logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co działo się ze św. Józefem po Łk 2, 41-47?
Autor: bakalia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-17 13:00

Ostatnią wzmianką o Józefie jest opisana przez św. Łukasza pielgrzymka do Jerozolimy, podczas której Jezus się zgubił (Łk 2, 41-47). Czy wiadomo co dalej działo się z Józefem?
Czy wiadomo kiedy umarł Józef?

 Re: Co działo się ze św. Józefem po Łk 2, 41-47?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-02-17 13:36

O dalszych losach św. Józefa Ewangelie kanoniczne nic nie mówią. Panuje przekonanie, że umarł on w Nazarecie zanim jeszcze Jezus rozpoczął swą publiczną działalność, czyli gdzieś przed 27/30 r. po Chrystusie.

 Re: Co działo się ze św. Józefem po Łk 2, 41-47?
Autor: bakalia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-17 15:21

dziękuję bardzo ;-)

 Re: Co działo się ze św. Józefem po Łk 2, 41-47?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-02-18 11:02

Jak chce Legenda,
Józef zmarł 2 sierpnia bliżej nieokreślonego roku w wieku 111 lat. Według legendy o Józefie Cieśli, był wdowcem, który wziął za żonę Maryję. Przyrodnie rodzeństwo Jezusa to Judasz, Jozetos, Jakub, Szymon, Lizja i Lidia. Starsi synowie Józefa Jozetos i Szymon ożenili się, a obie córki wyszły za mąż. Natomiast Jakub mieszkał razem z Bratem z Rodzicami w Nazarecie. Józef ożenił się po raz pierwszy w wieku 40 lat. W małżeństwie był przez lat 49. Przez rok był wdowcem, później przez dwa lata Maryja była w jego domu przed zaślubinami. Przed samą śmiercią ciężko zachorował. Zmarł na rękach Jezusa, otoczony cała swoją rodziną. Po śmierci aniołowie zawinęli jego ciało w prześcieradło z jedwabnego bisioru, a Jezus namaścil je, zgodnie z żydowską tradycją, po czym złożono go w grobie jego ojca Jakuba.
Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość?
P.S.
Wszystko to, jak chce Legenda, być może, ja to jednak między bajki włożę.

 Re: Co działo się ze św. Józefem po Łk 2, 41-47?
Autor: bakalia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-18 12:49

tak. moja ciekawość zaspokojona ;-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: