logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-10 16:02

Czy mozna sie modlić do Boga o lepsze samopoczucie i wyrwanie sie z przygnebienia? Czy moze taki stan jest najlepszy by rozmawiać z Bogiem. Jestem takim typem ze jak mam mniej zmartwien to mniej sie modle i głupio mi z tego powodu choc ostatnio staram sie to zmienic

 Re: Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-13 14:02

To normalne, że gdy coś się nie układa po myśli człowieka, to modlitwa też nie wychodzi. Przynajmniej tak po ludzku sądząc, trudniej uklęknąć do paciorka i składać rączki.
Jednak Panu Bogu nie o taką modlitwę chodzi. Napisano już mnóstwo postów na ten temat na tym forum. Powtórzę po raz kolejny: modlitwa ma być szczerą rozmową z Bogiem, jako Osobą. Nie jest istotne, o co modlisz, tylko, czy robisz to szczerze i czy jednocześnie otwierasz się na wolę Bożą w swoim życiu.

 Re: Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: zuzka (Bogumiła) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-13 20:05

Dopytam się, czy Cię dobrze rozumiem. Czyli lepiej Ci się modli jak Ci jest źle? I stąd problem, że gdy się modlisz, by Ci było lepiej, to boisz się, że w pewnym sensie modlisz się o to, żebyś znów mógł się modlić mniej? ;)))
Każdy z nas ma prawo modlić się, by mu było lepiej. Bóg chce, byśmy byli szczęśliwi (przygotował dla nas wieczne szczęście). Szczęście na ziemi jest dla nas przedsmakiem Nieba. Oczywiście szczęście na ziemi jest bardzo kruche i o tym trzeba pamiętać. Natomiast to, że czas dla nas dobry nie wykorzystujemy na zbliżenie do Boga, to jest inny problem. To jest płaszczyzna Twojej pracy nad sobą. Nie jesteś odosobniony. Większość ludzi łatwiej zwraca się do Boga, gdy jest trudniej. Znasz powiedzenie "jak trwoga to do Boga" (słowo trwoga może bardzo wiele oznaczać). Zawsze nam się lepiej modli wtedy, kiedy modlitwie towarzyszy uczucie. Przygnębienie jest uczuciem (jest mi źle). Kiedy jest źle - łatwiej pojawia się uczucie (pragnienie modlitwy), bo chcemy ten stan zmienić. A modlitwa najbardziej nam się kojarzy z prośbą. Panie Boże daj. Bardzo chcę. Czuję jak bardzo chcę.
Pytasz: "Czy może taki stan jest najlepszy by rozmawiać z Bogiem". Nie, żaden stan nie jest najlepszy, bo modlić mamy się zawsze, bez względu na "stan". Tylko (jak wyżej) - wtedy NAJŁATWIEJ się modli. Tymczasem modlić się mamy nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie modlitwy. Nie tylko, gdy chcemy o coś prosić. To tak samo, jak z żoną nie rozmawia się tylko wtedy, kiedy czegoś chcesz, ani z dziećmi tylko wtedy, kiedy chcesz im zrobić awanturę. Trzeba rozmawiać często, bo wtedy poznaje się siebie nawzajem. Temat jest mniej ważny. Dzisiejszy dzień zawsze przyniesie parę tematów. Dobrze że starasz się to zmienić. Jeśli modlitwa stanie się systematyczna, to nie będziesz miał takich wątpliwości, jak w tym wątku. A świadome i dobrowolne trwanie w stanie przygnębienia naprawdę nie jest dobrą drogą do Boga. Bóg przecież chce dać szczęście. A życie i tak przynosi wiele bólu. Spokojnie módl się, by Ci było lepiej. Masz do tego pełne prawo.

 Re: Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: Marcin (---.19.165.15.osk.enformatic.pl)
Data:   2011-01-14 00:12

Nie, właśnie chce tak samo pamiętać o Bogu, gdy jest mi dobrze, jak wtedy gdy jest mi źle.

 Re: Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: zuzka (Bogumiła) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-14 01:00

Domyślam się, że tego chcesz. Ale pytam nie o to co chcesz, tylko o to jak to teraz wygląda. Jeśli zaprzeczasz, to albo nie zrozumiałam pytania (jest ich kilka i wydawało mi się, że na nie odpowiedziałam), albo Ty źle je zadałeś. Twoja odpowiedź nie odpowiada na moje pytanie, bo jest dwuznaczna. Może być prawdziwa w obie strony.
A skoro moja odpowiedź nie wystarcza, to na które pytanie potrzebujesz dłuższej/innej odpowiedzi?
- Czy można się modlić
- Czy może taki stan jest najlepszy
- głupio mi z tego powodu (choć to nie było pytanie)

 Re: Czy mozna sie modlić o lepsze samopoczucie?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-01-14 10:40

Na tytułowe: można, ale w Twoim wypadku nie jest to wskazane. (przez lata modliłem się: Panie przymnóż mi kłopotów, ale już tak się nie modlę.)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: