logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: Weronika (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2008-09-07 22:44

Po ostatniej lekcji religii nurtuje mnie pewne pytanie. A mianowicie: dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych, kocha wszystkich ludzi, ale dopuszcza do wielu złych rzeczy w ich życiu, np. dopuścił do wybuchu II wojny światowej. Wielu uzdrowionym mówił: "Idź, twoja wiara cię uzdrowiła", a obok wielu chorych i cierpiących przeszedł obojętnie, tzn. pozwolił na ich dalsze cierpienie, np. przy sadzawce Betezda uzdrowił tylko jednego chromego a przecież było tam wielu cierpiących. Proszę pomóżcie mi i napiszcie dlaczego Jezus tak czynił.

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2008-09-07 23:11

Bardzo dobre pytanie. Bodajże ojciec Tardif, posługujący bardzo szeroko modlitwą o uzdrowienie, przez którą Jezus uzdrawiał wielu chorych, powiedział, że to będzie pierwsze pytanie, które Panu Jezusowi zada, gdy Go spotka po śmierci. :)
A co do Bożego dopustu - co Pan Bóg dał człowiekowi? Odpowiedź - wolną wolę. Wiele zła ze źle przez człowieka pojmowanej, nadużywanej wolności wynikło. Polecam to głębszemu własnemu zastanowieniu i modlitwie, bo tu nie ma prostych i jasnych odpowiedzi - to są tajemnice Bożej Opatrzności, tak myślę.
Co do uzdrawiania chorych - jedna czy dwie myśli. Jezus, jak wynika z kart Ewangelii - często pytał ludzi, czego chcą? Czego pragną? Ludzi chorych pytał czego chcą. Czy może być tak, że chory nie pragnie zdrowia? Ja sobie odpowiadam na to pytanie i jest to czasem zdumiewające :) Też sprawa do modlitwy :)
Pozdrawiam ciepło i życzę odkrywania z Jezusem Jego spojrzenia na świat :)

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2008-09-07 23:51

Było i tak, że Pan Jezus uzdrowił wszystkich:
"Z nastaniem wieczora przyprowadzono Mu wielu opętanych. On słowem wypędził złe duchy i WSZYSTKICH chorych uzdrowił" Mt 8,16.
Innym razem uzdrowił też wszystkich, ale wymagało to od nich i od ich bliskich pewnych starań, musieli (z własnej inicjatywy i woli) dotknąć Jesusa:
"Ludzie miejscowi, poznawszy Go, rozesłali [posłańców] po całej tamtejszej okolicy, znieśli do Niego wszystkich chorych i prosili, żeby przynajmniej frędzli Jego płaszcza mogli się dotknąć; a wszyscy, którzy się Go dotknęli, zostali uzdrowieni" Mt 14, 35-36.
Fizyczne dotknięcie Pana Jezusa nie było warunkiem koniecznym cudu uzdrowienia, pamiętamy słowa setnika "Panie nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie" Mt 8,8 I tak się stało, sługa został uzdrowiony "na odległość"
Najbardziej fascynujące jest to, że Pan Jezus uzdrowił tych, którzy w głos i z serca krzyczeli, nie krępując się tłumów, np.:
"A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela" Mt 15, 22-24. (pamiętamy, że Pan Jezus uzdrowił córkę tej kobiety)

"Gdy Jezus odchodził stamtąd, szli za Nim dwaj niewidomi którzy WOŁALI GŁOŚNO: Ulituj się nad nami, Synu Dawida! Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: Wierzycie, że mogę to uczynić? Oni odpowiedzieli Mu: Tak, Panie! Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: Według wiary waszej niech wam się stanie!" Mt 9, 27-29.

"Gdy wraz z uczniami i sporym tłumem wychodził z Jerycha, niewidomy żebrak, Bartymeusz, syn Tymeusza, siedział przy drodze. Ten słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: Synu Dawida, ulituj się nade mną!"
Mk 10,46-48
Czy ktoś z nas byłby np. w stanie w podobny sposób z wiarą zawołać z głębi serca o pomoc przed Najwiętszym Sakramentem? Albo choćby zapłakać? Jak żyję, nikogo płaczącego przed Najświętszym Sakramentem nie widziałam. Na pewno ludzie płaczą, ale nasza kultura skłania nas do starannego ukrywania takich emocji, uczuć i reakcji.
W książce o Ojcu Pio opisana była scena z naszych czasów, gdy w pustym kościele pewna kobieta "rzuciła" z płaczem na ołtarz Matki Bożej okropnie powykręcane, pokurczone, nieszczęśliwe maleńkie dzieciątko. Ojciec Pio był ukrytym świadkiem głośnej modlitwy tej kobiety oraz świadkiem cudu. Oto dziecko na jego oczach i na oczach matki wygładziło się i stało się normalnym, zdrowym, ładnym dzieckiem. Matka Adama Mickiewicza uczyniła podobnie: "Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę ofiarowany, marwą podniosłem powiekę". Może za mało prosimy "przymnóż nam wiary"?

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: kwiatuszek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-09-08 07:57

Witaj,
Wiesz św. Maksymilian będąc w obozie w Oświęcimiu wypowiedział słowa "tylko miłość jest twórcza". Wierzył że tam w obozie śmierci jest obecny Jezus i Maryja. Dla wielu absurd. Dlaczego tyle ludzi zginęło i nadal ginie na wojnach? Cierpią, chorują. Bóg nas kocha, wszystko widzi, ale mamy wolną wolę. To my sprawiamy sobie ból i cierpienie. Dla mnie Twoje pytanie jest pytaniem o sens cierpienia. Jest sens cierpieć? Odpowiedz sobie. Pozdrawiam

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-09-08 12:23

Widzę, że wracamy do odrabiania lekcji? Ależ Jezus uzdrowił wszystkich! Czy jest ktoś, za kogo Jezus nie umarł? Tak więc najważniejsza konsekwencja grzechu - śmierć wieczna - została usunieta. Niestety nie da się cofnąć całej historii, tak więc i dla nas zawsze coś pozostaje do zrobienia. Może i lepiej. Na pewno.

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-09-09 07:58

Fragment z czyatenj dzisiaj (09-09-2008r.) Ewangelii [Łk 6, 12-19]:

"Jezus zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ MOC wychodziła od Niego i UZDRAWIAŁA WSZYSTKICH" (podkreślenie moje) Łk 6, 17-19.

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: ag (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-09-09 19:10

faryzeusze tez byli oburzeni na to ze Jezus uzdrawial wybranych a do tego czesto pogan wolal niz swoich. podobne i my myslimy, bo
' Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami' Iz 55,8
- 'ktoz poznal mysl Pana albo kto byl Jego doradca?' Rz 11,34.

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: Łukasz (---.is.net.pl)
Data:   2008-09-09 20:56

Uzdrowienia Pana Jezusa nie miały na celu tylko przywrócenie zdrowia chorym, ale przede wszystkim miały się przyczynić do wzrostu wiary w Niego samego, a zatem do uzdrowienia wewnętrznego człowieka. Warto zwrócić uwagę na scenę opowiadająca uzdrowienie paralityka: Mt 9, 1-8
1 On wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta2. 2 I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy». 3 Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni. 4 A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? 5 Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: "Odpuszczają ci się twoje grzechy", czy też powiedzieć: "Wstań i chodź!" 6 Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!» 7 On wstał i poszedł do domu. 8 A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

Zauważmy, że celem Pana Jezusa jest uzdrowienie wewnętrzne, natomiast odzyskanie władzy w nogach przez paralityka służy temu celowi.
Możemy postawić hipotezę, że gdyby Jezus uzdrowił wszystkich chorych w Izraelu, to nie koniecznie przełożyło by się to na ich uzdrowienie duchowe (wewnętrzne). Podobnie jest dzisiaj. W Lourdes, czy w Fatimie nie wszyscy odzyskują zdrowie. Wielu, którzy przyjechali prosić o zdrowie, odzyskuje nie zdrowie ciała, ale zdrowie duszy - dokonuje się ich uzdrowienie duchowe, choć na zewnątrz nic się nie zmieniło. Są jednak i tacy u których uzdrowienie zewnętrzne idzie w parze z duchowym. Wszelkie zjawiska, które mają charakter niezwykły mają służyć zawsze umocnieniu wiary w Chrystusa, który ukazuje się w ten sposób jako Pan świata i jego praw.

 Re: Dlaczego Jezus nie uzdrawiał wszystkich chorych?
Autor: ahejka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-09-09 22:48

Jezus dopuścił do II wojny światowej? ja bym inaczej do tego podeszla. Ludzie sami zgotowali sobie taki los, grzech niestety jest na swiecie i to przez grzech i przez szatana jest zło, nie przez Jezusa. Czasem Bóg nie uzdrawia wszystkich, poniewaz ma w tym jakis zamysl, a moze po prostu chory nie wierzy wystarczajaco mocno; gdyby wiara wasza była jak gorczycy ziarnko (por. Mt 17,20; "twoja wiara Cie uzdrowila" Mk 10,52, mozna tak wymieniac bez konca.
A czasem, trzeba czekac na swoje uzdrowienie, gorliwie sie modlic, prosic Boga, byc cierpliwym i WYTRWAŁYM W MODLITWIE (Jak uczy nas sam Jezus). A Bog najlepiej bedzie wiedzial, kiedy nas uzdrowic. On wszystkich kocha, nie chce dla nikogo zla, ale czasem w jakims naszym niepowodzeniu jest gleboko ukryty sens.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: