logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Piotr (---.19.165.15.osk.enformatic.pl)
Data:   2010-12-06 21:24

Nie umiem się inaczej modlić. Mam na myśli modlitwę tylko do samego Boga, a nie przez pośrednictwo świętych. Cały czas modlę się wprost do Niego. Zastanawiam się czy człowiek jest godny modlić się prosto do Boga. Jak powinna wyglądać taka modlitwa. Dodam jeszcze że ostatnio nie odmawiam paciorków tylko próbuję robić to własnymi słowami. Cały czas zmagam się z jednym grzechem, a w zasadzie z grzechami nieczystymi, tyle razy postanawiam poprawę i proszę Boga o cierpliwośc do mnie i gdy znów upadnę, mam ogromne poczucie winy, że Go zawiodłem, ze zamiast uciekać się do modlitwy, wybieram grzech i dopiero po fakcie zaczynam myśleć racjonalnie. Tak sobie myślę, ze potrzebuje wstawiennictwa któregoś ze świętych, ale nie wiem jak mam się modlić.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: xc (---.181.2.27.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2010-12-06 21:44

Oczywiście, że bezpośrednio.
Nie ma obowiązku pośrednictwa świętych, to tylko taka metoda "pomocnicza".
Oczywiście, że własnymi słowami.
"Gotowce" jakimi są oficjalne modlitwy mają tylko pomóc.
Jeśli nie ma lepszego pomysłu, to sugeruję sięgnięcie po Pismo Święte, np. Psalmy.
Sprawę owego grzechu, który Pana trapi radzę omówić w konfesjonale.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Piotr (---.19.165.15.osk.enformatic.pl)
Data:   2010-12-06 21:53

Bylem w październiku i listopadzie, i ten grzech mnie nie opuszcza, nie potrafię się oprzeć pokusie, choć kiedy mam kontrole nad sobą myślę sobie, ze nie posunę się dalej, ale chwila, moment i już jest po fakcie. Poradziłem sobie ze współżyciem przedmałżeńskim, ale ten drugi grzech jest niewiele (wg mnie) lżejszy tym bardziej, że przeze mnie grzeszy moja dziewczyna, tyle że ona nie myśli w takich kategoriach jak ja i dlatego chciałbym żebym dusił grzech w zarodku.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: zuzka (Bogumiła) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-06 23:22

Nie. Człowiek nie jest godny modlić się prosto do Boga. Warto o tym pamiętać. Ale modli się, bo Bóg tego chce. Robimy to za zgodą, a nawet prośbą Boga. Podobnie jak człowiek nie jest godzien przyjmować Jezusa w Najświętszym Sakramencie i przypomina sobie o tym przynajmniej w każdą niedzielę: "Panie NIE JESTEM GODZIEN, abyś przyszedł do mnie". A zaraz potem mówimy: "Ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja". I idziemy do Komunii.
Nie jesteśmy godni. I sami od siebie nie jesteśmy w stanie sprawić, żeby być godnym na spotkanie z Bogiem. Rozmawiamy z Bogiem tylko dlatego, że On chce. A On chce, bo nas kocha. Takich małych i niegodnych.

Więc módl się spokojnie tak, jak Ty chcesz.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Piotr (---.salwator.net)
Data:   2010-12-06 23:41

Człowiek nie jest godzien nawet spojrzeć na cień Boga.
Ale Bóg Swoją łaską pozwolił nam stać się Jego dziećmi. A dzieci mają przywilej i prawo do zażyłości i rozmowy z Ojcem. A Ojciec Nasz, który jest w Niebie też pragnie, abyśmy do Niego się uciekali w naszych problemach, kłopotach i troskach. Bo Ojciec zawsze pomoże, obroni, poniesie na rękach, kiedy już nie damy rady dalej iść. I prawem, obowiązkiem, i powinnością dziecka jest słuchać Ojca, i wypełniać Jego wolę.
To się w głowie nie mieści, że Nieskończony posłał do nas Swojego Jednorodzonego Syna, aby On nas pouczył o Miłości Bożej i nas odkupił. Dzięki temu każdy, kto tego zechce, może nie tylko rozmawiać z Bogiem bezpośrednio, ale nawet powiedzieć Mu "Tatusiu, kocham Cię" i z radością "wdrapać Mu się na kolana".
Nie będąc rodzonymi dziećmi Boga, mamy z Jego łaski prawo do dziedziczenia Jego Królestwa. Człowiek nie może stać się Bogiem, to nie jest możliwe. Ale Bóg stał się człowiekiem. I nim pozostał już na wieki. Bóg naprawdę jest Nieskończoną Miłością.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: hersmile (---.c192.msk.pl)
Data:   2010-12-07 09:00

Oczywiście, że nie jest godny nawet wznieść oczu ku Bogu. Pan Bóg nie słucha nas dlatego, że jesteśmy tego "godni", ale dlatego, że nas niewyobrażalnie kocha. Godny w znaczeniu "wielki", "równy Bogu" nie może czuć się żaden człowiek, ale "godni Jego uwagi" jesteśmy wszyscy bez wyjątku.
Jeszcze a propos świętych i ich wstawiennictwa. Przypomniała mi się opowieść o tym, jak Jasio chciał rower i prosił tatusia, i prosił i prosił. A tata odpowiadał mu nieustanie: "nie mogę dać ci synku roweru, bo jest drogi, a ty masz piątkę rodzeństwa i oni też mogą przyjść do mnie i mnie o coś poprosić". I pozostałe dzieci przyszły z tą prośbą już następnego dnia. Stanęły przed tatą i powiedziały: "tatusiu, kup Jasiowi rower".

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-07 09:09

Piotr, twoje pytanie w tytule jest dowodem na działanie złego ducha. Jeśli masz taki duży problem z modlitwą, to zastanów się, czy nie jesteś zniewolony przez niego.
Piszesz o swoich grzechach. Wygląda na to, że jesteś uzależniony od nieczystych uczynków. Właśnie życie w grzechu jest bardzo niejako wystawianiem się na próbę z szatanem. On wykorzystuje ludzkie słabości. Nie dziw się wobec tego, że masz problem z modlitwą. Przede wszystkim walcz z grzechem. Przystępuj do spowiedzi od razu, kiedy wiesz, że masz grzech ciężki (te, o których wspominasz, do takich należą). Módl się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Uczęszczaj regularnie na Msze święte, nawet codziennie. Żyj życiem sakramentalnym. Wtedy dylemat skończy się.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Piotr (---.19.165.15.osk.enformatic.pl)
Data:   2010-12-07 18:24

Problem jest taki ze powinienem od razu odciąć się od grzechu, a nie pozwolić mu się osaczać, gdyż już później nie dam rady uciec. a wiem kiedy powinienem przestać, ale coś mi mówi jeszcze troszkę, jeszcze troszeczkę i koniec, ale wtedy jest już za późno gdyż właśnie pozwalając na tę troszeczkę już nie zdołam się wyswobodzić.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Grzegorz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2010-12-07 18:34

"Tak sobie myślę, ze potrzebuje wstawiennictwa któregoś ze świętych, ale nie wiem jak mam się modlić." -
Proponuję modlitwę do św. Józefa i do Matki Bożej.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: most (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-07 19:24

to jest bardzo sprytny atak złego: wmówić Ci, że nie jesteś godny modlić się bezpośrednio do Boga. jeżeli mu się uda to na długo może Cię odsunąć od Pana, a o to mu przecież chodzi. dlatego nie poddawaj się tym myślom i módl się do Boga tak, jak tylko czujesz. Bóg szczególnie kocha modlitwy prosto z serca.

 Re: Czy człowiek jest godny modlić sie prosto do Boga?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2010-12-07 20:19

Piotrze, walka z grzechem, żeby była skuteczna, nieraz wymaga radykalnych zmian w życiu. A Ty zdaje się wybrałeś balansowanie na jego granicy. Nie tędy prowadzi droga do sukcesu. Zatem nie dziw się, że stale upadasz. Piszesz, że w swoje grzechy wciągasz dziewczynę. Akurat w takim przypadku istnieje szereg konkretnych i dość prostych posunięć, żeby im zapobiec. Bo chyba nie powiesz, że dochodzi do nich w obecności innych osób. Odpowiedz sobie szczerze, znając scenariusze tych upadków, czy na pewno zrobiłeś wszystko, żeby więcej nie powtarzać grzechów, które nadal popełniasz przy udziale dziewczyny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: