logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Marta (213.199.241.---)
Data:   2011-03-02 18:50

Szczęść Boże. Pytanie głównie do nauczycieli. Chciałabym się od Was dowiedzieć czy modlicie się za swoich uczniów? Jestem nauczycielką i do niedawna nie miałam takiej potrzeby, ale to co się dzieje w szkole (zachowanie większości uczniów jak również ich niechęć do jakiegokolwiek wysiłku) skłoniły mnie do myśli o modlitwie. Stąd moje pytanie: Czy modlicie się za uczniów? A jeżeli tak, to jak to wygląda w praktyce? Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2011-03-02 19:46

Nie jestem nauczycielem, a uczennicą i modlę się zarówno za nauczycieli jak i swoich rówieśników. Nie ukrywajmy, że dzisiejsza młodzież pozwala sobie na zbyt wiele. Myślę, że potrzebna jest modlitwa za obydwie strony. Za młodzież, aby zaczęła szanować wychowawców, jak i za samych nauczycieli, aby niestrudzenie przekazywali nam wiedzę.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-02 20:15

Tak, potrzeba modlitwy za tych, którym się służy. Modlitwa bardzo pomaga nam w pracy i tym którym pomagamy.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Franciszka (---.222.244.92.spray.net.pl)
Data:   2011-03-02 20:36

"to co się dzieje w szkole (zachowanie większości uczniów jak również ich niechęć do jakiegokolwiek wysiłku) skłoniły mnie do myśli o modlitwie" - Każdy powód do modlitwy jest dobry, jeśli tylko nie kłóci się z Przykazaniami Bożymi, czyli jest zgodny z wolą Bożą. To naturalne, że modlimy się w ogóle, bo przez modlitwę człowiek zbliża się do Boga, czyli zapewnia sobie szczęście wieczne w Niebie. To jest najważniejszym powodem, dla którego warto się modlić. Aby być dobrym człowiekiem, czyli dobrze wykonywać swój zawód, np. nauczyciela, potrzeba modlitwy każdego dnia za swoją pracę, w tym za ludzi, z którymi pracuje się, spotyka zawodowo i prywatnie. Zachęcałabym do modlitwy porannej "Pod Twoją Obronę" w intencji uczniów.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Maja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-02 20:44

Tak, modlę się za moich uczniów, innych nauczycieli, za dyrekcję. Ciągle tej modlitwy za mało. W szkołach, jak zresztą wszędzie między ludźmi, bywa zawiść. I żeby to znieść trzeba wielkiej pokory. To był pierwszy powód mojej modlitwy.
Potem zauważyłam, że coraz więcej dzieci w domach ma prawdziwy koszmar biedy i przemocy, zamiast dzieciństwa. Niestety, mało się robi, aby szkoła mogła "wyprowadzić ludzi na ludzi". I dlatego trzeba się modlić za pracowników szkół i ich uczniów.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-02 21:26

Tak, modlę się za swoich uczniów. Czasem też za ich rodziny.
A czasem oprócz modlitwy potrzebny też jest post.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: mamma (---.rev.pro-internet.pl)
Data:   2011-03-02 22:04

Modlę się za swoich pacjentów - przed wizytą tych mniej sympatycznych o cierpliwość, a w trakcie trudniejszych zabiegów - o ich powodzenie. Myślę, że modlitwa za uczniów jest jak najbardziej na miejscu. :)

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Marta (---.hari.cable.virginmedia.co)
Data:   2011-03-02 22:24

Bardzo dobry pomysł - wprawdzie tego nie praktykuję, ale może zacznę czasami. Jak to ma wyglądać w praktyce: tak jak Ci serce podpowiada.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Irena (213.25.140.---)
Data:   2011-03-03 06:32

Tak, modlimy się codziennie, mamy taką umowę.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Aguu (78.133.248.---)
Data:   2011-03-03 14:32

uważam to za piękny i dobry pomysł. To fakt, większości z nas uczyć się nie chce. :) Niech Pani się modli tak jak potrafi. :)

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-03 17:36

Tak, modlę się za moich studentów.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-03 21:44

Tak, modlę się - każdego dnia. Często też w ich intencji przyjmuję Komunię świętą i ofiaruję Mszę św.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Marta (213.199.241.---)
Data:   2011-03-04 09:45

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Utwierdziły mnie w mojej decyzji.
Ada – masz rację, my (nauczyciele) też potrzebujemy modlitwy. Dziękuję za nią.
38 na karku – nie jest łatwo zawsze pamiętać że to co robimy to służba.
Franciszka – a czy jedno Pod Twoją obronę to nie za mało? Choć może (jak wynika, przynajmniej dla mnie) z innych Twoich postów liczy się intencja a nie "wielomówstwo".
Maja – wśród moich uczniów (zbyt wielu) "koszmar biedy i przemocy, zamiast dzieciństwa" występuje.
mbb – nie próbowałam pościć, może się na to zdobędę. Wielki Post to dobry moment.
mamma – no tak. Bóg jest najlepszym lekarzem, podobnie jak najlepszym nauczycielem itp.
Marta – to jest nas dwie które zaczynają :)
Irena – w jakiej szkole uczysz? U mnie niby wszyscy katolicy ale o wierze się nie rozmawia (poza religią)
Aguu – i chyba czas, żeby jednak większości się zachciało.
Ewa, beata - :)
Pozdrawiam Marta

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-05 12:32

Cześć,
Jestem nauczycielem mianowanym o kilkuletnim stażu pracy. Modle się za swoich uczniów głownie przy okazji dnia edukacji lub kiedy jest coś nie tak z nimi. Wiem jednak, że powinno wyglądać to nieco inaczej i tłumaczenie się, że jest się zabieganym, że się nie ma czasu - niewiele mnie tłumaczy, gdyż modlić się trzeba również dziękując i przepraszając - trochę częściej niż raz w roku.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: mabi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-08 12:00

Oczywiście. Obecnych i byłych. (Choć ostatnio rzadziej, dobrze, że przypomniałaś). Niekoniecznie dlatego, żeby mi było łatwiej, żeby byli grzeczniejsi itp. Mają wiele problemów, o których czasem wiem. Modlę się np., żeby zaliczyli sprawdzian.

 Re: Czy modlicie się za swoich uczniów?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-08 14:17

"liczy się intencja a nie "wielomówstwo" - Dokładnie tak. Zauważ, że spowiednicy przeważnie nie zadają jako pokuty długich modlitw czy wielokrotnego ich powtarzania. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Najważniejsze w modlitwie jest, by wynikała z potrzeby serca. Jeśli zaczniesz odmawiać jedno Pod Twoją Obronę, to po jakimś czasie może będziesz miała potrzebę odmówienia jeszcze innej modlitwy. Wtedy dołożysz następną modlitwę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: