logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: poszukujacy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-02 20:22

A co jesli moja wiara jest pelna egoizmu, bilansu strat i korzysci, rachunskiem, ze bardziej oplaca sie byc z Nim niz bez Niego, keidy dobre uczynki i zal powodowany jest nadzieja na laske, nagrode lub przez strach... Zrobilem zle, walnei mnie piorunm, zrobie dobrze bede mial mrecedesa w garazu,. Takim jestem "chrzecijaninem". Poganinem.

Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga? Jak to zmienic?
Sorry za bledy
i prosze Was o pomoc

-------

Skasowalem podany przez Pana, poniewaz o polnocy serwer zmieni jego zawartosc.
moderator

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: Femme (---.rybnet.pl)
Data:   2007-04-02 21:27

Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Najlepsza droga do Jezusa, to droga przez Serce Maryi. Postanów sobie, że przez pięć kolejnych Pierwszych Sobót m-ca powierzysz się Jej w opiekę. Przystąpisz do sakramentu pokuty, podczas mszy przyjmiesz Komunię Św. i w tym dniu odmówisz różaniec i rozważysz jego tajemnice. Różaniec możesz odmówić min w intencji pomnożenia Twojej wiary. Na pewno zobaczysz owoce Twych starań i modlitwy. Powodzenia.

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: :( (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-02 21:59

Może spróbuj na początek zdać sobie sprawę z faktu że Pan Bóg jest Osobą. Np: jakieś przemyślenia itp. Możesz zwracać siędo Boga tak jak nas uczył Pan Jezus: Ojcze.

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: Marcin Wojtkowiak (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-02 22:14

Pokój Tobie
Odpowiedź jest prosta. Eucharystia, Komunia Święta czyli jedność Eucharystuczna z Jezusem Chrystusem, co oczywiście oznacza stan łaski uświęcającej, życie sakramentalne, rozważanie Pisma Świętego, modlitwa.
Zrozum, sam z siebie nikt z nas nie jest w stanie stać się lepszym, choćby nie wiem ile pracy w to wkładał i nie wiem jak się starał.
Rozważ Kazanie na Górze z Ewangelii wg. Świętego Mateusza. I pomyśl, czy Ty i ktokolwiek kogo znasz jest w stanie wypełnić to co Jezus nakazał. Nikt nie jest w stanie tego osiągnąć tylko o własnych siłach.
Wiesz kto wypełnił wszystkie Przykazania ? Wiesz kto wypełnił Wolę Boga od początku do końca ? Wypełnił to wszystko tylko Jezus Chrystus !
Aby stało się tak w przypadku każdego z nas potrzebna jest jedność z Jezusem Chrystusem, On to uczyni w Tobie i uzdolni Cię do tego. Ty masz tylko chcieć i współpracować z Bogiem.
Wszystkiego co dobre
Marcin

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: I. (---.4.15.vie.surfer.at)
Data:   2007-04-02 22:38

Słuchaj codziennie ewangeliarza np. w radiu Józef i słuchaj komentarza, a potem to rozważaj, jak te słowa wypełniaja się w tobie i w twoim życiu. I bądź cierpliwy, to nie staje się nagle. Jeżeli znajdziesz więcej osób które mogą słuchac razem z tobą i rozważac to słowo razem to jeszcze lepiej.
Całuski
Jarek

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: Frank (---.attu.pl)
Data:   2007-04-02 23:58

W domu panują zasady domowe - wszystko otrzymujemy za darmo: talerz zupy dostaje kazdy bez wzgledu na zaslugi. W swiecie tak nie jest. W swiecie na wszystko trzeba sobie zasluzyc. Porzadek swiata i porzadek domowy to dwie rozne rzeczywistosci.
U Boga Ojca jest porzadek domowy. Otrzymujemy darmo Jego Milosc i wybaczenie. Caly problem, ze w to nie wierzymy. Nie umiemy sami z siebie kochac, rowniez kochac Boga Ojca. Bog napelnia nas miloscia w takim stopniu, w jakim jestesmy w stanie w danym momencie ja przyjąć, w jakim pragniemy ją przyjąć. Wszystko zalezy od nas, od naszego zaufania do Pana Boga. Im bardziej ufamy, tym bardziej dajemy sie napelniac miloscia. Tym bardziej potrafimy te milosc dalej przekazac, a wiec kochac.
Cierpienie dotyczy wszystkich. Kazdy cierpi. Wierzacy i niewierzacy. Myslenie o karze i nagrodzie to myslenie najemnika. Taka jest wiara najemnika, ktory za wykonanie polecen spodziewa sie nagrody lub kary. Ttymczasem w porzadku domowym nie ma najemnikow, jest za to Milosc.
Jak pisal ks. Paczos:
"Dobra Nowina jest prosta - Bog kocha mnie takiego jakim jestem. Nie dociera ona do mnie jednak tak dlugo, jak dlugo nie potrafie przyznac, ze nie jestem taki, jaki chcialbym byc. Dopoki nie pogodze sie z faktem, ze posiadam slabosci, ktore chociaz gleboko mnie upokarzaja to jednak stanowia prawde o mnie, dopoty bede odrzucac Dobra Nowine, lub przyjmowac ja okrojoną. Taka okrojona Ewangelia nie jest juz zadna Dobra Nowina. Jest jedynie spoosbem schlebiania sobie samemu, rodzajem samopotwierdzenia.

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: Ewa (212.160.172.---)
Data:   2007-04-03 12:43

Dobrze że jesteś.
Proponuję Kurs Alfa lub REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym). Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania.
Z modlitwą Ewa

 Re: Jak stac sie lepszym? Jak nauczyc sie kochac Boga?
Autor: Aga (---.146.65.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-03-06 17:24

Nauka miłości do Pana Boga i ludzi często rodzi się wśród ludzi żywo wierzących i kochających. W chwilach ciągłych upadków, chorób duszy i ciała - każą nam wstać. Nieraz krzykiem, nieraz czasowym odejściem od nas - wracają i doprowadzają do źródła miłości - mają piękne twarze, czułe słowa. Przy Stole Eucharystii - żywym Bogiem przychodzi ciepło miłości. Kochać to wymagać od siebie i od brata, siostry. Wspólnie poznawać Pana Boga. Mówić o Nim, jak we mnie działa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: