logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Jezus zabraniał mówić, że jest Mesjaszem?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-09 15:24

Dlaczego Jezus zabraniał uczniom rozpowiadać, że jest Mesjaszem?

Czuję, że to pytanie przewinęło się już kilka razy na forum, miałam jednak problemy ze znaleziem. Proszę zatem nie tylko o odpowiedzi, ale - jeśli okażecie się bieglejsi ode mnie w szukaniu - także o adresy wątków z tym tematem.

pozdrawiam

 Re: Dlaczego Jezus zabraniał mówić, że jest Mesjaszem?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-08-09 16:25

Chodzi o rozbieżnośc pomiedzy oczekiwaniami, a rzeczywistą misją. Jedno do drugiego ma się jak wół do karety.

 Re: Dlaczego Jezus zabraniał mówić, że jest Mesjaszem?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-09 21:06

Dziękuję.
Zwięźle i na temat - przemówiło do mnie.

 Re: Dlaczego Jezus zabraniał mówić, że jest Mesjaszem?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2008-08-11 02:50

Np. Pan Jezus chciał spokojnie i jawnie wejść do miasta:
"Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego" Mk 1, 42-45.

Polecenia Pana Jezusa powinno się wypełniać. Jeżeli powiedzial "nie mów", i to surowo, to znaczy że zależało Mu na tym, aby być jeszcze w cieniu, spokojnie wejść do miasta i tam działać. Osoba uzdrowiona powinna tak postąpić, jak życzył sobie Pan Jezus. Gdy rozgłosiła cud, sprawy się skomplikowały. Powstały tłumy, powstali wrogowie, i Pan Jezus musiał często oddalać się do miejsc pustynnych, dopóki nie wypełniła się godzina Jego chwały.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: