logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam poczucie bycia wiecznym dzieckiem.
Autor: pomyłka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-05 15:22

Myslałam, że juz jest lepiej. Ale nie jest. Chodzę na terapię, pomaga, ale przychodzą takie momenty, że pomagają tylko tabletki. Bóg jest, wiem, że mnie kocha, znowu się od niego oddaliłam, chciałam odbyc spowiedz, ale mam poplątane niektóre sprawy, niby drobne, ale nie wiem i nie mam siły przedstawiac ich kapłanowi. Jest we mnie wiele nienawisci - kiedys bliska mi osoba wyrządziła potworną krzywde mojej rodzinie - nie chce i nie potrafie wybaczyc. Ta sytuacja krzywdy rzutuje na moja rodzinę, na moje relacje z najblizszymi, chyba nikt z nas nie umie sobie z nia poradzic. Nęka mnie przeszłośc - wciąż czegos w niej szukam, co pokazałoby mi dlaczego moje zycie jest takie dla mnie trudne. Posuwam się do absurdow myslowych, bo uczepiłam sie mysli, ze moze zrobiłam cos lub cos się wydarzyło, o czym nie pamietam, a moze przez to jestem sama, no niezupełnie, bo mam cudowne dziecko, tyle tylko, że czasami nie potrafię się w pełni z tego cieszyc. Mam poczucie bycia wiecznym dzieckiem, mimo, że jestem juz bardzo dorosła. Ja wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale moze to rodzaj oczyszczenia? moze ktos tez boryka się z takimi problemami, że nie umie zyc i cieszyc się terazniejszoscią? a moze to strach przed całkowita odpowiedzialnością?

 Re: Mam poczucie bycia wiecznym dzieckiem.
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-13 16:30

By przebaczyć trzeba cały ten ból, nienawiść, niemoc, pretensje i krzywdy oddać Chrystusowi i powiedzieć: Panie już nie mogę, oddaję Ci wszystkie te problemy. Ty je weź, Tobie to powierzam, nie radzę sobie sama, nie umiem przebaczyć. Oby potem nastąpiła u Ciebie wola zaprzestania rozżalania sie nad sobą, chwila darowania ze względu na Boga. Potem musisz chcieć rozpocząć nowe życie bez uraz, bez poczucia krzywd, pełne pokoju, otwarcia sie na bliźnich, chociaż nie bez problemów i cierpień.
Warto darować i zawsze przebaczać nawet, gdy ktoś na to nie zasługuje /i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili Mt 6,12/. Konieczne jest wyciąganie wniosków na przyszłość. Zycie z urazami to krzywda wyrządzona samemu sobie, wtedy człowiek zamiast radzić sobie z życiem cały nastawiony jest na żal, ktory nic nie daje. Przebacz, ciesz sie życiem i żyj konstruktywnie w więzi z innymi ludzmi. Uwierz tak można. Pozdrawiam.

 Re: Mam poczucie bycia wiecznym dzieckiem.
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-13 17:10

Piszesz: "chciałam odbyc spowiedz, ale mam poplątane niektóre sprawy".
Nie rozplączesz ich sama - zacznij od spowiedzi. Wtedy będziesz miała pomocnika w postaci samego Jezusa.
Piszesz: "nie chce i nie potrafie wybaczyć".
Dopóki nie chcesz - nie wybaczysz. Pamiętaj jednak, że niewybaczenie nie szkodzi osobie, której nienawidzisz, ale Tobie.
"Nęka mnie przeszłośc - wciąż czegos w niej szukam"
Zostaw przeszłość Panu w sakramencie pokuty (On ją może oczyscić, uzdrowić) i skup się na przyszłości.
"mam cudowne dziecko, tyle tylko, że czasami nie potrafię się w pełni z tego cieszyc."
Nie ma miejsca na radość w sercu ogarniętym złym uczuciem - nienawiścią.
P.S. Dziś będę pamiętać o Tobie w modlitwie. Życzę pokoju ducha.
"Nie czekajcie z wybaczeniem, aż będziecie w nastroju wybaczyć; nigdy się w nim nie znajdziecie. Na uzdrowienie uczuć potrzeba czasu po tym, jak dokona się wyboru, by wybaczyć." Neil Anderson

 Re: Mam poczucie bycia wiecznym dzieckiem.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-13 17:26

Chyba Cię rozumiem.
Zaczęłabym od nawrócenia - zwrócenia się do Boga całym sercem o pomoc, Spowiedzi i może modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie wewnętrzne.
Pozdrawiam serdecznie
38n/k

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: