logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: ag (---.centertel.pl)
Data:   2009-02-15 19:54

Jak w temacie.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: helena (---.tvk.torun.pl)
Data:   2009-02-15 21:03

hmm... też się nad tym zastanawiam, bo jestem bardzo ambitna i czasem się obawiam, czy moje ambicje (naukowe) nie stają się dla mnie zbyt ważne. Myślę, że warto pytać siebie szczerze, po co coś robię, do czego jest mi to potrzebne. Zobacz po owocach: czy na skutek Twoich wysiłków, aby zaspokoić ambicje, ktoś nie cierpi, czy nie zaniedbujesz dla nich rodziny, przyjaciół? Czy ktoś zyskuje przez to, że realizujesz swoje ambicje? Uważam, że ambicja jest dobra, jeśli właściwie nią pokierujemy. Jeśli kocham teatr i chciałabym być jak najlepszą aktorką, aby dostarczać ludziom piękna, wzruszeń,itd, to wg mnie to jest dobra ambicja. Jeśli natomiast chcę być jak najlepszą aktorką, żeby wszyscy mnie podziwiali, to to już jest kiepska motywacja do pracy, chociaż widzowie mogą nie odczuć różnicy, jaką ta aktorka przyjmuje postawę.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-15 21:05

Może dzisiejsze drugie czytanie 1 Kor 10, 31-33 pomoże?

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-15 21:18

Miłość Boga i bliźniego postawić na pierwszym miejscu, a ambicje na drugim. Nie dopuścić do zamiany miejsc. Spodziewać się kłopotów, bo to drugie zawsze będzie chciało być - pierwsze :)
Pozdrawiam :)

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: @ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-16 09:05

Niech ambicją bedzie służba Bogu i ludziom.
Jeśli ambicja służy zaspokajaniu samego siebie, powoduje wzrost samozadowolenia i pychy - powiedz takiej ambicji 'NIE'.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-16 09:17

Jeśli jesteś taka ambitna, to niech cię nie zatrzymują rzeczy małe. Sięgnij najwyżej. Bądź święta. Potrafisz.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: Mati (---.eranet.pl)
Data:   2009-02-16 09:35

zacznij czynic jak najwięcej dobrych uczynków i niech twoja ambicja bedzie czynic to na co dzien.
Z Bogiem.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-16 17:35

"Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich" Mk 9,35. Wyróżniać się pokorą, ufnością, powracaniem do Boga, miłością bliźniego. Odnosić sukcesy w walce z grzechem. Mieć poczucie własnej godności jako godności dziecka Bożego.

 Re: W jaki sposób przekuć ambicję na miłą Bogu?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-02-16 20:00

JP II mówił: Nie zadawalajcie się miernotą.
A Ojciec Anzelm, Sługa Boży, karmelita: Miejcie niebo w duszy.
Te założenia nie są możliwe do realizacji dla osoby pozbawionej ambicji. Tyle że trzeba mieć w sobie Bożą ambicję :)
Jeżeli w każdą sferę wpuścisz Boga, to również ambicja będzie błogosławiona.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: