logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy 9 pierwszych piątków miesiąca trzeba odbyć pod rząd?
Autor: Kamil (---.85-237-182.tkchopin.pl)
Data:   2007-09-23 12:39

Szczęść Boże. Mam pytanie odnośnie 9 pierwszych piątków miesiąca. Mianowicie pamiętam, że po pierwszej komunii świętej odbyłem ich 7, ale w czasie 8 nie poszedłem, lecz pamiętam, że w późniejszych latach chodziłem także do spowiedzi w pierwsze piątki miesiąca. Tak więc zmierzam do pytania. Czy 9 pierwszych piątków miesiąca trzeba odbyć pod rząd czy liczy się, że w ogóle się odbyło?

 Re: Czy 9 pierwszych piątków miesiąca trzeba odbyć pod rząd?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-09-23 13:07

Szczęść Boże
Tak. Kolejne 9 pierwszych piątków. Zawsze możesz kontynuować to nabożeństwo - tzn odbyć kolejne 9 i kolejne 9 piątków. Nie chodzi tylko o proste "zaliczenie", ale także o formację, o pomnażanie miłości.
Tu http://www.edycja.pl/index.php?mod=ksiegarnia&item=778 obietnice Pana Jezusa
pozdrawiam ciepło

 Re: Czy 9 pierwszych piątków miesiąca trzeba odbyć pod rząd?
Autor: Milka (---.sejm.gov.pl)
Data:   2007-10-04 10:07

Gdziekolwiek czytałam o pierwszych piątkach miesiąca zawsze było napisane, że trzeba odbyć je pod rząd- czyli po kolei. Ja obchodziłam je po bierzmowaniu i chyba przy siódmym się zapomniałam i poszłam z koleżanką na zakupy. Zaczęłam obchodzić pierwsze piątki od nowa. Oczywiście nie byłam wtedy zadowolona, ale myślę, że takie liczenie ile Panu Bogu mam dać by coś uzyskać ma w sobie coś magicznego i jest niezgodne z zasadami miłości. Pierwsze piątki to trochę taki prezent dla Pana Boga i na prawdę nie wypada ofiarowywać tego prezentu z uszczerbkiem. Spotkałam się też gdzieś z porównaniem pierwszych piątków do okresu 9 miesięcy ciąży u kobiety. Nie można być w ciąży przez 7 miesięcy potem przez 1 miesiąc nie być, potem znowu dwa być. Takiej ciąży "nasze dziecko" by nie przetrwało.
Kończąc jeszcze wspomnę, że Pan Bóg wynagradza wszystko stokrotnie. Na pewno więc nawet te 7 pierwszych piątków ma dla Niego wartość, dlatego tym bardziej nie powinniśmy być małoduszni.

 Re: Czy 9 pierwszych piątków miesiąca trzeba odbyć pod rząd?
Autor: Katarzyna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2016-06-21 11:37

Czy ksiądz podpisze dziecku tydzień wcześniej karteczkę z I piątkami?

-------

O tym nie decyduje ankieta internetowa. Proszę zapytać w realu swojego duszpasterza.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: