logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: miłująca (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-05 11:43

Witam,
Mam kłopot w wsłuchiwaniem się w Boży głos w moim sercu. Jestem jakby głucha na Jego głos. Zapewne przemawia do mnie, a ja nie potrafię Go usłyszeć...co zrobić, aby otworzyć się na głos Ducha Świętego, Boga we mnie?
Czy to możliwe, aby do mnie nie mówił??
Z góry dziękuję za pomoc

 Re: Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: happy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-05 12:08

Nie zatykać uszu i nie zamykać oczu. To powinno wystarczyć. A tak poważnie, to radzę ci modlić się do Ducha Świętego o Jego Dary: W Iz 11, 2 wymieniane są następujące dary Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej.
Wyszukiwarka ci pomoże znaleźć modlitwy do Ducha Świętego, np. http://www.apostol.pl/modlitwy/do-ducha-swietego
Polecam również:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/7darowd_szymik.html

 Re: Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: Aggeusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-05 13:06

A wsłuchujesz się w Słowo Boże w Piśmie Świetym, żyjesz w stanie łaski uświęcającej, masz stałego spowiednika, jesteś w jakieś grupie formacyjnej, korzystasz z rekolekcji zamkniętych, masz chociaż 30 minut dziennie na modlitwę, adorujesz Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie?
Polecaam rekolecje zamknięte u Jezuitów lub Salwatorianów.

 Re: Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-11-05 15:44

Pan Bóg objawił Swoje Prawa i oczekiwania wobec nas w Piśmie Świętym, w Prawie Przykazań, w przypowieściach i innych naukach Pana Jezusa (Nowy Testament, a potem i Stary Testament). Niestety, większość z nas musi posługiwać się tłumaczeniami, a nie językiem oryginału, ale kiedyś w ogóle ludzie nie mieli możliwości czytania Pisma Świętego (było dostępne dla nielicznych - przepisywane ręcznie, panował analfabetyzm).
Jakoś syntetycznie - to Pan Jezus dał Przykazania Miłości, Dekalog, powiedział "bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje" (czyli sakrament pojednania i Eucharystii). I dał szereg innych mądrości i nauk (np. przebaczanie - jak synowi marnotrawnemu, głodnych nakarmić, chorych i więźniów odwiedzać, itd., itd.)
Pozdrowienia :)

 Re: Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: Konrad (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-07 13:11

Jestem przekonany, że On mówi do Ciebie. Może być tak, że Twoje serce może być zgłuszone przez różne rzeczy, codzienność. Może nie jesteś dość otwarta. Może nieświadomie boisz się otworzyć i usłyszeć. A może już słyszysz tylko wydaje Ci się ten głos tak oczywisty, a Ty oczekiwałaś czegoś innego albo czegoś bardziej ciekawego...

Myślę, że generalnie dobre są różnego rodzaju rekolekcje (np. ignacjańskie), mogą być konferencje, homilie (np. ks. Pawlukiewicz - znajdziesz w necie, np. www.choinski.pl/zatoka). Może znalezienie wspólnoty i rozważanie z nią Pisma Świętego. Polecam szczególnie skrutację Pisma Świętego, czyli rodzaj modlitwy z pomocą Pisma Św. - możesz znaleźć więcej info o skrutacji w necie, również jak ją przeprowadzić (http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=220&Itemid=54).

Będziesz potrzebowała do niej Biblii Jerozolimskiej. Ona zawiera specjalne odnośniki do różnych fragmentów w innych miejscach Pisma Św. Możesz znaleźć również wersję elektroniczną (np. www.jerozolimka.ovh.org).

Z Panem Bogiem

 Re: Jak otworzyć się na głos Ducha Świętego we mnie?
Autor: Wiesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-07 17:14

Ostatnio usłyszałam odpowiedz na Twoje pytanie w CISZY jedynie możemy usłyszeć Boga Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: