logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-25 14:29

Nie chcę w to wieżyć, na pewno nie we wszystko co jest tam napisane. Np. w to, że Jezus jest Bogiem, wieże, bo tak jest w Piśmie Św. W to, że Maryja była dziewicą też, ale już niektóre żeczy, wprost zwalają z nóg. Podaje wam linka i proszę powiedzcie mi, że to nieprawda. Czy cała moja wiara ma legnąć w gruzach? Jeśli do tego dołoże swoje własne doświadczenia, trace wiare w Kościół, że jest w Nim pełnia prawdy.
http://haes.wordpress.com/2008/01/12/kosciol-katolicki-cala-prawda/
ps. ostatnio spotykam się czasem z określeniem, że ksiądz katolicki jest zastępcać Boga. (Np. na jednym z portali katolickich) Co mam o tym myśleć. ;(
Może zrobie lepiej, dla swojej wiary, jak będe sceptycznie nastawiona do Kościoła i będę ufać tylko Jezusowi. Przynajmiej do czasu az sobie to jakoś poukładam. Bo na razie jestem przerażona i oszukana!

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: jumik (---.chello.pl)
Data:   2009-03-25 17:10

Droga Olu, takich kompilacji tekstów próbujących spowodować wątpienie w Kościół jest wiele w internecie, a tak wypowiada się o nich duchowny:

"Odpowiadający wcale się nie dziwi, że nikt specjalnie nie kwapi się do dyskusji z tak spreparowanym tekstem. To konglomerat kłamstw, półprawd, przeinaczeń, złośliwości z domieszką prawdy. Tę ostatnią dodano tylko po to, by uprawdopodobnić resztę. Cytując nie podano źródeł, co ewentualnym polemistom niezwykle utrudnia pracę. Jak bowiem udowodnić, ze w bogatej spuściźnie literackiej zostawionej przez różnych chrześcijan nie ma jakiegoś zdania? Przyzwoitość nakazywałaby podanie źródła owych twierdzeń. Autor tych złośliwości ich nie zna i tylko udaje erudytę... Ale po kolei."
I następnie odpowiada na listę zarzutów:
http://zapytaj.wiara.pl/?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1148737527&dzi=1123365535
Przeczytaj całość, jeśli interesują Cię odpowiedzi na zarzuty.
Jest jednak inna ważna sprawa, zaufania i wiara. Wystarczyła jakaś informacja, nawet nie wiadomo czy prawdziwa, a Ty już chcesz zwątpić w Kościół założony przez Boga! Z jaką łatwością ludzie tego świata to spowodowali?!
Czy nie wiesz, że Kościół Boga Żywego jest ostoją i filarem prawdy?
"Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy" 1 Tym 3,15.
Czyż nie wiesz, że Bóg prowadzi Kościół i Bóg cały czas z Nim jest?
"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie J 14, 16-17.
"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem" J 14,26.
"Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy" J 16,13.
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody [...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata Mt 28, 19-20.
Przecież Bóg, poprzez natchnioną Biblię mówi nam, abyśmy słuchali Kościoła i byli względem Niego posłuszni. Czy kazałby nam to, gdyby nie prowadził Go? Powinniśmy być posłuszni dla naszego dobra, bo w Kościele jest prawda.
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał Łk 10,16.
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne" Hbr 13,17.
"Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają" 1 Tes 5,12.
"Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym!" 1 P 5,5 (mowa o starszych jako o kapłanach, duszpasterzach "pasących stado Boże")
"Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!"
Mt 18,17
Strzeż się fałszywych proroków. Strzeż się mącicieli.
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami" Mt 7,15.
"Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą" Mt 24,11.
Trzymaj się Boga i założonego przez Niego Kościoła! Nie daj się mącicielom i szatanowi.
Bóg z Tobą.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: jumik (---.chello.pl)
Data:   2009-03-25 17:19

Dodam tylko, że powyższy link trzeba skopiować cały (bo widzę, że się podzielił na dwie części - dwie linie):

http://zapytaj.wiara.pl/?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1148737527&dzi=1123365535

podaję też krótszy link:
http://skocz.pl/zapytaj.wiara

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-25 17:33

nie należy wierzyć takim bzdurom, które próbują zniszczyć lub ośmieszyć wspólnotę Kościoła. Kościół to przecież My.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Beata (---.adsl.datagroup.com.ua)
Data:   2009-03-25 17:41

A w istnienie szatana wierzysz Ola? Jeśli tak, to idziemy dalej: zły duch doskonale zdaje sobie sprawę, jak mało czasu mu pozostało, więc za wszelką cenę stara się walczyć o władzę nad ludźmi. Dlaczego więc miałby utrudniać sobie sprawę zajmując się pojedynczymi osobnikami, kiedy lepiej przecież uderzyć w centrum, w Chrystusowy Kościół - zawsze jest szansa, że ktoś z wiernych zacznie się chwiać, odejdzie i... sukces murowany.
Modlę się za Ciebie, abyś bardziej ufała Słowu Bożemu niż temu wszystkiemu, co gdzieś tam możesz przeczytać w źródłach bardzo wątpliwego pochodzenia.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: madlena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-25 18:21

Polecam kazanie ks. Piotra Pawlukiewicza z 24 sierpnia 2008 r. Dotyczy właśnie Kościoła i pomogło mi rozwiać wątpliwości. :) Jest dostępne na stronie:
http://choinski.pl/zatoka/.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-25 18:52

Droga Olu, jesteś kolejną osobą o tym imieniu, która pojawiła się na forum i dla której mogę mieć tylko jedną radę - ponieważ nie sądzę, że twoje wątpliwości to prowokacja, pozostaje Ci tylko jedno - musisz więcej i lepiej się uczyć.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: amita (86.96.227.---)
Data:   2009-03-25 19:43

Polecam lekture pism niektorych swietych - taka na przyklad Edyta Stein, teraz juz swieta - Zydowka, ateistka (o ile pamietam) i najzdolniejsza studentka filozofii na roku wziela kiedys ksiazke do reki - a bylo to dzielo Sw Teresy z Awila, i zbilo ja z nog.
Pamietam co powiedzial kiedys ksiadz na religii, bylo w Kosciele tyle grzechu, tyle niedoskonalosci ze jak by nie bylo to Dzielo samego Boga - to Kosciol juz dawno temu by po prostu upadl.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Lili (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-25 20:19

Nie jest dobrze. Mam tylko nadzieję, że jeszcze nie masz matury. Osoba ze średnim wykształceniem powinna od razu zweryfikować większość tych "rewelacji" bez zaglądania do literatury. Podane fakty są często prawdziwe, ale wyrwane z kontekstu. Posiadanie matury powinno pozwolić na umieszczenie ich w tym kontekście i zrozumienie. Jeśli nie pozwala, to boję się posyłać moje dzieci do szkół...

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Zbyszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-25 22:10

Polecam http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/159/63/
Pozdrawiam.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-25 22:38

"Czy cała moja wiara ma legnąć w gruzach?"
Olu, mocne budowle nie ulegają łatwo zniszczeniu. Powinno więc skłonić Cię to do myślenia.
Pan Jezus powiedział:
"Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki" Mt 7, 26-27.
Proponuję Ci spędzanie większej ilości czasu z Pismem Świętym.
Dużo możesz dowiedzieć się czytając również tutaj:
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php?page=07&id=07-01

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-03-25 23:26

Napisałaś Olu: "Może zrobię lepiej, dla swojej wiary, jak będę sceptycznie nastawiona do Kościoła i będę ufać tylko Jezusowi."

Spotkasz jeszcze wiele publikacji typu "Kod Leonarda da Vinci". Weszłam na stronę, którą się tak zdenerwowałaś. Już pierwsze zdania kompromitują twórców tej strony. Np. "Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich". Celsus był także głosicielem poglądu, że "Jezus był magikiem i oszustem oraz, że pochodził z nieprawego związku Maryi i rzymskiego legionisty Pantery." Ohydne oszczerstwa. I Ty się takim czymś przejmujesz?

Olu, to sam Chrystus zbudował Kościół i jest Głową Kościoła:
Bóg powierzył Piotrowi zadanie: "Paś baranki moje"; "Paś owce moje", (zob. J 21,15-17), nazwał Piotra "skałą". "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale ZBUDUJĘ KOŚCIÓŁ MÓJ" Mt 16,18.
Kościół jest CIAŁEM Chrystusa, a Chrystus GŁOWĄ Kościoła:
My - członkami tego Ciała. Tu daję Ci fragmenty Biblii na potwierdzenie tego:
"I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko GŁOWĄ dla Kościoła, który jest Jego CIAŁEM, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami" Ef 1, 22-23.
"Wy przeto jesteście CIAŁEM Chrystusa i poszczególnymi członkami" 1 Kor 12,27.
"I On jest GŁOWĄ CIAŁA - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim" Kol 1,18.
"Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego CIAŁA, którym jest Kościół" Kol 1,24.
"Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, bo jesteśmy członkami Jego CIAŁA" Ef 5, 29-30.
------
Mało tego. Jeżeli Kościół coś ustali - Bóg to respektuje w Niebie (oczywiście nie może ustalić np. nowego Dekalogu). Kościół coś zmieni - Bóg respektuje tę zmianę w Niebie. Patrz:
"Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" Mt 18,18.
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał" Łk 10,16.
"Kościół ma obietnice Boga: "bramy piekielne go nie przemogą" Mt 16,18, ma Matkę (kochającą i czułą:) każdy ma Anioła Stróża, mamy świętych orędowników w niebie, mamy Ciało Chrystusa (konsekrowany Chleb), które daje życie.
Sporo.
Pan Jezus obiecał także: "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" Mt 28,20.
Sednem, podstawowym zadaniem Kościoła jest dawanie pokarmu, który "daje życie":
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" J 6,53.
Kościół to NIE TYLKO BARDZIEJ LUB MNIEJ DOSKONALI LUDZIE. W Kościele jest także i działa Duch Święty:
"Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!" J 20,22.
"bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez DUCHA ŚWIĘTEGO, z wielką siłą przekonania. Wiecie bowiem, jacy byliśmy dla was, przebywając wśród was" 1 Tes 1,5.
"Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali DUCHA ŚWIĘTEGO" Dz 8,17.
Pozdrawiam :)

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: łukasz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-26 00:23

Wierzyć lub nie wierzyć można w Boga, a Kościół to ty i my, nie musisz wierzyć w Kościół, przecież widzisz siebie i innych ;) pomyśl jak wyglądałby Kościół bez księży, kościołów, parafii, całej hierarchii, czy "instytucji", bez papieża?
Chyba jednak dobrze, że jest (k)Kościół. ;)

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Andrzej (194.39.141.---)
Data:   2009-03-26 08:50

Uważaj co czytasz. Dlaczego nie czytasz Ewangelii? Jak będziesz szukała, czytała świadectwa przeciwne Kościołowi, a na pewno jest ich wiele (zawsze było dużo ludzi, którzy sami nie byli w stanie wierzyc, i zazdroszcząc starali się przed innymi tą wiarę ośmieszyc) to nie umocnisz się w wierze, a właśnie osłabniesz. Wiara to wielki dar, poza nim nie masz nic.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-26 09:07

Łukasz, przypomnę tylko fragment Credo ("Wyznanie wiary") katolików:
"WIERZĘ w jeden święty powszechny i apostolski Kościół".

Wiecej poczytasz w Katechizmie Kosciola Katolickiego:
www.katechizm.opoka.org.pl/kkkI-2-3.htm#o20kkkI-2-3

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-26 09:48

Jezus powiedział: Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest od mnie.. Czy Jezusowi chodziło o to, że po Nim, będą nawracać ogniem i mieczem? Albo z tym, żeby nie budować żadnego posążka ani tego co na ziemi, a nie na niebie, nie chodziło o to.. żeby nie modlić się np. do złotego cielca.
Skoro tak jest jak sobie myślę, to dla czego nikt nigdy takich argumentów nie używa i dla czego się mówi, że to przykazanie zostało "wyżucone" z dekalogu. No bo zostało, tak? Czy ludzie nie rozumieli o co w tym przykazaniu chodzi, bo, że to celowe to wiadomo. Pan Bóg jest bardzo zmienny, tak mi śię wydaje. W Starm Testameńcie zsyła na ludzi potop. A w Nowym już mówi, że choćby kilka osób było dobrych w mieście, to ocali to miasto. Ciężko tu zrozumieć Boga. Nie dziwcie mi się, że się w tym wszystki gubie.

Nie wiem komu mam wieżyć, zawsze wieżyłam Kościołowi, ale naukowcy mówią, że Pismo Św. zostalo pozmnieniane.
Ja już nic z tego wszytskiego nie rozumiem, a może nie chce.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-26 09:53

Nie Pan Jezus, tylko Jan Chrzciel* Tzn. ja szukam logicznych argumantów, żeby nie starcić wiary.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-26 10:06

Tak myślę, że z tym "wyżuconym" przykazaniem chodziło o to, żeby nie budować, nie malować żadnych wizerunków np. słońca, drzewa. Myślę, że to była reakcja Mojżesza, na to, że ludzie zbudowali złotego cielca i się do niego modlili. W sumie to by było nawet logiczne. Możliwe, że zabrakło tej logiki w rozumowaniu uwczesnego Kościoła. I sobie pomyśleli, że usuną to przykazanie, żeby muc chandlować obrazkami. Wątpię, żeby Bogu chodziło o to, żeby nie malować wizerunku Chrystusa. Tak mi śię wydaje. Przepraszam, za szczerość, ale w tym wszytski musi być jakaś logika.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: wiśnia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-26 11:56

Olu,
a skąd wiesz o Jezusie, jak nie od Kościoła? Masz jakieś prywatne objawienia? Biblia jest Księgą Kościoła. We wspólnocie i dla wspólnoty ludu Bożego powstała, w nim była przepisywana, przechowywana, czytana, komentowana.

Nie lubię zwracać komuś uwagi na takie rzeczy, ale tak, jak pisze Michał, ucz się więcej. Ortografii.
Np. piszemy tak:
wierzyć
rzeczy
wyrzucony
ówczesny
móc
handlować

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: jumik (---.chello.pl)
Data:   2009-03-26 12:15

Jeżeli chcesz się dowiedzieć coś o drugim przykazaniu, to poczytaj co napisane jest o tym w Katechizmie Kosciola Katolickiego:
www.katechizm.opoka.org.pl/kkkIII-2-1.htm#o8kkkIII-2-1
O ile chcesz się dowiedzieć jak to widzi Kościół.

"Możliwe, że zabrakło tej logiki w rozumowaniu uwczesnego Kościoła." - jak mało w Tobie pokory - przeczytałaś oskarżenie i już wytykasz brak logiki teologom i mędrcom, ludziom Kościoła założonego przez Boga, ludziom przez Niego prowadzonym. Jezus założył Kościół, a "bramy piekielne Go nie przemogą"! Pamiętaj o tym!

"Czy Jezusowi chodziło o to, że po Nim, będą nawracać ogniem i mieczem?" - tak jak napisałaś, to mówił Jan, a nie Jezus, chodziło o Jezusa, że będzie chrzcił Duchem Świętym.

"Pan Bóg jest bardzo zmienny, tak mi śię wydaje. W Starm Testameńcie zsyła na ludzi potop. A w Nowym już mówi, że choćby kilka osób było dobrych w mieście, to ocali to miasto." - to w Starym testamencie Abraham "targował sie" z Bogiem o to, żeby nie niszczył miast przez grzech, gdy.by znaleźli się w nim także ludzie pobożni, a nie tylko grzesznicy
Przeczytaj: Rdz 18:23-35
http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=18&werset1=23&werset2=35#W

Co do zmienności Boga - to nie Bóg jest zmienny, tylko nasze Jego poznanie. Żeby zrozumieć Stary Testament, musisz więcej o nim wiedzieć. Polecam na początek artykuł:
"Jak zrozumieć Stary Testament" - o. Jacek Salij
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_07.htm

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-03-26 13:30

Jest logika i owszem, ale tylko Twoja własna. Co wcale nie znaczy, że właściwa.
Dziecko Drogie, wszystko Ci się miesza. To co czytasz, z tym, co gdzieś usłyszałaś (Twoja logika i słowa sugerują mi, że od protestantów) i tworzysz sobie własny konglomerat, niekoniecznie odpowiadający prawdzie obiektywnej. Z Dekalogu (Bożych Przykazań) nikt niczego nie wyrzucał. Cała treść, całe przesłanie zawiera współcześnie odmawiane przez katolików Dziesięcioro Przykazań Bożych. Trzeba się tylko uważnie wczytać w to co zapisane jest w Małym Katechizmie. O tej zazdrosnej miłości Boga do Jego stworzenia także.
Reakcją Mojżesza był gniew na swoich pobratymców za to, że nie mieli cierpliwości i sprzeniewierzyli się Bogu tworząc sobie złotego cielca. Dlatego rozbił otrzymane i zapisane ręką Boga Kamienne Tablice z Dekalogiem. Drugie już sam musiał wykuć i zapisać. Ale nie uronił w nich żadnego Bożego słowa.
A jaki "uwczesny" Kościół masz na myśli? Bo za Mojżesza nie było jeszcze Kościoła. Kościół założył dopiero Jezus Chrystus, kiedy z przebitego Jego boku wylała się obficie krew i woda, dając początek sakramentom świętym. Aby służyły one ludziom do uświęcania swego życia. Tę świętość mamy przez Boga daną i zadaną. "Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty. Ja, Pan, Bóg wasz!" Kpł 20,7

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Jota (---.rz.izeto.pl)
Data:   2009-03-26 15:10

Jasne, logika prowokacji.

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-26 18:42

Czytam te wasze argumenty /.../

Jak może Pani przeczytać w sekcji 'Zanim zapytasz'
http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc
formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany poglądów
1. Zachęcam do użycia priva adwersarza.
2. Postawiliśmy tez Forum Dyskusji www.dyskusje.katolik.pl
p.o. moderatora

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: Marek MRB (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-26 18:44

Droga Olu,
proszę przyjmij parę rad od faceta, który zna to uczucie którego doświadczasz. Wiele lat temu w podobny sposób zachwiano moją wiarę w Kościół - to był ciężki czas poszukiwań, czytania Biblii i mądrych książek, modlitwy. Jeśli dobrze ten (niewątpliwie trudny) czas wykorzystasz, wyjdziesz z tego z wiarą mocniejszą i bardziej świadomą. A oto moje rady:
1.
Nie staraj się rozważać wszystkich tematów naraz. Bierz po jednym i drąż aż "do dna" i nie bierz się za następny, póki jednego nie skończysz.
2.
Nie wierz "na słowo" lecz sprawdzaj. Przytłaczająca część "rewelacji" na podobnych stronach jest albo nieprawdziwa, albo składa się z Prawdy wymieszanej z kłamstwem (często spotyka się też prezentację wycinka Prawdy)
3.
Nie bój się wyjaśniać wątpliwości. Prawda się broni - pod warunkiem że odpowiednio głęboko się w temat "wkopiesz" (wielokrotnie w trakcie moich rozważań wydawało mi się że Kościół się myli - jak sobie poczytałem co o sprawie napisali, wymodlili i wymyślili Ci wszyscy "czytacze" w ciągu 2000 lat to zobaczyłem taką głębię, że aż mi się w głowie zakręciło. Po wielu takich próbach ufam Kościołowi)
4.
Weź pod uwagę że często nauka atakowana na takich stronach jako katolicka, wcale katolicką nie jest (zresztą w moich poszukiwaniach niejednokrotnie zauważyłem że i moje mniemania o prawdziwej nauce Kościoła były błędne...)
5.
Nie bój się szukać pomocy. Są strony katolickie które Ci w tym pomogą. Zajrzyj do działu odpowiedzi na "katoliku", polecam też
http://www.apologetyka.katolik.net.pl . Jest też katalog stron apologetycznych www.analizy.biz/katalog
Jeśli chcesz, sam w miarę moich skromnych możliwości chętnie podzielę się wynikami moich poszukiwań (np. pytałaś o rzekome "wyrzucanie" przykazań przez Kościół - popełniłem na ten temat spory tekst który znajdziesz tu http://analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf )
Mój adres mpiotrowsky@yahoo.com
życzę powodzenia w poszukiwaniach
Marek Piotrowski

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: ola (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2009-03-26 21:28

Nie dyskutuje, tylko pytam /.../

I zaraz sobie odpowiadam, bo przecież wiem lepiej...
Dlatego ponownie zapraszam na forum dyskusji
p.o. moderatora

 Re: Trace wiare w Kościół.
Autor: janusz (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-31 10:04

Tak Olu, kapłan zastępuje Jezusa, ponieważ jest Jego uczniem wybranym jak niegdyś apostołowie. A to co dalej napisałaś w zapytaniu to przemilczę. Kościół to Chrystus i tego nikt nie zmieni to od Boga Ojca pochodzi. Bóg Ojciec pragnął nas zbawić oddając umiłowanego syna, który cierpiał za Nas na krzyżu i nadal cierpi mimo, iż minęło 2000 lat. Spójrz Olu na dzisiejszy świat wojny, dzieciobójstwa, mieszane partnerstwa, eutanazje. Europa bez wartości Chrześcijańskiej. Ataki na Kościół, nie na inne wyznania, bo strach rozjuszać Bil Ladenów. A na Chrześcijaństwo to z każdej strony ataki.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: