logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozwiazać problem z chorą babcią?
Autor: zmartwiony (---.play-internet.pl)
Data:   2011-03-01 15:35

Siostra odziedziczyła dwupokojowe mieszkanie po dziadkach, w którym mieszka z babcią, swoim mężem i dziećmi. Warunkiem była opieka nad babcią. Niestety, jak to ze starszymi ludźmi bywa, babcia jest chora, nie wie co robi, nie rozumie co się do niej mówi. Jest jednak na tyle sprawna fizycznie, aby "utrudniać" życie mojej siostrze. Odkręca gaz, nie zakręca kranów z wodą, wyrzuca śmieci do piekarnika, zamiast do śmietnika, pali papierosy, więc zdarzyło jej się też spowodować pożar. Myli toaletę z wanną, i tam załatwia potrzeby fizjologiczne. Widzę, że siostra jest na skraju wyczerpania, krzyczy na babcię, męża i dzieci. Jej mąż wspominał już o rozwodzie, bo takiej atmosfery w domu nie może wytrzymać i nie chodzi mu nawet o babcie i jej wybryki (ale podejrzewam, że o to również), co o moją wiecznie krzyczącą, płaczącą, przeklinającą i prawie już chorą psychicznie siostrę. Doradziłem oddanie babci do domu opieki, ale cała rodzina uważa, że to zły pomysł, bo jeśli siostra dostała mieszkanie, w zamian za opiekę nad babcią, to powinna się nią opiekować. Uważam, że to moja mama (czyli babci synowa) powinna się babcią opiekować, bo jest już na emeryturze, ma duży dom i warunki. Niestety jako wdowa (mój ociec zmarł) mama wyszła ponownie za mąż i jej obecny mąż nie zgodził się na pobyt matki jej pierwszego męża w ich domu. Osobiście też babci nie przyjmę, bo jeszcze studiuję i mieszkam w akademiku. Jak rozwiązać ten problem? Czy oddać babcię do domu starców?

 Tematy Autor  Data
 Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy zmartwiony 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy Esterka 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy piotr 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy 38 na karku 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy BeataB 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy mabi 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy zmartwiony 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy Monika 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy Dorota 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy salamanka 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy 38 na karku 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy salamanka 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy 38 na karku 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy salamanka 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy Dorota 
  Re: Jak rozwiazać problem z chorą babcią? nowy Janina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: