logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można ofiarować 5 pierwszych sobót m-ca za kogoś?
Autor: Anna (---.chello.pl)
Data:   2009-07-28 11:58

Czy mogę ofiarować 5 pierwszych sobót miesiąca w czyjejś intencji?

 Re: Czy można ofiarować 5 pierwszych sobót m-ca za kogoś?
Autor: Hermenegilda (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-07-28 13:17

Zależy o co pytasz. Obietnica brzmi:
"Wtedy Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca: Spójrz, moja córko, na moje Serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawia spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia."

Mówi więc wyraźnie Matka Boża o tych, którzy się modlą, im obiecuje szczególne łaski. Wydaje mi się więc, że nie można sobie tak "przesunąć" łask na kogoś innego. Natomiast sama modlitwa i intencja pierwszych sobót - to wynagrodzenie za grzechy niekoniecznie swoje, ale właśnie innych ludzi. Więc z założenia jest to modlitwa za innych, choć bez podawania nazwiska. Maryja podkreśla dalej "Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością". Czyli ta intencja wynagradzająca jest bardzo ważna. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zadośćuczynienie ofiarować za grzechy kogoś konkretnego.
A zupełnie inną rzeczą jest to, że KAŻDĄ modlitwę, komunię świętą, dobry uczynek można zawsze ofiarować za kogoś. Ale to pewnie sama dobrze wiesz.

 Re: Czy można ofiarować 5 pierwszych sobót m-ca za kogoś?
Autor: magda (---.chello.pl)
Data:   2009-08-02 11:52

Jestem zwykłym szarym grzesznikiem i nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia teologii, ale wiem jedno.
Gdy zmarł mój tata nie przeżywałam tego specjalnie. Mieliśmy bardzo luźne relacje. Tata miał 40 lat jak się urodziłam i był bardzo daleko od spraw małej, a później dorastającej dziewczynki. Jedyne uczucie jakie do niego żywiłam to była litość. Żal mi go było z wielu powodów. Nie tylko ja miałam problemy z miłością do taty, moi bracia również i mama.
Kiedy zmarł postanowiłam w jego intencji odprawić 9 pierwszych piątków miesiąca. Chciałam coś dla niego zrobić, był moim tatą. Może nie potrafił okazywać miłości, ale w głębi serca nas kochał. Może było mu ciężko w takim oschłym życiu.
Minęło 9 miesięcy i zapomniałam o swojej intencji. Piątki były dla taty, ale gdy doszłam do ostatniego piątku już nie pamiętałam o tej intencji. Tej nocy przyśnił mi się mój tata. Był taki szczęśliwy, uśmiechnięty. Był na lotnisku. Lotnisko było nowoczesne, jasne i piękne. Tata tryskał radością. We wszystkich poprzednich snach, gdy mi się śnił zawsze był brudny i cały się trząsł. Chociaż za życia był schludnym i pewnym siebie człowiekiem. Obudziłam się, próbując sobie wytłumaczyć ten sen. Pytałam mamy, cóż mógłby on oznaczać.
Przystępując do Komunii Św. kończącej 9 pierwszych piątków miesiąca nagle moje wszystkie myśli pobiegły do taty. Nagle sobie przypomniałam, że to dla niego.
Nie wiem jak to jest z tym życiem po śmierci, ale mam wrażenie że to całe przeżycie było ważne w moim życiu. Myślę, że nie tylko można ofiarowywać soboty i piątki, ale powinniśmy to robić. Coś mi się wydaje, że to są wielkie bezcenne dary dla innych od nas. :)

 Re: Czy można ofiarować 5 pierwszych sobót m-ca za kogoś?
Autor: Anna (---.chello.pl)
Data:   2009-08-02 18:34

Droga Magdo,
bardzo Ci dziękuję za to świadectwo.
Zapytałam tu na forum, ponieważ nie wiedziałam, czy mogę podjąć taką intencję i długo zastanawiałam się. Zbliżała się I sobota, serce jednak podpowiadało mi, żebym to uczyniła. Z Kościoła wyszłam pełna radości i myślę, że Matka Boża mi pomoże.
Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: