logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Majka (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data:   2001-08-10 15:03

Witam!
Mam jedno pytanko:dlaczego Kościół nie pochwala związków homoseksualistów,
przecież oni kochają się tak samo jak zwykili ludzie.
Majka

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Andrzej (---.warszawa.sdi.tpnet.pl)
Data:   2001-08-11 07:30

Współżycie płciowe między ludźmi tej samej płci jest sprzeczne z wolą Boga.
Pan Jezus mówi: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego." (1 Kor 6,9)

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Ula (---.chicago.il.ameritech.net)
Data:   2001-08-12 07:20

Pan Bog stworzyl mezczyzne i kobiete zeby laczyli sie i zyli ze soba, zeby byli jedny cialem i jedna dusza, wspolzycie maloznkow sluzy do prokreacji, a nie do dowodow milosci, poniewaz milosc nie ma NIC wspolnego ze wspolzyciem cielesnym, co jest w zwiazkach homoseksualnych. Pozadanie innej osoby dla zaspokojenia swoich rzady nie jest miloscia ale grzechcem, poniewaz milosc... nie szuka swego, nie szuka poklasku, nie unosi sie gniewem, pragnie dobra drugiego, milosc zniesie wszystko, wszystko przetrzyma, milosc jest stanem ducha ktory w innym czlowieku widzi dobro, widzi Pana Boga, widzi sercem drugie serce a nie cialo...kobieta zostala dana mezczyznie jako cos delikatnego i pieknego co wypleni jego zycie, co pomoze mu przetrwac, dal Pan Bog mezczyznie kobiete zeby oboje mogli cieszyc sie Miloscia Pana Boga bedac w Raju, Pan Bog chcac dobra czlowieka udoskonalil go wlasnie w mezczyzne i kobiete, jako stworzenia ktore zyja ze soba razem dla siebie i wspolnie dla Pana Boga i moga w ten sposob dac owoce swojej milosci czym sa dzieci, celem czlowieka jest dazenie do milosci doskonalej, czyli do Pana Boga i w Nim widziec wszystko co nam dal
pozdrawiam
ula

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2001-08-13 07:20

Kpł 18,22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!
Kpł 20,13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Jakub (195.94.193.---)
Data:   2001-08-13 09:48

Witaj Majko!


Jestem mężczyzną o skłonnościach homoseksualnych, chociaż mam żonę i dzieci. Wiem, że Bóg mnie kocha Takim jakim jestem, ale nie chce On, abym współżył z mężczyznami. Moje doświadczenia życiowe dowiodły, że jedynym dla mnie szczęściem jest pozostawać w związku heteroseksualnym i w ten sposób wykonywać wolę Boga. On stworzył Mężczyznę i Kobietę, aby stanowili jedno. Tylko taki związek jest nastawiony na prokreację.
Bardzo wiele pomógł mi i nadal pomaga mi dwumiesięcznik "Miłujcie się". Wydaje go:
Towarzystwo Chrystusowe, ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań.
nr rachunku: Bank PKO S.A., Agencja w Poznaniu,
nr 12401750-23007820-401112-001,
tel (0-61) 855-10-34.
Pomocą również jest dla mnie rozmowa z Jezusem, a także mój kierownik duchowy i Sakrament Pojednania.


Z panem Bogiem !

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Wojo (---.ccs.pl)
Data:   2001-08-17 16:16

Może dlatego, że w Piśmie Świętym Bóg mówi - iż jest to dla niego obrzydliwe? a takie zachowanie nazywa zboczeniem ?

 Re: Dlaczego kościół nie pochwala związków homoseksualistów?
Autor: Ks. Piotr (---.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-08-26 21:30

Przejrzyj pozycje ksiązkową Kościoł wobec homoseksualizmu, autorstawa Tadeusza Huka Warszawa 1996
To ci na pewno wiele wyjaści.
pozdrwaiam Ks. PIOTR

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: