza nas, że zyjemy, aby wielbić Boga, Jemu słyżyć i osiągnąć zbawienie.
Myślę, że podstawą jest świadoma decyzja: "Chcę, aby Jezus był Panem mojego zycia, moich, myśli, uczuć, woli, słów, czynów". On też jest moim Zbawicielem. To On mnie wywala ze zła i daje siłę ku przemianie.
Duch Święty pragnie nas prowadzić i warto Go prosić o światło.
Słowo Boże pokazuje nam jak żyć i daje moc. Warto zatem, codziennie czytać Pismo Święte, zaczynając od Nowego Testamentu. Najlepiej łączyć lekturę z modlitwą, np. zastosować medytację metodą Lectio Divina (znajdziesz tu - na Katoliku pomocne wskazówki).
W codziennej modlitwie warto rozmawiac z Bogiem o wszystkim, co jest dla Ciebie ważne, Jego przedstawiac także swoje problemy i trudności, dylematy i zmagania. On jest naszym najbliższym Przyjacielem.
Pomocne są częste i pełne uczestnictwo w Eucharystii (o ile mozliwe także w dni powszednie), regularna spowiedź (warto szukać stałego spowiednika). Ważne jest by życ w stanie łaski unikając grzechów, nie tylko ciężkich, czyniąc dobro, starać się rzetelnie wypełniac obowiązki.
Ponadto warto poszukać wspólnoty badź grupy modlitewnej, zadbać o lekturę duchową, wybrac sie na kilkudniowe rekolekcje zamknięte.
Moze to wszystko wiesz, ale przecież piszesz o sobie mało, więc wybacz, jesli to wszystko oczywiste. Jesli napiszesz coś więcej, łatwiej będzie o wskazówki dostosowane do Twoich potrzeb. Pozdrawiam serdecznie z modlitwą.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: F.A.C. 77 (---.chello.pl)
Data:   2007-04-02 00:00

Zbyszek supertrafnie to ujął. Oczywiście pamiętać należy, że tym celem i sensem naszego życia jest Bóg, więc duchowość nie może być celem samym w sobie lecz drogą prowadzącą do Boga.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-02 09:40

Artykul ks. Wojciecha Rzeszowskiego "Powolanie jako dialog" z czytelni katolikowej polecam:
www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1364

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-04-04 08:28

Za Wszystko co Cię w życiu spotyka dziękuj. Przyjmuj swoją codzienność jako dar miłości. Zaczynaj dzień od modlitwy.

 Re: Poprosze o kilka wskazowek w drodze do glebszej duchowosci.
Autor: F.A.C. 77 (---.chello.pl)
Data:   2007-04-04 15:24

No i kończ dzień modlitwą
:))))

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: