logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przystanek Woodstock - pytanie do księzy
Autor: bartek (---.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-09-15 11:44

drodzy księża - co sądzicie na temat Przystanku Woodstock?
ciekaw jestem, jakie opinie przeważają
a wzięło mi się stąd, że przeczytałem dwa artykuły. jeden w Tygodniku Powszechnym, dosc pochlebny, charakteryzujacy sie duzym zrozumieniem dla młodzieży i drugi -przez komputer- z Naszego Dziennika, gdzie były zapiski w stylu "proszę o waszą modlitwę i post za to, aby woodstoc się nie odbył"...
czekam na komentarze
pozdrawiam
bartek
<'//><

 Re: Przystanek Woodstock - pytanie do księzy
Autor: Andrzej Wasko SDS (213.173.209.---)
Data:   2001-09-15 12:04

Bartek,

Nawet jesli wypowie sie tu z dziesieciu ksiezy (w co nie wierze), i tak nie bedzie to pelny obraz. Jedni beda optowali za 'Tygodnikiem', inni przytocza argumenty za 'ND'. A jedni ani drudzy raczej na Przystanku nie byli. Jesli chcesz rzetelnych informacji, proponuje Ci, abys wybral sie na Przystanek i zobaczyl prace ewangelizatorow. Wyrobisz sobie wlasny poglad na sprawe, zas informacje medialne beda dla Ciebie drugorzedne. Przy okazji swoja ankiete bedziesz mogl przeprowadzic z bpem E. Dajczakiem i z kaplanami, ktorzy na Przystanku sa i pracuja i moga sie rzeczowo wypowiedziec.
BTW, nie widze sprzecznosci miedzy roznymi postawami mediow, ktore cytujesz.

pozdrawiam
ps. podoba mi sie Twoja sygnaturka :)

 Re: Przystanek Woodstock - pytanie do księzy
Autor: Agata (213.77.62.---)
Data:   2001-09-16 17:33

Hmmm,
nie jestem ksiedzem, co prawda ;-)))), ale bylam na ostatnim Przystanku. Jakie mam wrazenia? Coz, trudno mnie zszokowac (studiuje resocjalizacje) , ale to ,co sie tam dzieje, to po prostu Sodoma i Gomora!!! Owsiak zapewnia wszystkich, ze tam jest bezpiecznie, tzn. nie ma narkotykow, przemocy itd. G...no prawda!!! Nie zdazylam ujsc 300 m. po polu namiotowym, a juz ktos proponowal mi narkotyki (bielun)!! Zabawne, co? Widzialam ludzi upitych do nieprzytomnosci, lezacych tam, gdzie padli... Ludzi pobitych przez miejscowych dresiarzy...etc
Klimat Przystanku oddaje pewien zaslyszany przeze mnie tekst (tamze). Rozmawiaja miedzy soba dwa punki:
X- Bedzie padac... (rozglada sie po niebie, probojac odgadnac pogode)
Y- Trzeba sie szybko na.... bac!!! (tzn. nachlac, upic itp)
Bez komentarza.
I jeszcze jedno. Pan Owsiak od kilku lat wspolpracuje z sekta Hare Kryszna. Kazdy Woodstock to chyba najwiekszy ich punkt werbunkowy. Hare Kryszna jest jedna z najbardziej ekspansywnych grup o charakterze totalitarnym w Polsce. Nikt jeszcze nie przeprowadzil badan, ilu mlodych ludzi trafia do "krysznowcow" po kazdym Przystanku...
Mysle, ze warto pojechac i zobaczyc to na wlasne oczy, i samemu wyrobic sobie poglad
Po tym, co widzialam Wielka Orkiestra nie dostanie juz ode mnie ani grosza.
A Owsiak to po prostu showman, zwykly efekciarz, ktory ze sceny , w towarzystwie kilku ochroniarzy drze sie: "UFAM WAM W 100% !!!!".

 Re: Przystanek Woodstock - pytanie do księzy
Autor: Marcin (---.tnn.lublin.pl)
Data:   2001-09-18 16:21

Niestety, nie jestem ksiedzem.

Jest cos chorego w stosunku KK do Owsiaka i jego dzialan. Wg mnie ten stosunek jest niezgodny z samymi zalozeniami KK dotyczacymi pokory i apostolstwa.

Kiedy Owsiak wymyslil swoj program "Robca, co chceta", posypaly sie komentarze. Mialem wrazenie, ze hierarchia i czesc wiernych komentowala to z gniewem i jakas satysfakcja - "pojawil sie nowy wrog, jednoczmy sie!". Tytul programu stal sie haslem-symbolem demoralizacji mlodziezy, nihilizmu i odrzucenia wartosci. Czy przypadkiem nie na nasze wlasne zyczenie?
Czy przypadkiem przez nasza gorliwosc w osadzaniu innych nie skrzywdzilismy kogos i naszych idealow?

I co z tego, ze Owsiak klnie, propaguje muzyke taka a nie inna, ma liberalne poglady co do seksu, wiary itp. Malo jest takich ludzi? Mam wrazenie, ze gdyby byl osoba prywatna, poczulibysmy do niego milosierna milosc, natomiast jego medialnosc przytloczyla nas, przestalismy w nim widziec faceta, ktorego mozemy np. czegos nauczyc dobrym przykladem. Zamiast tego usypalismy barykade.

Dlaczego nas brzydzi czyjas grzesznosc? Czy Chrystusa brzydzi nasza? A moze czujemy sie lepsi od innych? My, katolicy pyszni??? Przeciez jestesmy pokorni z zalozenia.
Chrystus powiedzial, ze wiecej jest w Niebie radosci z nawroconego niz sprawiedliwego.

Moze warto zastanowic sie dlaczego krysznaici wspolpracuja z Owsiakiem, a my organizujemy demonstracyjna osobna impreze. Dlaczego po prostu i zwyczajnie nie robimy czegos dla tych ludzi, co przyjezdzaja na te koncerty? Np. zadbajmy o to, zeby ich nikt nie okradl jak sie upija. To sa nasi blizni.
Nie jestem czlowiekiem szczegolnie kochajacym, cierpliwym itp. Ale wierze, ze obmywanie nog nie jest teatrem i nie tylko metafora. Stac nas na to - tylko my i stopy blizniego.

Uwazam, ze powinnismy robic to, co jest w zasiegu naszych rak i modlitwy, jezeli juz ktos czuje taka potrzebe. Zamiast tego robimy, co w zasiegu naszego jezyka - szemramy, podjudzamy sie nawzajem, obgadujemy innych.

A krytyka Wiekiej Orkiestry Sw. Pomocy? Czy przypadkiem nie kieruje nia zawisc o rozglos? Czy ktos nie moze poza Kosciolem robic wielkiej akcji charytatywnej? Owsiak robi tak jak potrafi. To zle? Pomozmy mu modlitwa, ale nasza wynioslosc na pewno nas do tego nie zacheci.
A jesli wrzucamy swojego wdowiego pieniazka, to nie rozgladajcie sie, czy ktos widzi nasza pokore.

Agato,

/ciach/

Marcin, formula tego Forum to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji http://katolik.pl/forum/list.php?f=2

alternatywnie mozesz zaczac nowy temat.

pzdr
Andrzej Wasko
moderator

/

Przepraszam, ze sie unioslem, ale jestem rozgoryczony. Jest mi przykro.
Mam nadziej, ze Bog mi wybaczy, jezeli gdzies sam okazalem sie w tym liscie pyszny. Staralem sie zeby krytyka byla zdrowa.
Pozdrawiam
Marcin

 Re: Przystanek Woodstock - pytanie do księzy
Autor: Marcin (---.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-09-19 00:44

OK, faktycznie.

A wiec Bartku

/ciach/

Marcin, formula tego Forum to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji http://katolik.pl/forum/list.php?f=2

alternatywnie mozesz zaczac nowy temat.

pzdr
Andrzej Wasko
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: