logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie.
Autor: Joanna (---.zb.lnet.pl)
Data:   2008-08-14 17:18

Mam problem odnośnie spowiedzi. Otóż od pewnego czasu męczy mnie fakt, że każde moje przystąpienie do tego sakramentu wygląda tak samo beznadziejnie: ja wymieniam kilka (zwykle takich samych) grzechów, ksiądz słucha, udziela rozgrzeszenia, zadaje pokutę a wszystko pięknie ubrane w utarte formułki. I tyle. Kiedyś taka forma spowiedzi bardzo mi odpowiadała - żadnego drążenia, wypytywania. Jednak ostatnio sprawia, że w ogóle nie czuję radości z pojednania z Bogiem. Mam jedynie uczucie jakbym spełniła ciążący na mnie obowiązek. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Absolutnie nie chcę obwiniać za taki stan rzeczy księży, u których się dotąd spowiadałam (a może to tez jest problem sam w sobie - brak jednego, stałego spowiednika?) jednak wydaje mi się, że postawa księdza w konfesjonale nie zachęca do innego podejścia do sprawy. Wydaje mi się, że dojrzałam do tego, aby podczas spowiedzi ksiądz nie tylko wysłuchał, ale też podrążył temat, powypytywał. Myślę, że to nauczyło by mnie nie tylko jak się dobrze spowiadać, ale też pomogłoby mi zrozumieć o czym mówić na spowiedzi. Z tym bowiem tez mam pewien problem. Jak mam to zmienić? A może ktoś wie, gdzie w Łodzi można znaleźć dobrego spowiednika?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Joanna

 Tematy Autor  Data
 Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy Joanna 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy TadeuSz 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy Ewa 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy wronia 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy fantasmagoria 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy Beata 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy Karmelka 
  Re: Moje spowiedzi wyglądają beznadziejnie. nowy Kasia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: