logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Karina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-21 23:16

Zastanawiam się, czy pogłębienie relacji z Bogiem nie pociąga za sobą trudności życiowych? Czy nie jest tak, że im bliżej Boga jesteśmy, tym bardziej On nas wystawia na próbę, aby sprawdzić nasze zaangażowanie, siłę naszej wiary? Czy może im bliżej Boga, tym więcej pokus?

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2010-07-22 00:15

Na pewno im bliżej Boga jesteśmy tym bardziej diabeł pragnie nas od Niego odciągnąć; zwieść na złą drogę, on nienawidzi Boga i Jego wybranych, czyli nas. Myślę, że im bliżej Boga jesteśmy tym bardziej On nam pomaga.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-22 00:39

Bóg zna nas lepiej niż my i w związku z tym nie potrzebuje wystawiać nas na próbę. Jest miłosiernym Ojcem, nie sadystą.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2010-07-22 00:58

Pan Bóg niczego nie musi sprawdzać, bo dobrze wie. :) Próby (trudne doświadczenia) są dla nas. Dzięki nim, łatwiej nam poznawać prawdę o nas samych. A z Bożą pomocą, wzrastać.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Myszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-22 01:14

Coś w tym jest. Wystarczy poczytać Księgę Syracha, rozdz 2. Wiem, że to może wydawać sie nielogiczne, ale teraz jestem bardziej szczęśliwa, i mniej sie lękam, teraz gdy Pan mnie doświadcza. Mam więcej radości w sobie i nadziei - choć muszę nie raz mieć nadzieję wbrew nadziei. Poza tym wiem, ze z każdego doświadczenia mnie wyciągnie - jak już nie raz to uczynił... :)

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Tomek (---.aster.pl)
Data:   2010-07-22 06:01

Bóg nas wychowuje i to czasami boli... ale warto Mu ufać mimo wszystko.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Michał (---.retsat1.com.pl)
Data:   2010-07-22 08:39

Im dalej w las tym więcej drzew. Im bliżej Boga jesteśmy tym jest trudniej obiektywnie, ale jednocześnie mamy wtedy więcej mocy, siły i łaski aby przeciwstawiać się złu więc tego tak nie odczuwamy.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: acorka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-22 08:40

Karina, strach cię obleciał, gdy zauważyłaś, że zbliżasz się do Boga. Na tym polega wiara: rzucać się w ramiona Ojca, jak dziecko, które nie umie samodzielnie chodzić, ale wie, że gdy odważy się zrobić krok, dobry Ojciec złapie je i będzie bezpieczne. Jak już zauważono, Pan Bóg nie manipuluje nami, nie wystawia na próby, by nas sprawdzać, bo jest Miłosierny. Nie myśli według naszych, ludzkich kategorii myślenia, że w życiu to zawsze musi być coś za coś i lepiej wypróbować przyjaciela, czy jego przyjaźń jest szczera i wytrzyma próbę czasu. Sami wystawiamy się na próby, a potem zniechęcamy, wątpimy, jak Piotr, który szedł po wodzie, ale potem zwątpił w swoje (z Jezusem) możliwości i zaczął tonąć.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Monika (---.ibd.gtsenergis.pl)
Data:   2010-07-22 09:18

Hioba Bóg bardzo doświadczył, poddał próbie. Hiob bardzo cierpiał a mimo tego nie obraził Boga, nadal Go kochał i był wiernym, a za to Bóg mu wynagrodził dając o wiele więcej niż Hiob stracił. Moim zdaniem te wszystkie próby, które niesłusznie przypisujemy Bogu, mają na celu czegoś nas nauczyć, np. pokory.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: olga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-23 09:03

Bycie uczniem Jezusa pociąga za sobą różne próby. Bóg traktuje nas bardzo poważnie i chce, byśmy wzrastali. Ale jednocześnie nie zostawia nas ani na moment, jeśli więc Mu zaufamy, to wszystkie próby da się spokojnie przejść. Próby to nie jest kara. To jest sprawdzian sprawności dla nas. :) Po każdym trudniejszym momencie widzę jeszcze wyraźniej ogromną opiekę Pana nade mną. Dlatego staram się Mu ufać w trudnościach.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: Michał (---.range81-147.btcentralplus.com)
Data:   2010-07-23 18:30

Bóg nie daje kamieni tylko chleb. A nigdy nie daje tego, o co sama nie poprosisz. Jeśli chodzi o działanie Boga, to jest to działanie ogrodnika.

 Re: Czy Bóg wystawia nas na próbę?
Autor: aniołek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-23 19:55

Im bliżej jesteśmy Boga tym bardziej jesteśmy atakowani przez różne pokusy, przez rożne sytuacje, ale nie po to by nas zdołować, ale po to by wzmocnić nasz charakter i osobowość poniekąd.
Ufajmy, że Bóg nas ze wszystkiego wyprowadzi na prostą.
Jesteśmy Jego dziećmi. On wie czego nam najbardziej w tej chwili potrzeba, On potrafi czytać w naszych sercach, które rozpaczliwie poszukują światła i pomocy na daną sytuację. Czasami musimy przekroczyć ten próg wiary, ufać wbrew nadziei, wierząc ze wszystko dobrze się skończy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: