logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Natalia (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-04-01 11:55

Witam :)
Trwają rekolekcje i zachęca się wiernych do życia z Panem Bogiem przekonując że tylko On może obdarzyć nas największą miłością. Tylko że Bóg jest jeden a ludzi miliardy.
Proszę o odpowiedź: Czy Pan Bóg ma z każdym człowiekiem osobną relację tak jakby był on dla niego jedyną istotą na świecie?

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Jola (213.73.3.---)
Data:   2009-04-01 12:37

Tak, dokładnie tak. Nie mogę wyjść z zachwytu, kiedy odnajduję Go we wnętrzu swojej duszy. Zawsze jest, zawsze na mnie czeka, nieustannie na mnie patrzy swoim miłosnym wzrokiem, jak bym tylko ja istniała.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-01 12:49

Nie jestem teologiem ale jestem przekonany, że tak

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Mateusz (89.174.163.---)
Data:   2009-04-01 13:09

Tak :)

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-04-01 13:31

Tak.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Karola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-01 14:05

Tak, a każda dusza traktowana jest jak jedynak. Któż mógłby zmierzyć Miłość - nikt. Pozdrawiam

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2009-04-01 14:14

Oczywiście, na szczęście Bóg jest Bogiem, a nie człowiekiem. Dla niego nie ma nic niemożliwego.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2009-04-01 14:19

Jeśli jedyną=wyjątkową=niepowtarzalną, to ufam, że tak.
Ale wciąż i na nowo muszę to odkrywać i przypominać sobie, próbując - wciąż i na nowo, czasem z trudem - trwać w relacji z Bogiem - który JEST MIŁOŚCIĄ.
Ale wiesz co, Natalio?
Zapytaj Go sama :)

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-04-01 15:19

Matka kilkorga dzieci kocha każde z nich, jakby było jedyne na świecie. Cóż dopiero Bóg... :)
"Oto wyryłem cię na obu dłoniach, Twe mury są ustawicznie przede Mną" Iz 49,16.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-04-01 15:31

Nie "jakby" Natalio, nie jakby, ale rzeczywiście tak jest. Każdy człowiek indywidualnie, jest jedynym, niepowtarzalnym dzieckiem Boga. Zapytasz zaraz jak to jest możliwe? Ano tak, jak Sam o Sobie objawił: "Oto Ja jestem Pan, Bóg wszelkiego ciała; czy jest może dla Mnie coś niemożliwego?" Jr 32,27 - Stary Testament. I jeszcze: "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" Łk 1,37. - Nowy Testament.
I wierzę Bogu, ufam Mu. Nie muszę więc rozumieć jak to jest możliwe.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-01 17:12

Każdy człowiek jest jedynym, niepowtarzalnym i ukochanym dzieckiem Boga. Bóg stworzył Adama i Ewę jako konkretnych ludzi "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz i podobnego Nam" Rdz 1,26.
Każdy z nas jest owocem wielkiej miłości Boga, który myślał o nas wcześniej niż zaistnieliśmy. Osobno każdego z nas powołał do życia w określonym czasie. Chrystus każdego z nas pociąga ku sobie, okazuje Swoje miłosierdzie, gdy zgrzeszymy. Czeka, gdy się ociągamy. Przychodzi znowu, puka do drzwi naszych serc z osobna.
W czasie ziemskiego życia Jezusa warto m. in. dostrzec:
- Uzdrawiał konkretnego człowieka. Każdy z osobna był dla Niego ważny. Za każdego z nas cierpiał i umarł na krzyżu.
- Po Zmartwychwstaniu objawił się poszczególnym osobom. Jemu zależało, aby właśnie Tomasz uwierzył. Uczył miłować umywając nogi poszczególnym apostołom.
- Sakrament Pokuty i Eucharystii ustanowił dla człowieka. Każdemu z nas okazuje Swoje miłosierdzie, do każdego z osobna chce przyjść i z każdym chce być. Jako dzieci Boże mające duszę nieśmiertelną jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego.
Bóg nie wyrzeka się nas choćbyśmy upadli w błoto ("Nikt cię nie potępił? I Ja cię nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz" J 8, 10-11).
Przykład, który podaje ks. Kardynał S. Wyszyński:
Matka stojąca pod szubienicą, na której miał zginąć jej syn.
- Nie wstydzisz się go? - zapytano.
Przecież to mój syn - odpowiedziała
- Ale zbrodniarz! - dokuczano.
Tak, ale mój syn! - odparła.
Tak reaguje człowiek, a co dopiero Bóg, nasz Ojciec.
Bóg z nikogo nie rezygnuje i każdego bierze w Swoje ramiona.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-04-01 17:51

A ja wam zazdroszczę, bo moje odczucia są zupełnie inne - myślę, że Bóg mnie nie kocha (cóż to znaczy to marne słowo) i wcale o mnie nie pamięta, jestem tylko kolejnym, którymś tam z kolei miliardowym człowiekiem. Są lepsi ode mnie. doszedłem do wniosku, że tylko święty może liczyć na miłość Boga, a taki grzesznik jak ja, nigdy. I nie wiem czy nie wydają się wam śmieszne te wasze przekonania o miłości Boga do grzeszników (wszak wszyscy jesteśmy grzeszni) to tylko usprawiedliwienia naszych słabości? (na zasadzie - jestem nędzny ale Bóg i tak mnie kocha?) Czy nie wydaje się wam, że tak marne i słabe, nic nie warte istoty jak my, możemy kochać Boga? Przecież Bóg ma anioły, istoty dobre i doskonałe, a my po co Mu jesteśmy potrzebni? Żeby Go kochać? Czasem mi się wydaje, że Bóg wcale mnie nie planował zrobić, tylko tak Mu jakoś wyszedłem z rozpędu :) pozdrawiam.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Natalia (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-04-01 22:11

Dziękuje i pozdrawiam :)

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-04-02 05:30

To tak jak z palcami w ręce. Który wolisz? Każdy jest potrzebny :)

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-02 09:01

Do Tarakina:
Również zazdroszczę Ci wielkiej pokory wobec Najwyższego i Nieogarnionego Boga. Jestem również nędznym grzesznikiem, ale gdy jako pyłek i grzesznik będę żałował, nawracał się i to wciąż od nowa, to oprócz sprawiedliwości, która na pewno byłaby dla mnie zasłuzoną wielką karą za moje winy. Ufam w Miłosierdzie Boga, który może wszystko. Jeżeli Bóg da łaskę, a my postaramy się żyć według Jego woli ufamy, że ze zbawionymi będziemy wychwalać Boga. Skoro Bóg odpuszcza nam tak wiele win, to musi nas kochać. Jeśli chodzi o Twoje życie, to jednak Bóg chciał Cię mieć, bo mogło być inaczej. Bez Boga ani do proga - mawiali nasi ojcowie. Chwalmy Pana. Pozdrawiam. Zaufaj w Jego Miłosierdzie.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-04-02 16:09

W sumie to myślę o spowiedzi, bo tęsknie do Boga, ale wstydzę się tego, że już kolejny raz będę wyznawał grzechy - czyli świadectwa mojej niestałości i głupoty. Gdybym był dobrym człowiekiem, to nie miałbym takich odczuć. Czy Bóg nie będzie miał już dość tego, że kolejny raz spowiadam się z tych samych grzechów? Myślę, że nie da mi Pan Bóg już kolejnej szansy. No bo ileż można mieć cierpliwości (do takiego fałszywca jak ja - obiecuję poprawę a grzeszę)? A co jeśli już pójdę do spowiedzi i ksiądz mi powie: że Bóg odpuszcza mi grzechy (czy jakoś tak) tzn. kapłan powie tę formułkę, a Bóg mi nie przebaczy? Bo moich grzechów nie da się zapomnieć i nie wiem czy Bóg przyjmie mnie z powrotem, skoro znowu mogę Go zawieść?

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-04-02 17:41

Tarakin, tak na szybko, bo spieszę się do kościoła na Eucharystię, ale proszę zastanów się nad moim pytaniem: - czy pisząc w ten sposób nie ranisz jeszcze bardziej Pana Boga, niż Go dotąd zraniłeś? Bo taki sposób myślenia prowadzi prościutko do zwątpienia w nieskończone Miłosierdzie Boże. A to z kolei to już jeden z "elementów" grzechu przeciw Duchowi Świętemu.
Poza zwróć uwagę na to, co Jezus powiedział wyraźnie do Apostołów: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" Mt 18,18.
A wcześniej do św. Piotra: "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" Mt 16,19. A to, na mocy sukcesji apostolskiej, przeszło na wszystkich prezbiterów (kapłanów). Jeżeli więc kapłan udzieli Ci rozgrzeszenia, jest to równoznaczne z rozgrzeszeniem samego Boga. Odwagi więc Ci życzę i radzę abyś skorzystał z dobrodziejstwa tzw. Białej - tj. Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która przypada w następną niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim. Możesz uzyskać dla siebie odpuszczenie wszystkich dotychczasowych win. Potrzebna jest do tego Twoja wiara w to, że Bóg tak może i tego pragnie, stan łaski uświęcającej, Komunia św. i odpowiednie modlitwy.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-04-02 18:26

Bardzo bym chciał zrucić z siebie te winy, wiem że Bóg ma Miłosierne Serce, ale czy ja na to miłosierdzie zasłużyłem? Mam nadzieję, że po spowiedzi będę mógł się z czystym sercem pomodlić, ale czy dla Boga nie będę żałosny? To, że ktoś mówi, że Bóg kocha wszystkich ludzi, czyli tym samym również i mnie, napawa mnie dziwnym uczuciem. Ogarnia mnie niedowierzanie i myśl: jak to możliwe?

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: mehilainen (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-04-02 19:51

Tarakin, to prawda nie zasłużyłeś na miłosierdzie. Ja tym bardziej, ani nikt z ludzi. I co z tego? Jezus za nas 'zasłużył'. Miłosierdzie jest tajemnicą, darem. Czym zasłużyłeś na prezent urodzinowy? Tym, że się urodziłeś?
Dla Boga nigdy nie jesteś żałosny, to zły Ci to wmawia. Pokusa, aż siarką śmierdzi, poczytaj Ignacego z Loyoli.
Uczucie końcowe - 'jak to możliwe?' jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli mogę Ci coś doradzić - idź do kościoła, najlepiej przed Najświętszy Sakrament i klęcz przed Nim zadając mu ciągle to pytanie. Pytaj Go, jak to możliwe? Jak to możliwe, że Cię kocha? I nie odchodź, dopóki nie usłyszysz odpowiedzi. Tylko to jest zadanie dla faceta, a nie dla użalającego się mięczaka, więc wybieraj - dasz się złemu wodzić za nos i marudzić będziesz dalej, czy będziesz miał odwagę pójść za dobrym natchnieniem i padniesz na kolana, mówiąc Bogu - nie wstanę, dopóki mi nie odpowiesz? Masz odwagę, żeby zawalczyć jak Jakub z Aniołem? To akurat od Ciebie zależy. Tylko od Ciebie.
+AMDG.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-02 20:09

Tarakin odpowiedź znajdziesz w 'Dzienniczku' św. Faustyny:

1784 Najwięksi grzesznicy dochodzili by do wielkiej świętości, gdyby zaufali
Mojemu miłosierdziu.
1739 Jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej. Największa nędza
duszy nie zapala Mnie gniewem, ale się wzrusza Serce Moje dla niej miłosierdziem wielkim.
1728 Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich... przemawiam do nich
przez wyrzuty sumienia...
1602 Kiedy się zbliżasz do spowiedzi wiedz o tym, że Ja Sam w konfesjonale
czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz Sam działam w duszy.
... z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności.
1275 Jestem hojniejszy dla grzeszników niżeli dla sprawiedliwych.
1182 Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu
dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem.
1076 Najboleśniej ranią Mnie grzechy nieufności.
1059 Niechaj się nie lęka do Mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna,a choćby
miała więcej grzechów jak piasku na ziemi,utonie wszystko w otchłani miłosierdzia Mojego.
965... dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku,
to jest święto miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego
zginą na wieki.
699.Pragnę, aby Święto miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia Mojego.Która dusz przystąpi do spowiedzi i komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win
i kar.... niech nie lęka się zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł ani ludzki, ani anielski.

Pełny tekst Dzienniczka.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-04-02 20:15

"ale czy ja na to miłosierdzie zasłużyłem?" -
Nikt nie może powiedzieć, że zasłużył sobie na Miłosierdzie Boże: "A zatem, jak przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie" Rz 5,18.

"ale czy dla Boga nie będę żałosny?" -
Będziesz ukochaną owieczką, dla której Jezus zostawił 99 innych (por. Łk 15, 4-7); ukochanym synem, dla którego ojciec wyprawia ucztę i raduje się niezmiernie. (por. Łk 15, 11-32)

"jak to możliwe?" - "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" Łk 1,37, a także: "Jezus odpowiedział: Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Łk 18,27.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: arigato (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-03 09:43

Tarakin,
mam nadzieję, że zmęczony samym sobą i swoimi wątpliwościami pojdziesz do spowiedzi - i pozwolisz Bogu działać.
Jesteś chorym, poranionym dzieckiem. Przyjrzyj się sobie.
Cóż z tego, że wyglądasz żałośnie?
Jezus w konfesjonale czeka, aby Cię uleczyć.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-03 11:05

Tarakin, zapewniam cię, że niczym się nie różnisz od każdego z nas. My też w kółko mówimy te same grzechy, też się tego wstydzimy, i też nie zasłużyliśmy na Boże miłosierdzie, tylko otrzymaliśmy je za darmo.
Jedno, co myślę inaczej: dla mnie nie jest śmieszna wiara, że Bóg mnie kocha. On za mnie umarł na krzyżu. W tej śmierci nie było nic śmiesznego.
No i wiem, że Bóg daje mi kolejną szansę. Wiem to na pewno.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-04-03 15:33

właśnie dzisiaj wróciłem od spowiedzi, wróciłem odmieniony, jakiś taki inny, nawet sam nie wiem, to na pewno zasługa Miłosierdzia Bożego, dziękuje wam wszystkim za słowa wsparcia i nakierowania mnie do tej decyzji (szczególnie Mehilainen - miałaś całkowitą rację,dzięki). Pozdrawiam wszystkich

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-04-03 16:23

Chwała Panu Tarakin. Modliłam się wczoraj podczas wieczornej Eucharystii i nabożeństwa o rychłą beatyfikację Jana Pawła II, za jego wstawiennictwem do Boga także i za Ciebie. O to by Pan dodał Ci odwagi, tak byś udał się do tego Lekarza dusz ludzkich, a także byś poczuł Jego miłosierną Miłość. I popatrz jaki On jest miłosierny. Wytrwaj w stanie łaski uświęcającej do Białej niedzieli - Niedzieli Miłosierdzia Bożego i zachowaj warunki, o których pisałam we wczorajszym moim poscie. Uwierz, Bóg obdaruje Cię szczególnym (jedynym takim w ciągu roku) odpustem zupełnym - zmazaniem wszystkich Twoich win, także i tych zapomnianych (oczywiście nie tych umyślnie), których nie wyjawiłeś Mu podczas spowiedzi. On wszystko wie i wybacza każdemu żałującemu szczerze grzesznikowi. Jeszcze raz: Chwała Panu!

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: mehilainen (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-04-03 17:41

Chwała Panu! Trzymaj się, chłopie.
+AMDG.

 Re: Czy każdy człowiek jest dla Boga jakby jedyną istotą na świecie?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-04-03 19:15

dzięki wam za wszystko :_) jescze raz i pozdrawiam
ps. polecam wam gorąco film "Generał Nil"
trzymajcie się wszyscy w Panu Bogu

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: