logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: Michał (---.retsat1.com.pl)
Data:   2010-07-23 16:39

/.../

Zamiast szukać opinii na temat swego powołania w anonimowym internecie, lepiej rozeznawać tę sprawę w realu. Np. wybrać z www.zakon.pl jakieś zgromadzenie i tam rozmawiać, odbyć rekolekcje powołaniowe.
Ale jeśli koniecznie musi być internet, proszę skorzystać z forowej wyszukiwarki - temat przewija sie tutaj od lat.
p.o. moderatora

 Re: Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: Michał (---.retsat1.com.pl)
Data:   2010-07-24 04:53

/.../

Wskazówki odnośnie internetu są w poprzednim poscie:
"Ale jeśli koniecznie musi być internet, proszę skorzystać z forowej wyszukiwarki - temat przewija sie tutaj od lat."
p.o. moderatora

 Re: Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: Michał (---.range81-147.btcentralplus.com)
Data:   2010-07-24 09:44

No dobrze, ale my nie udzielamy święceń. Póki co przyjmowanie sakramentów przez internet nie jest jeszcze możliwe. Choć wobec braku prezbiterów spodziewam się zmian. Msza św. wirtualna, spowiedź też, tak jak i seminarium, tylko komunikanty wysyłane pocztą. Dobrze, że jestem stary.

 Re: Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: Kasia Teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-24 10:38

No tak, przykład na to jak ludzie dziecinnieją na starość. Za to p.o. moderatora zachowała przytomność umysłu i nie dała się wywieść w pole. :)

 Re: Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-24 11:08

Zacznij przede wszystkim od modlitwy. Powołanie kształtuje się w dialogu - rozmowie z Bogiem. Pomocny byłby kierownik duchowy albo spowiednik, który by Cię sprowadził na ziemię, gdybyś za bardzo chciał odlecieć od rzeczywistości. :)
Módl się i słuchaj.

 Re: Chciałbym zostać kapłanem, albo tak mi się wydaje.
Autor: pysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-26 11:52

Każdy, kto należy do Kościoła Katolickiego ma funkcję kapłańską. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś realizował to, do czego jesteś powołany na mocy sakramentu chrztu świętego. Reszta brzmi dla mnie jak żart, puszczony na forum w ramach wakacyjnego, leniwego sezonu ogórkowego. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: