logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: ja (---.e-wro.net.pl)
Data:   2011-02-22 00:31

Szczęść Boże,
Czy czytania na każdy dzień w Kościele katolickim powtarzają się co jakiś okres czasu? (np. co pół roku, co rok)
Jeśli tak, to czy ktoś mógłby mi podać jakąś pozycję książkową z komentarzami na cały okres cyklu (na każdy dzień, nie tylko niedzielę)
Ktoś może wie czy jest jakiś układ logiczny w zestawieniu tych czytań? (np. powiązany z układem w Biblii)
Z Panem Bogiem.

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: ja (---.e-wro.net.pl)
Data:   2011-02-22 00:46

Już znalazłem informację, że istnieje Cykl niedzielny ABC i Cykl powszedni I i II.
Pytanie pierwsze mam już z głowy, ale pojawiło się nowe:
Gdzie są punkty startowe cyklu? Czy jest nim początek Adwentu, czyli początek roku liturgicznego?

------

Tak.
moderator

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: moderator (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-02-22 07:07

> Czy ktoś mógłby mi podać jakąś pozycję książkową z komentarzami na cały okres cyklu (na każdy dzień, nie tylko niedzielę)?

'Modlitwa Ewangelią, cztery tomy, komentarze do Ewangelii na każdy dzień'.

Seria czterech książek zawierających wprowadzenia do modlitwy Słowem na wszystkie dni roku liturgicznego. Książki są praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie. Proponowane w niej rozważania mają charakter prostych pytań - impulsów, związanych z Ewangelią czytaną przez Kościół w dany dzień.
Zakupić można na stronie (wysyłka na koszt wydawnictwa):
www.salwator.com/?d=start,produkt,965,150,1,0

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-02-22 11:24

"Mszał z czytaniami. Niedziele, uroczystości, święta, dni powszednie" Katowice 2008 Księgarnia Św. Jacka (tytuł brzmi groźnie, ;) ale jest to niewielka w formacie [mniej niż 20 cm], choć zawierająca 1980 stron książka).

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: Aguu (78.133.248.---)
Data:   2011-02-22 13:38

Bardzo polecam Ci książkę z wydawnictwa pomoc misjonarzy Krwi Chrystusa p/t "Żyć Ewangelią", to są właśnie rozważania na każdy dzień.

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: ja (---.e-wro.net.pl)
Data:   2011-02-22 20:13

Mam pytanie do moderatora na temat pozycji książkowej "Modlitwa Ewangelią, cztery tomy, komentarze do Ewangelii na każdy dzień." - Czy te cztery tomy zawierają wszystkie cykle A,B,C, I, II czy tylko dwa z nich? np. tylko na rok 2011?

--------

Na każdy dzień roku.
Tzn. cztery tomy zawierają
- wszystkie cykle niedzielne A,B,C oraz
- do fragmentów ewangelii czytanych we wszystkie dni powszednie całego roku.
BTW, podział na cykl I i II dni powszednich dotyczy tylko pierwszego czytania; Ewangelia jest ta sama dla cyklu dni powszednich I i II.
moderator

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: ja (---.e-wro.net.pl)
Data:   2011-02-22 21:43

dziękuję moderatorowi. :)

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2011-02-22 22:33

"Modlitwa Ewangelią na każdy dzień" to seria czterech książek zawierających wprowadzenia do modlitwy Słowem na wszystkie dni roku liturgicznego.

Książka jest praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie. Proponowane w niej rozważania mają charakter prostych pytań - impulsów, związanych z Ewangelią czytaną przez Kościół w dany dzień.

Jej autor, ksiądz Krzysztof Wons SDS, znany i ceniony rekolekcjonista, prowadzi Czytelnika do serca ewangelicznego tekstu, by mógł skonfrontować z nim swoje życie.

Źródło: http://www.cfd.sds.pl/?d=more,366,125

 Re: Czy istnieje powtarzalność czytań mszalnych?
Autor: ja (---.e-wro.net.pl)
Data:   2011-02-28 20:25

udało mi się pożyczyć "Modlitwa Ewangelią, cztery tomy, komentarze do Ewangelii na każdy dzień." Bardzo podobają mi się proste pytania i polecenia, takie jak do dziecka. Jeszcze raz dziękuję moderatorowi. :-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: