logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: patrycja (---.bos.east.verizon.net)
Data:   2011-02-22 18:59

Jestem na drodze rozterki życiowej i muszę podjąć ważne decyzje, które zaważą o reszcie mojego życia. Bez Boga żadnej mojej decyzji nie chcę podjąć. Tylko problem polega na tym, w jaki sposób mam rozpoznać wolę Boga i Jego słowo w mojej sprawie. Moje serce i rozum nie idą w parze. Mam wiele różnych obaw, że nie rozpoznam właściwie głosu Boga i popełnię błąd.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Renata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-02-22 20:50

Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do popełniania błędów. A z odczytywaniem woli Bożej trzeba wyciszenia tak, aby nic nie zaprzątało twojej głowy. A jeśli tłoczą się jakieś myśli, oddaj je Bogu i proś by przemówił do ciebie w sprawie, o którą się modlisz. Bóg odpowie Ci w cichości serca z miłością i spokojem. Bóg zawsze przemawia łagodnie i nigdy nie wzbudza w sercu niepokoju, wprost przeciwnie, zawsze jest pokój - pełny pokój.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Franciszka (---.222.244.92.spray.net.pl)
Data:   2011-02-22 21:07

Na tym forum ostatnio było dużo wątków o woli Bożej. Skorzystaj w tutejszej wyszukiwarki.
"Moje serce i rozum nie idą w parze" - To jasne, że zawsze tak jest. A obawy też są. Szczególnie na początku zastanawiania się. Zresztą może być tak, że to, co będzie wydawało ci się błędem, obróci się na dobre. Pan Bóg wyprowadza dobro z naszych złych uczynków. Głowa do góry. Nie poddawaj się, tylko szukaj woli Bożej codziennie: módl się regularnie, uczęszczaj na Msze święte, kiedy tylko masz taką możliwość (piszę tak, bo nie wiem, jak daleko od swojego miejsca zamieszkania masz kościół, w którym są sprawowane Msze święte). Żyj życiem sakramentalnym. Wtedy zbliżysz się do Boga i staniesz się wyczulona na Jego Słowo, skierowane do ciebie.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-02-23 00:04

Odpowiedź jest bardzo prosta. Pomyśl o kimś, kto jest twoim przyjacielem, kogo rozumiesz i znasz jak nikt. Pewnie spędzasz z nim dużo czasu, dużo rozmawiacie. Dokładnie tak samo jest z Bogiem. Miej Go w sercu, czytaj Jego słowo, módl się, powierzaj Mu się, poznawaj Go, a On da ci poznać Swoją wolę.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Aguu (78.133.248.---)
Data:   2011-02-23 08:07

Pytaj na każdej modlitwie co masz zrobić. I szukaj odpowiedzi w codziennym życiu. Zaufaj Jezusowi i daj się poprowadzić.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Jurek (---.0.99.5.static.nexnet.net.au)
Data:   2011-02-23 09:11

Droga Patrycjo,
Św. Ignacy mówił, ze często stawiamy karetę przed końmi, wybieramy, a potem staramy się do tego dopasować wolę Bożą. I wtedy broń Boże jeśli Twoja wola nie jest zgodna z moją wolą, mówił św/p. Fr. dr Thomas Green SJ, autor wielu książek n/t.

 Re: Jak rozpoznac slowo Boze?
Autor: Kasia (---.komputersat.pl)
Data:   2011-02-26 20:16

1. Pomyśl, na jakie pytanie chciałabyś usłyszeć od Pana Boga odpowiedź.
2. Pomódl się do Ducha Świętego.
3. Przeczytaj jakiś fragment z Pisma Świętego.
4. Rozważ ten fragment, pomyśl, jak odnosi się on do twojej sytuacji życiowej.
Ale to wszystko w ciszy i skupieniu, jak tu ktoś już chyba pisał. Bóg mówi do nas poprzez Pismo Święte.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: