logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co dała mi wiara? Coś optymistycznego. ;)
Autor: Berenika (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-07-22 12:17

wśród smutnych, przytłaczających spraw chciałabym napisać coś optymistycznego, mianowicie co dała mi wiara.
Mam 18 lat, w tym roku kończę katolickie liceum w moim mieście. Wybrałam się tam mimo sprzeciwu moich antyklerykalnych rodziców (szczególnie mamy). Jako 15latka przechodziłam kryzys wiary, szukałam wzorców i autorytetów - nie wiem jak to się stało, lecz w pewnym momencie uznałam, iż powinnam iść właśnie do katolickiej szkoły. Ta myśl w zasadzie wzięła się znikąd - podobnie jak rodzice, także nie przepadałam za Kościołem. Teraz, po prawie już trzech latach widzę, jak wiele dobrego przyniosła mi ta decyzja. Poznałam wielu świetnych ludzi, przede wszystkim księży kochających młodzież. Poznałam modlitwę od innych stron - poprzez zwyczajne rozmowy, piosenki a nawet zabawy na wyjazdach rekolekcyjnych. Zobaczyłam, że wielu ludziom nie jest obojętny mój los jak i moich przyjaciół ze szkoły. Uzyskałam - moim zdaniem bardzo ważną - świadomość, że Bóg mnie słucha, a każde słowo wypowiedziane do niego nie jest mu obojętne. Ta myśl pomaga mi za każdym razem kiedy jest mi ciężko. Dzięki temu wszystkiemu czuję się o wiele bardziej szczęśliwsza - nawet kiedy coś mi w życiu nie wychodzi staram się z optymizmem spoglądać w przyszłość. Mam nadzieje, że z Bożą pomocą spełnię swoje marzenia.
Napisałam to ponieważ chciałabym aby wielu ludzi zobaczyło, że jutro też jest nasz dzień, i że zawsze możemy zacząć coś w sobie zmieniać na lepsze.
Pozdrawiam. ;)

 Re: Co dała mi wiara? Coś optymistycznego. ;)
Autor: dziewczyna (---.46.220.87.dynamic.jazztel.es)
Data:   2010-07-22 19:41

gratuluje :) i dzięki za przepiękne świadectwo. :)

 Re: Co dała mi wiara? Coś optymistycznego. ;)
Autor: Marta (---.hari.cable.virginmedia.co)
Data:   2010-07-23 02:49

Super. :) Też tak miałam w Twoim wieku. Teraz bardzo ważne jest, żeby pozostać wierną Panu Bogu jak przyjdą zwątpienia i pokusy. Jak to kiedyś Bogumiła napisała: "chyba każdy w swoim życiu jakoś tam spotkał Boga, ale niewielu ludzi decyduje się żyć z Nim na co dzień i być Mu wiernym mimo wszystko; dla sporej liczby osób spotkanie z Bogiem jest jednorazowe". Cytat nie dosłowny, bo nie pamiętam. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: