logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Po co mi woda z Lourdes?
Autor: katarzyn (---.eranet.pl)
Data:   2007-05-10 14:13

Najpierw nieco historii.
"Ze względu na Boskie Macierzyństwo Najświętszej Panny wiele sanktuariów maryjnych nosi tytuł "źródła", gdzie nierzadko wytryska źródło, dla pokrzepienia i uzdrowienia przybywających tam wiernych. Spośród nich wyróżnia się sanktuarium w Lourdes w pobliżu groty, gdzie objawiła się Niepokalana św. Marii Bernadecie Soubirous .
Podczas IX objawienia (25 II 1858 r.) Bernadeta na kolanach weszła do groty, całując kilkakrotnie ziemię. Zatrzymała się i prowadziła dialog, którego nikt nie był w stanie usłyszeć. Wszyscy natomiast mogli widzieć bezdźwięczny ruch jej warg. W pewnym momencie dziewczyna obróciła się i poszła na kolanach w stronę rzeki Gave, ale coś ją zatrzymało i powróciła do wnętrza groty. Schyliła się, szukając czegoś na ziemi, a następnie zaczęła wykopywać małe wgłębienie. Nabierała w dłoń błotnistą wodę i wypiła jej kilka łyków. Nikt nie rozumiał jej gestów; rozlegały się nawet głosy: Zwariowała! Dopiero po zakończeniu objawienia Bernadeta wyjaśniła: Pani powiedziała mi: "Pójdź do źródła napić się i umyć". Nie widząc nigdzie wody ruszyłam w stronę Gave. Ale Ona palcem pokazała mi, żebym poszła pod skałę. Znalazłam tam trochę wody podobnej do błota: tak mało, że ledwie mogłam nabrać jej w rękę. Trzy razy ją wylewałam, taka była brudna. Za czwartym razem mogłam już wypić (René Laurentin). Spełniła też polecenie Pani i zjadła liście rośliny, która rosła w głębi groty. Tego dnia Bernadeta odkryła źródło i zaczęła oczyszczać jego łożysko. Ludzie przychodzili z niego czerpać; woda się oczyszczała i stawała się przeźroczysta. Po obmyciu tą wodą, wypiciu jej albo po zanurzeniu się w niej chorzy doznawali uzdrowień. "
Wierni przybywający do Lourdes posłuszni nakazom NMP najpierw obmywają twarz wodą ze żródła,modlą się a potem piją kilka łyków wody.Bardziej chorzy obmywają całe ciało.Ludzie zabierają tę wodę do domu jako lekarstwo.To nie jest magia tylko wiara,że Maryja jako Najlepsza z Matek troszczy się również o nasze zdrowie.Wołamy przecież-Uzdrowienie chorych -módl się za nami.
Ja w razie choroby wodą,którą przywiozłam z Lourdes obmywam twarz,modlę się i wypijam łyk.Kilka lat temu dzięki wstawiennictwu Maryi wyzdrowiał mój synek, który nagle stracił władzę w nóżkach. Po "użyciu" tej cudownej wody znowu zaczął chodzić- nie musiał iść do szpitala .I może wydawać się to nieprawdopodobne ale nie brał też żadnych leków bo lekarze nie wiedzieli co mu jest.Pozdrawiam.

 Tematy Autor  Data
 Po co mi woda z Lourdes? nowy Lena 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy Robson 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy mantonisz 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy agu 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy agu 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy K. 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy Marek 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy katarzyn 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy Dariusz 
  Re: Po co mi woda z Lourdes? nowy Małgosia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: