logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-05-28 15:05

Witam
Mój tata jest bardzo chory. Mocno wierzy i modli się o uzdrowienie. Przeczytałam gdzieś ostatnio, że można napisać do Watykanu z prośbą o pamiątki (kiedyś w przyszłosci moze relikwie) po Ojcu Świetym. Ojciec Świety jest wzorem dla mojego taty, pewnie jak dla wielu z nas. On tak dzielnie znosił swoją chorobę dlatego też jest tak ważny dla ludzi chorych. Czy ktoś z Was moze wie jak i gdzie napisać prośbę o te pamiątki. Wiem że to dodałoby tacie siły i wiary. W artykule, w którym dowiedziałam się o tym, że można napisać taką prośbę był podany adres e-mailowy. napisałam wiec ową prośbę w języku angielskim, nie dostałam jednak odpowiedzi.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Marta

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-05-28 15:51

Czy to ten adres sprawdzałaś? Ja trafiłam tylko na taki, ale z niego nie korzystałam.

Biuro Postulacji w Wikariacie Diecezji Rzymskiej
Vicariato di Roma - III Piano
Piazza San Giovanni in Laterano, 6/A
00184 Roma

Tel. +39 06 69893789 Fax +39 06 69886240
e-mail: postulazione.segreteria@vicariatusurbis.org

z dokładnym adresem zwrotnym.

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-05-29 10:04

Kiedyś takie pamiątki dawał także kard. Dziwisz, gdy się go poprosiło. Nie wiem jednak, czy po tej aferze (ich sprzedaż na allegro), dalej to robi. Można jednak w krakowskiej kurii zapytać.

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: agu (---.toya.net.pl)
Data:   2008-05-29 12:33

w księgarni - tam są najowconiejsze (kupić i czytać)

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Paweł (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2008-05-30 08:06

Pamiątką, która jest związana z Janem Pawłem II jest obrazek z malutkim fragmentem sutanny, tego daru na wyraźną prośbę może udzielić Jego Eminencja
Kardynał Stanisław Dziwisz
ul. Franciszkańska 3
31 - 004 KRAKÓW
Życzę Pani Tacie szybkiego powrotu do zdrowia.

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-04 09:43

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, za rade. cieszę się, że tyle osób zechciało pomóc. Co do księgarni agu - stamtąd mamy całą masę i czytamy ;)
10. czerwca bardzo ważny dzień - wyniki. Módlcie się za nas proszę.
Dziekuje wam wszystkim.
Nie pamiętam teraz dokładnie tego adresu. Bogusiu jak uważasz, w jakim języku tam napisać?
Nie mam pojęcia kto odbiera te e-maile. Byłabym wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Marta

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-04 14:38

Wiedzieć, to nie wiem. Ja bym napisała po polsku. Przecież i do papieża piszemy po polsku, są tłumacze, odpowiedzi też otrzymujemy w takim języku, w jakim piszemy. A postulatora mamy przecież "swojego", i wiele prac muszą wykonać ci, którzy znają język polski. Nie sądzę, żeby to był problem. Nie wiem tylko czy adres jest aktualny, ale to trzeba po prostu sprawdzić.

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-04 15:48

Bogusiu bardzo Ci dziękuję. napiszę ci jak coś będę wiedzieć, może wtedy i inni mogliby skorzystać.
Pozdrawiam
Marta

 Re: Gdzie szukać pamiątek po JP II?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-16 12:25

Marto, właśnie przeczytałam w gazecie, że Wikariat Diecezji Rzymskiej ogłosił, że pamiątek już nie ma i odsyła do kurii krakowskiej. A kuria krakowska, jak już wspomniałam, po aferze sprzedaży pamiątek (wraz z listem kard. Dziwisza) na allegro, już nie rozdaje takich obrazków. W świeckiej gazecie wprawdzie, ale tak było napisane. Nie wiem, czy po znajomości coś by się dało załatwić, może kuria nie chce przekazywać obcym, żeby nie było handlu pamiątkami.
A jak zdrowie Taty?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: