logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega żal doskonały?
Autor: Michał (---.201.117.195.ng.pl)
Data:   2008-07-27 20:30

Na czym polega żal doskonały, wiem, że płynie on z miłości do Pana, ale czy żałować należy za wszystkie grzechy (także lekkie), czy też dotyczy on grzechów ciężkich?

 Re: Na czym polega żal doskonały?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-07-27 20:50

Żal doskonały dotyczy wszystkich grzechów. Każdy obraża Pana Boga.

 Re: Na czym polega żal doskonały?
Autor: karol (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-07-28 23:11

Żałować powinieneś za wszystkie grzechy (żal za grzechy jest warunkiem odpuszczenia ich).
Żal doskonały - żałujemy za popełnone czyny z miłości do Boga, zauważamy, że to coś nas od niego oddala. Po prostu jest nam 'głupio', że konkretnymi czynanmi odwracamy sie od kochającego Ojca.

Żal niedoskonały - np. żałujemy popełnionego czynu z obawy np przed karą, myslimy np. 'jutro w pracy mam podpisac wazny kontrakt, moze sie lepiej z tego czy tamtego wyspowiadam, tak na w razie co, moze cos to pomoze'.

 Re: Na czym polega żal doskonały?
Autor: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-07-29 21:49

żal doskonały polega na żałowaniu za grzechy - ale nie jako, że źle sie z tym czuje - ale że ZRANIŁEM BOGA.
to tak w skrócie - ale własnie tak to do mnie dotarło.

 Re: Na czym polega żal doskonały?
Autor: Antonio (---.fibertel.com.ar)
Data:   2008-08-02 04:09

Żal doskonały najlepiej obrazują słowa modlitwy - aktu strzelistego:

"Ach żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości, bądź miłościw mnie grzesznemu całym sercem skruszonemu".

Jako taki, żal doskonały, jest wyjątkowym darem Boga i nie każdemu udziela On tej łaski. Dusze które posiadają ten charyzmat z reguły są już wyrobione duchowo i nie popełniają grzechów ciężkich. A nie popełniają - ponieważ stawiają Boga na pierwszym miejscu, miłują Go ponad wszystko i co najważniejsze, wiedząc czym jest grzech czuja do niego odrazę. Stąd też i żal ich jest doskonały. "Bo z obfitości serca mówią jego usta" Łk 6,45b. Ot co.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: