logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: nowa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-11-06 20:05

szukam lektury dla wierzących, ale poszukujących, napisanej prosto bez patetyzmu, nie poradnika, po prostu dla przeciętnego katolika - lektury podnoszącej na duchu.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Kasia (---.retail.datagroup.ua)
Data:   2009-11-06 21:07

Witaj,
Bardzo polecam Ci ksiazke oj. Ramona Cui Romano pt. "Moj Chrystus Polamany". Mnie ona zmienila zycie.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Miśka 2 (---.zdnet.com.pl)
Data:   2009-11-06 21:36

Na rynku jest wiele dobrych pozycji dla poszukujacych i trudno jednoznacznie polecić te najlepsze. Do każdego przemawia zupełnie coś innego. Ale jeśli poszukujesz to szczególnie polecam wszystkie pozycje o. Augustyna Pelanowskiego OSPPE można je znaleźć tutaj
http://www.paganini.com.pl/artist.php/aWQ9MzE4
Najlepiej zacząć od pozycji "Siódmy rozdział" a później( najlepiej "Odejscia") kolejno.
To nie są książki z cyklu"Alleluja i do przodu!" jak pisze sam autor, to rodzaj medytacji biblijnych z akcentami egzystencjalnymi. Nim zaczniesz czytać można posłuchać w jakim stylu głosi swoje medytacje o. Pelanowski
http://libra.kpsi.pl/vd/mp3/pelan_mp3.html
W podobnym stylu są pisane książki. Jak dla mnie rewelacja, bardzo budujące.
Pozdrawiam i owocnego czytania.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Kacper (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2009-11-06 21:53

Polecam dwumiesięcznik "Miłujcie się", jest w nim bardzo dużo świadectw ludzi, ktorzy opisują jak odnaleźli Boga, wiele artykułów w przystępny sposób wyjaśniających dogmaty wiary, przedstawiających sylwetki Świętych, każdy numer zawsze bardzo mnie umacnia, podnosi na duchu. Wszystko podane jest w prosty sposób, bez patetyzmu. Myślę, że lektura tego pisma na pewno Ci pomoże, mi pomaga już od 9 lat:) pozdrawiam

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: mila (---.pool.mediaWays.net)
Data:   2009-11-06 21:57

"Katechizm" księdza Twardowskiego, również jego wiersze.
"Boskie oko, czyli po co człowiekowi religia", wywiad z Joachimem Badenim OP i Janem Andrzejem Kłoczkowskim OP (Wydawnictwo Literackie)
"Autobiografia" wywiad z ojcem Joachimem Badeni (Wydawnictwo Literackie)
"O radości" Leon Knabit OSB (Wydawnictwo Znak)
"Przekroczyć siebie" Henri J.M. Nouven (Wydawnictwo Zysk i S-ka) To trochę cięższego kalibru.
Miłej lektury.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: g. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-06 22:16

Zdecydowanie polecam zdecydowanie Biblię - warto od niej zacząć swoje poszukiwania, np. od ew. wg Jana

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: dorkas (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-06 23:01

Trudno mi radzić, bo nie bardzo wiem dokładnie jakie masz oczekiwania od takiej lektury, stąd piszę co mi sie wydaje, czyli niekoniecznie trafnie:

ks. Jan Twardowski - dowolny zbiór wierszy

książki O. Leona Knabita OSB np. Miłość nie przeminie - zbiór refleksji i przemysleń

Tomasz a Kempis, O naśladowaniu Chrystusa, - czy to poradnik? Może. Choć powiedziałabym, ze "materiał" do refleksji. Zawiera wiele pięknych mysli. Poruszająca choć niewielka rozmiarami ksiązka. Ale jedno nie musi isć z drugim w parze :-)

Benedykt XVI, Jezus z Nazaretu - rozważania związane z życiem Chrystusa.

Pewnie nie o to Ci chodziło, ale tak własciwie to Biblia. Cała. Na serio. I niezłośliwie. Choć miejscami niełatwa to lektura. Ale fascynująca. I na początek trudne miejsca można po prostu przeczytać i sie nad nimi specjalnie nie zastanawiać - zostawić na kiedy indziej :-). Historia Izraela i Bóg przebaczający niewiernosci narodu wybranego. Historia aż do powstania Machabeuszów. Ciekawe i mądre myśli zawarte w ksiegach mądrościowych. Piękno poezji w Pieśni nad pieśniami i Psalmach. Piękno wyrazu i głębia ksiag prorockich. Ewangelie - historia miłosci Chrystusa do człowieka.

Pozdrawiam.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: pustaczeq (89.231.205.---)
Data:   2009-11-06 23:33

Ks. Tadeusz Dajczer "Rozważania o wierze."

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Maria (---.autocom.pl)
Data:   2009-11-07 07:27

Wszystkie książki Ojca Józefa Witko OFM.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-07 08:54

Na mnie wielkie wrażenie i nawrócenie wywarły "Dzieje duszy" św. Teresy z Lisieux.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Lost (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2009-11-07 10:39

Polecam gorąco "Sny, wizje ks. Bosko". No i oczywiście kazania ks. Pawlukiewicza. W google proponuję wpisać "Pawlukiewicz". Ale nic tak nie podnosi na duchu jak rekolekcje Nikosa Skurasa. Są na YT.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: katy (---.netmar.net.pl)
Data:   2009-11-07 12:09

Na pierwszym miejscu jak u mnie to na pewno wszystkie pozycje o. Augustyna Pelanowskiego - bardzo podnoszą na duchu. Zaczęłam od pozycji "Wolni od niemocy" i rozczytuję się w pozostałych.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-11-07 16:32

"Ku pokrzepieniu serc" :)
Henryk Sienkiewicz: Trylogia, W Pustyni i w puszczy (znam niemal na pamięć :)
Czy teraz ludzie wiedzą, co to jest "moralność Kalego"? Albo czy wiedzą o dzielnym Stasiu Tarkowskim, który odmówił przejcia na islam?
Zawsze łzy cisną mi się do oczu, gdy czytam, jak Oleńka usłyszawszy o bohaterskich wyczynach pan Kmicica w obronie Ojczyzny (którego miała za zdrajcę Ojczyzny), ze wzruszeniem szepnęła mu w kościele - Jędruś, jam ran twoich niegodna całować...
Sienkiewicz, Rodziewiczówna, cudowna, chrześcijańska literatura :)

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Maska (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-11-07 20:55

Niezależnie od wieku - Kroniki Narnii C.S. Lewisa.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: emuna (91.206.64.---)
Data:   2009-11-07 22:15

Ciężko mi polecić jakąs konkretną lekturę. Tak naprawde do Boga zbliżyło mnie kilka rzeczy.
1. książki związane z objawieniami. tutaj przezde wszystkim Dzienniczek Siostry Faustyny (polecam tą lekture wszystkim)
2. muzyka (zawsze ją kochałam), a przde wszytskim piosenki brata Joghna Paula Mary. Piosenke pt. Thanking blessed Mary gorąco Ci je polecam. Mi one naprawdę pomogły odnależć Boga.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: madzia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-07 22:55

mam pytanie - czy we te ksiazki kupujecie? czy mozna je gdzies wypozyczyc?w takiej zwyklej publicznej, gminnej?powiatowej bibliotece?

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-08 00:18

Jeszcze jest fajna - lekka i mądra książka "Sekrety mnichów" ojców Badeniego, Knabita.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Ania (94.254.130.---)
Data:   2009-11-08 09:17

Witam, polecam książkę "Święty i diabeł", jest ona o partonie tego roku proboszczu z Ars. Jest to bardzo głeboka powieśc. Inne książki, które bym poleciła to "Cień Ojca" i "szata". Pierwsza opowiada o narodzninaczh Jezusa, druga historię związaną z Jego tuniką. Pozdrawiam

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: k (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-08 11:08

Może np.:
"Chata" - Young William P.
"Zraniony pasterz" - Daniel Ange

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: pustaczeq (89.231.205.---)
Data:   2009-11-08 13:42

"mam pytanie - czy we te ksiazki kupujecie? czy mozna je gdzies wypozyczyc?w takiej zwyklej publicznej, gminnej?powiatowej bibliotece?"
- ja pożyczam od znajomego kapłana/kapłanów. Potem ewentualnie kupuję :) Można też wypozyczać w bibliotece parafialnej (jeśli taka jest przy Twojej parafii).

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: Aga (78.133.248.---)
Data:   2009-11-08 22:18

Moim zdaniem książka która podnosi na duchu to książka pt "Dobrego dnia..." są to słowa św.Ojca Pio na każdy dzień roku uczą, dają nadzieje i wskazówki są drogowskazami i napomnieniami :)

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: k (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-09 09:15

Może tutaj znajdziesz coś dla siebie :
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=6&t=7235
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=6380&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=0217cc14eb47073b3048169d56b9ceb5

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: happy (77.222.244.---)
Data:   2009-11-09 21:15

Droga B.,
Ja tez uwielbiem Sienkiewicza. Wychowałam się na Trylogii. Czytałam ją po obejrzeniu serialu "Przygody Pana Michała". To była pierwsza ekranizacja "Pana Wołodyjowskiego". A ja wcielałam się w Basię, bo zachwycałam się, jak wyznała miłość Wołodyjowskiemu:
"Ja bym wolała jednego pana Michała niż dziesięciu Ketlingów! Ja pana Michała kocham z całej siły... lepiej niż ciotkę, lepiej... niż wujka... lepiej niż Krzysię!...".
Tak kiedyś ludzie się poznawali, żenili i za mąż wychodzili. Pozazdrościć tylko. No, i może coś warto przemysleć. Na pewno podniesie na duchu. Polecam Trylogię.
W Stasiu też się kochałam. Miałam wtedy 8 lat, jak Nelli, gdy leciała w kinach ta stara wersja filmowa. Ale najpierw przeczytałam książkę. Bo za moich czasów jeszcze się czytało lektury, a nie streszczenia i ściągi.

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: ktos (---.chello.pl)
Data:   2009-11-11 12:48

Seria "Dlaczego warto.. " wyd. Espe (np. "Dlaczego warto mieć nadzieje"). Zbiór krótkich (dwustronnych) artykulików, opowieści- próbowałam czytać jedno dziennie, ale sie nie da- połykam od razu w całości:)

 Re: Co czytać? Szukam lektury podnoszącej na duchu.
Autor: K. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-11-11 15:19

"Jestem z tobą" - John Woolley. Słowa w niej zawarte przynoszą pokój serca, umacniają, dają poczucie bliskości Boga. Polecam:) Pozdrawiam:)

"Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata." Mt 28,20

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: