logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-12 10:31

Jak czytamy w Pismie Swietym, Jezus i apostolowie nie tylko nauczali ale i uzdrawiali. Jedno bylo nierozerwalnie zwiazane z drugim. Obecnie, moim zdaniem, uzdrawianie istnieje w zbyt ograniczonym stopniu. Uwazam, ze marnowanie tak wspanialego daru jest wielkim bledem. Nie chodzi tu tylko o pomoc cierpiacym ale i oswiadectwo zywotnosci Kosciola, o swiadectwo wobec innych wyznan, np. islamu, gdzie nakladanie rak i uzdrawianie nie jest praktykowane. Czy z wlasnego doswiadczenia znacie sytuacje, ze np. po mszy, odpowiednie osoby modla sie nad chorymi?

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: ata (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:52

Marcinie,
W wielu kościołach odbywają się modlitwy wstawiennicze organizowane przez księży lub grupy charyzmatyczne, podczas których dokonuje się wiele uzdrowień.
W mojej parafii była dziewczynka jeżdząca na wózku, która zaczęła chodzić właśnie podczas takiej mszy. Tata mojej koleżanki będąc na Jasnej Górze widział na własne oczy niewidomą kobietę, która podczas mszy odzyskała wzrok. W Lourdes i innych świętych miejscach wielu ludzi zostaje uzdrowionych. Po prostu tylko nie dzieje się to na oczach całego świata. Dziennikarze wolą informować o porażkach i katastrofach, cuda nie są modne". Poza tym jak powiedział chyba jakiś święty: 'To nie cud dowodzi wiary. To wiara pozwala zaakceptować cud'.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Marcin (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:53

Pokój Tobie
Znam, z własnego doświadczenia. Dręczyły mnie stany lękowe, po błogosławieństwie z nałożeniem rąk (choć nie było to na Mszy) przez Prezbitera (kapłana) na drugi dzień odeszły. Czasem się pojawiają, ale już nie w tak często i z taką siłą jak poprzednio. Da się żyć :) Dodam, że do rytu w którym uczestniczyłem podszedłem bardzo sceptycznie i nie bardzo wierzyłem, że mi pomoże. Dodam też, że celem tego rytu nie było uzdrowienie mnie (tzn. nie uczestniczyłem w nim po to by uzdrowić mnie ze stanów lękowych).
Marcin

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: 38 na karku (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:54

Sa całe wspolnoty nawet, ktore sie o to modla (przed, po, w trakcie), np. Wspolnota Jezusa Miłosiernego Misericordia z parafii na Wzgorzach Krzesławickich w Krakowie - Nowej Hucie.
W parafii NMP z Lourdes /Na Miasteczku studenckim / przy Lea /u Missjonarzy praktykuje sie to w czasie rekolekcji dla studentow i naukowcow...
Czytałam tez kiedys ksiazke, ktorej tytułu, niestety, nie pamietam, zawierajaca opisy bardzo wielu uzdrowien, ktore sie dokonały podczas Mszy sw.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: agu (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:54

Tak, u mnie w Lodzi dzieją się takie rzeczy :)
Tyle ze chrzescijanie wierzą nie z powodu cudow ;-)

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Basia (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:55

Tak - znam taką sytuację -:)
To moja sytuacja...
Pisałam już o tym na na forum:
Pierwszy wynik z wycinków mówił wyraźnie, ze są wskazania raka i trzeba szybko operować. Nawet lekarz operujący stwierdził, że widział coś, ale że zlokalizowane w jednym miejscu.
Czekaliśmy na powtórny wynik badania histopatologii.
Była wielka modlitwa (również na tym forum ludzi dobrej woli-:)
Codziennie przyjmowałam Komunię Św i modliłam się po przyjęciu Jezusa do serca "Panie Jezu - ja wiem i mocno wierzę, że tylko Ty możesz mnie uzdrowić".
Wczoraj byłam z wynikiem u lekarza i ku mojej radości i moich bliskich dowiedziałam się, że JESTEM ZDROWA. Nie stwierdzono zmian nowotworowych a tylko to z czym chodziłam, to była (jak powiedział lekarz) "bomba zegarowa" i stan, który był początkiem do choroby nowotworowej, ale komórek rakowych nie było.
Pośród tych wszystkich przypuszczeń i wskazań, które niejako miały potwierdzić pierwszy wynik badania, a które okazały się, że tak nie jest - jestem pewna i w to wierzę, że cudownie jestem uzdrowiona -:)
Mocą Eucharystii jest Jezus, który pod postacią chleba przychodzi - WIERZĘ
Chciałabym w tym miejscu podziękować Wam wszystkim Kochani za modlitwę i za to, że wierzyliście razem ze mną -:)
Niech Dobry Bóg Wam błogosławi -:)
Szczęść Wam Boże -:)

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Dorota (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:56

Jestem we wspólnocie przy Zgromadzeniu Księży Zmartwychwstańców czyli Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego,"Galilea", która prowadzi w naszej parafii po mszy sw. takie modlitwy o uzdrowienie chorych z wystawieniem NAjswietszego Sakramentu. Mamy swiadectwa wielu ludzi, ze Bóg ich uzdrowił. Zajrzyj na naszą stronę www.galilea.pl Pozdrawiam.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Monika (---.cable.ubr01.linl.blueyonder.co.uk)
Data:   2009-04-12 12:56

A czy uzdrowienia duchowe się liczą? Tak wiele jest przeciez nawróceń.
Jestem jedną z osób, które właśnie w czasie mszy odnalazły swoją drogę i zrozumiały. Było to dokładnie rok temu w Boże Ciało. Poszłam do kościoła tylko dlatego, że moja córka sypała kwiatki jako dziecko pierwszokomunijne. Wyszłam już jako ktoś zupełnie inny.
Stałam i czułam, że w konfesjonale czeka na mnie ON. A ja bałam sie tak bardzo iść i wyspowiadac się bo nie robiłam tego od bardzo, bardzo dawna... Wtedy nie poszłam. Ale juz wiedziałam, że On będzie zawsze na mnie czekał. I zawsze mogę pójść i nigdy nie będę odepchnięta mimo, że więcej było w moim życiu upadków niż wzlotów... Od tamtego czasu bardzo często czuję Jego obecność przy mnie. Bardzo zmieniło sie moje życie.
Nie odzyskałam wzroku. Odzyskałam przede wszystkim odzyskałam JEGO.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: On (---.jeleniagora.vectranet.pl)
Data:   2009-04-12 13:01

Marcinie, zgadzam się z Tobą. Jest jednak duzo mszy z uzdrowieniami. Jest również wspólnoa do której należę odnowa Duchu Świetym - która polega na tych darach, i wiem że Duch Świety wylewa mnóstwo darów. Nie muszą to być ponadnatauralne dary ale i zwykłe jak np. wielki dar uśmiechu :)

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Adam (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-04-12 19:03

Tak, jak najbardziej. Modlitwa taka jest praktykowana najczęściej w kręgach związanych z Odnową w Duchu Świętym. Wówczas w sposób szczególmy modli się o uzdrowienia duchowe i fizyczne.
Warto jednak zauważyc, że Bóg jest wolny w swoim działaniu i to Bóg decyduje - czy, kiedy i kogo chce uzdrowić.
Z Bogiem

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Sara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-12 19:12

Jeden nauczyciel (kolega z pracy, katolik z Odnowy) opowiadał mi, że modlił się o życie (chorował poważnie na raka, zdaje się, umiejscowionego w szyi) w kościele w Warszawie. Lekarze postawili na nim krzyżyk, był po chemii. Żyje. Minęło już wiele lat. Swoje uzdrowienie przypisuje modlitwie, którą odmówiono w jego intencji właśnie podczas jednej z mszy w warszawskim kościele. Ożenił się w trakcie choroby, jego narzeczona- choć wiedziała o jego stanie- wierzyła, że mu się uda.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Konrad (217.96.36.---)
Data:   2009-04-15 08:41

Udokumentowane medycznie świadectwa uzdrowień, które dokonały się podczas mszy z modlitwą o uzdrowienie lub po niej możesz znaleźć np. na stronie.
Inne swiadectwa możesz przeczytać np. na stronie.
Pozdrawiam,
Konrad


 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Maja (---.tarnow.mm.pl)
Data:   2009-04-16 21:42

Byłam na Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie, bardzo gorąco modliłam się do Ducha Świętego. Miałam w tym czasie bardzo wielki żal do osoby, która mnie zraniła, nie umiałam przebaczyć, chciałam się zemścić, nie umiałam wyjść z tego...
W trakcie modlitwy czułam w sobie narastający ciężar, trudno to opisać, tak jak by coś wewnątrz mnie się paliło, dusiło mnie. Po błogosławieństwie i nałożeniu rąk przez kapłana cały ten ciężar zniknął, czułam niesamowitą lekkość i spokój, poczucie krzywdy zniknęło jak ręką odjął, nie miałam już więcej chęci zemsty, czuję chęć czynienia dobra tej osobie. To dla mnie prawdziwy cud. Wcześniej bardzo sceptycznie podchodziłam do sprawy uzdrowień, a już na pewno nie wierzyłam, że Bóg mógłby mnie uzdrowić. Teraz wiem, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Polecam książkę o. Józefa Witko "Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną"

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: Uzdrowiona (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-04-17 09:13

Przykładów mogłabym podać baaardzo dużo - zachęcam do udziału w jakiejś Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie (np. w Łodzi w każdy ostatni poniedziałek miesiąca i poprzedzającą go niedzielę u oo. jezuitów), podczas której można usłyszeć wiele świadectw uzdrowień, a i doświadczyć "na własnej skórze" dotknięcia Pana, jak uzdrawia. Czasami od takiego doświadczenie Boga żywego zaczyna się nowe życie - życie w Chrystusie. Podczas pierwszej Mszy św., na której byłam i nie wiedziałam zupełnie o co chodzi usłyszałam słowa, że Pan uwalnia z nałogów związanych z nieczystością i tak zaczęło się moje życie w wolności dziecka Bożego. I za to Chwała Panu.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po mszy?
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2009-04-17 09:18

Uzdrowienia i cuda są po to, aby wzmocnić wiarę. Wiara uzdrawia, a cud powoduje przemianę duchową. Ci, którzy są gotowi do takiej przemiany z pewnością natrafiają na takie sytuacje i potrafią dostrzec cuda. Bóg sam prowadzi do nawrócenia i i nie musisz się martwić, że Kościół czegoś nie wykorzystuje.
Trzeba tylko uważać na bioenergoterapeutów i innych uzdrowicieli alternatywnych, bo oni też się chętnie modlą nad chorym, tylko jakie siły wzywają - nie wiadomo.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po Mszy?
Autor: Renata (213.241.1.---)
Data:   2012-01-10 18:53

W 2000 roku, w lutym zdiagnozowano u mnie SM. W tym też czasie w mojej parafii odbywały się Misje święte. W czasie modlitwy uzdrowienia, kiedy kapłan przechodził przez kościół z monstrancją poczułam ciepło, a potem niepohamowany płacz i zaczęło mną rzucać. Od tamtego czasu nie miałam nawrotu choroby. Czy to nie cud? Dokonany przecz samego PANA.

 Re: Czy znacie sytuacje uzdrowien po Mszy?
Autor: Magda (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-12-18 11:42

Mnóstwo. Odkąd bierzemy udział w mszach o uzdrowienie w zasadzie ciągle dzieje się coś dobrego.
W rodzinie było kilka bardziej spektakularnych uzdrowień jak z nowotworów, ostrych stanów reumatycznych oraz wiele mniejszych, ze stanów lękowych i depresyjnych.
Polecam też stronę www.czatachowa.pl Koniecznie trzeba odsłuchać choćby same modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: