logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Syliia (---.tvk.torun.pl)
Data:   2011-03-03 13:03

Co zrobić, żeby dobrze przeżyć dzień.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: susa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-03-03 13:37

Rozpocząć dzień z Bogiem od modlitwy porannej. I dobrze też układać plan dnia.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Aguu (78.133.248.---)
Data:   2011-03-03 14:25

Eucharystia i modlitwa z samego rana oraz optymistyczne nastawienie. I jest super. :)

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Tomasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-03-03 14:33

Witaj. Może rano, na pierwszym świadomym wdechu po przebudzeniu podziękować Bogu za wszystko, za życie, za to że stworzył i odkupił świat, za słońce i możliwość podziwiania go, za wiarę. Potem chyba byłoby nieźle zapytać Boga o Jego wolę względem ciebie, o Jego plan a Twoje powołanie.
Dalej nie zaszkodzi pomodlić się o siłę, łaskę by to powołanie przyjąć, a nawet jeśli to możliwe, by zrozumieć. Warto też prosić o gotowość otworzenia się, zrobienia Bogu choćby szczeliny, aby mógł w tobie działać. Moim zdaniem to niezły początek. :)) Pokój Tobie.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: O.Jan,omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2011-03-03 16:26

1. Z uśmiechem na twarzy wypełniać swoje obowiązki. Mieć czas także na odpoczynek, lekturę, komputer w miarę...
2. Pomóc do uśmiechania się innym, najbliższym
3. Pomyśleć rano o Panu Bogu, jak w pewnej polskiej pieśni: "Pierwsza moja myśl o Bogu". Kiedy w Polsce byłem katechetą, prosiłem dzieci, aby codziennie rano rozpoczynały dzień od przeżegnania się, zanim opuszczą łóżko. Liczy się czas przed dotknięciem nogą podłogi. Zabawa, ale przypominała o Panu Bogu.
4. Doświadczenie piętnastolatki: Trudno mi usnąć, gdy wieczorem nie mogę sobie przypomnieć żadnego dobrego uczynku spełnionego tego dnia.
Spodziewam się, że w następnych wypowiedziach będzie dużo mądrzejszych rad od moich. Szczęść Boże.
O. Jan, omi

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Alicja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2011-03-03 19:20

Kupiłam "Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2011" z edycji św. Pawła. Lekturą zaczynam dzień zaraz po przebudzeniu.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Beata (92.25.8.---)
Data:   2011-03-03 20:32

Myślę, że dobrze przeżyty dzień to wtedy, kiedy pomożemy w czymś drugiemu człowiekowi. Tak zupełnie za darmo.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Alicja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2011-03-03 22:51

Ale i tak jedną z najlepszych recept na dobrze przeżyty dzień jest optymizm, uśmiech i życzliwość wymieszane razem i stosowane wobec każdego napotkanego człowieka. ;)

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Małgorzata K. (---.tktelekom.pl)
Data:   2011-03-04 08:05

Przede wszystkim musimy sami posiadać tę radość w sobie, radość dziecka Bożego. Wtedy optymizm rozsiewa się na otoczenie, zaraża innych. :) Podobnie jak O. Jan omi uważam, że zawsze trzeba zacząć już od świtu myśleć o Bogu. Jeśli On pierwszy, to już wszystko inne będzie na właściwym miejscu. Można będąc jeszcze w łóżku odmówić np. Koronkę do Ducha Świętego. Pozdrawiam serdecznie. :)

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: kolor (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2011-03-04 11:27

Zrób taki eksperyment: wyobraź sobie rano, że to jest Twój ostatni dzień w życiu. Zobaczysz świat z innej perspektywy. Spojrzysz na ludzi z miłością, docenisz piękno tego świata, którego dotąd nie zauważałaś, będziesz szanować każdą minutę tego dnia, by jej nie marnować na bzdury i co najważniejsze - Twoje myśli będą ulatywać ku Bogu. Kładąc się spać porównaj ten dzień do wcześniejszych i zrób rachunek ze swego życia. Polecam. Nawet jak nazajutrz wszystko będzie jak dawniej.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Anna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-03-04 18:55

Codziennie rano wstaję dość wcześnie, krzątam się w kuchni przy przygotowaniu śniadań i kanapek dla męża i dzieci i wtedy śpiewam sobie: "Kiedy ranne wstają zorze." Ta pieśń zawiera wszystko, co chciałabym rano powiedzieć Panu Bogu.
Pozdrawiam wszystkich kochających Boga i życie.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-03-06 23:33

Jak mów Jean Lafrance: problemem nie jest dobre przeżycie dnia, lecz ofiarowanie. Nie chodzi o to, by było świeżo malowane, tylko by WSZYSTKO zostało ofiarowane. Nie ofiarujemy rzeczy takimi jakimi powinny wg nas być, tylko takimi, jakimi są. "Ci, którzy się upiększają, aby stanąć przed Bogiem, mówią jak gdyby przez to, że nie chcą dać wszystkiego, chcą dać tylko to co jest piękne i ładne" Cóż więc ma uzdrowić Chrystus? Istotą ofiary jest spopielenie. Ach, prawda, popiół ma być ładny.

 Re: Co zrobić żeby dobrze przeżyć dzień?
Autor: Beatka (---.play-internet.pl)
Data:   2011-03-07 16:49

Rano uśmiechnij się do Pana Jezusa, podziękuj za kolejny dzień życia i porozmawiaj z Panem Jezusem. Jest twoim najlepszym Przyjacielem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: