logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil?
Autor: Marysia (---.dolsat.pl)
Data:   2009-07-26 17:31

Dlaczego jest na świecie cierpienie już zrozumiałam. Ale teraz zastanawia mnie coś innego. Nawiąże do sprawy Fritzla, mężczyzny który zamknął swoją córkę, gwałcił ją, więził, miał z nią dzieci, a cała sprawa wyszła na jaw po (!!!) kilkunastu latach cierpienia tej młodej kobiety. Czemu Bóg nie zareagował wcześniej? Po roku, po miesiącu, kiedy ta dziewczyna już zapewne się nacierpiała, a może i ten ojciec mógłby wtedy zrozumieć co zrobił i się opamiętać, nawrócić na lepszą drogę! Ojciec miał wolną wolę owszem, ale ta dziewczyna? gdzie jej było dane zdecydować o jej życiu? tu nie było miejsca na jej wolną wolę!
Dobrze, zakładając, ze to się już zdarzyło - gwałt, więzienie - to dlaczego aż kilkanaście lat! Czemu Bóg pozwolił by się z tego narodziły dzieci??? Cierpienie w życiu ponoć ma umocnić człowieka, przygotować może na cięższe sytuacje, utrwalić go w wierze, uczynić mocniejszym - czy cierpienie, męki tej kobiety miały jakiś sens? najmniejszy sens? nie widzę żadnego! Czy Bóg chciał jej ofiary po coś? to przeczy idei miłosiernego Boga. I jeszcze coś: "Czcij ojca swego i matkę swoją". Rodzice zajmują ważne miejsce, Bóg wiele razy o nich mówi, by być posłusznym, wiec czemu dal jej ojca potwora????
jeśli ktoś może mi to przynajmniej odrobinę wytłumaczyć, to będę bardzo wdzięczna.

 Tematy Autor  Data
 Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Marysia 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Taki jeden 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Michał 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Malgorzata 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy mehilainen 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Marysia 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Verba Docent 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy IKS 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Michał 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy LO 
  Re: Fritzl. Dlaczego Bog na to pozwolil? nowy Iwona 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: