logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym jest duszpasterstwo?
Autor: Dominik (---.jeleniagora.vectranet.pl)
Data:   2011-02-19 21:08

Szczęść Boże,
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie czym jest duszpasterstwo, na jakich zasadach działa i czym różni się od zwykłych wspólnot parafialnych?

 Re: Czym jest duszpasterstwo?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-02-20 01:07

Chodzi o dusze. Trzeba je paść. (By nie zdechły) (Ja wiem, że nie zdychają proszę ks., ale co to za życie?)

 Re: Czym jest duszpasterstwo?
Autor: Aguu (78.133.248.---)
Data:   2011-02-20 12:22

Duszpasterstwo to prowadzenie człowieka po dobrych drogach. Pomaga uzyskać życie święte i koryguje błędy które człowiek może na drodze życia popełnić. :)

 Re: Czym jest duszpasterstwo?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-02-21 12:45

"czym różni się od zwykłych wspólnot parafialnych" - dla mnie jest to pytanie z gatunku filmów reklamowych, np.: "czym różni się proszek do prania X od zwykłych proszków". Prawidłowa odpowiedź to: "proszek X jest lepszy od zwykłych proszków". A życie nie jest tak czarno-białe. Trzeba by znać konkrety, by odpowiedzieć na to pytanie.
Mogę domyślać się, że masz na myśli duszpasterstwo akademickie. Można zajrzeć na stronę Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego i zapoznać się z programem pracy duszpasterskiej, co daje wyobrażenie o tym, czym jest duszpasterstwo, a także znaleźć adresy innych ośrodków w Polsce.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: