logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie jest sens zycia?
Autor: gruby (---.tele2.pl)
Data:   2001-11-03 19:56

mam trzechpokojowe mieszkanie, komputer, internet, wideo, DVD, wykształcenie, szacunek wśród ludzi, pieniądze, stanowisko, jedzenie w restauracjach codziennie i wyje po nocach, bo nie wiem po cholere ja mam to życie

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Via (---.trzepak.pl)
Data:   2001-11-03 20:39

Po co masz życie ?
Życie to dar od Boga, życie jest naszym powołaniem danym od Boga.
Człowiek nie może być wpełni szczeliwy jeśli nie okrył Boga.
Tylko Bóg daje szczęście.
Chodź byś miała 2 samochody, wille, dvid i kupę kasy a nie nie w sercu Boga, była być najbiedniesza z ludzi.
Bóg jest bogactwem mej duszy, tylko On daje nam szczęście, tylko nim możemy czuć się wpełni szczęśliwi i kochani.
Jeśli odkryjesz Boga w swoim życiu, odkryjesz najpieknieszy skarb.
Tak naprawdę nic nie jesteśmy wstanie uczynić bez Boga.
Po to masz życie bo Bóg Cię powołam do tego życia ze swojej miłości.
Otwórz się na jego miłość.
Pieniądze, praca, mieszkanie to wszystko jest dobre, ale to bóg jest tym najważniejszym i największym bogactwem, bez którego trudno żyć.
Żyć z Bogiem, żyć dla Boga to prawdziwa wolność i szczęście.

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Anka (---.zamosc.sdi.tpnet.pl)
Data:   2001-11-03 23:35

Pieknie napisał jeden z naszych współczesnych poetów że w zabieganiu, w dostatku naszego świata, w coraz to nowej technologi ... gryziemy po nocach palce i wyjemy z bólu bo brak nam miłosci - czy przypadkiem w Pana życiu wśród tak przeróżnych wspaniałości i doskonałości materialnych świata dzisiejszego nie brak tego co najważniejsze - Miłości - Boga. Każdy czegoś szuka, kazdy do czegoś dąży ... to jest miłośc, szczeście., ciepło, nadzieja ... a tak naprawde wszyscy szukamy Boga - proszę zapytac sam siebie czy nie brak Panu Boga - jesli tak to prosze Go poszukac np. w dawaniu siebie innym - w służbie.

z Bogiem !
Anka

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Łukasz (---.dostep.pl)
Data:   2001-11-04 08:09

WITAM CIE!

Wiesz., czytając Twoją wypowiedz..to można stwierdzić że jesteś znurzony życiem..a znurzenie pojawia się z braku.. celu..do którego się dąży! Zobacz... osiągnąłeś.. wszystkie cele, które chciałeś, masz to co chcesz i to jest dobre!
Wiesz powinieneś znaleźć sobie jakieś zinteresowanie(hobby), Bóg dał tyle możliwości..żebyś spędzał mile czas! Dobrze może chciałbyś jednak coś robić ale nie wiesz..co jest dobre?! Może ja Ci podpowiem? Może byś tak zaintersował się nurkowaniem..zrób sobie kurs..i wtedy ruszaj na podbój "podowodnego świata" ...naprawdę nurkowanie jest bardzo wciągające..coś o tym wiem! Nie z własnego doświadczenia ale..z doświadczenia bliskiej mi osoby!
Pozdrawiam Cię
Łukasz
P.S. Może Ci przytocze złotą myśl Reinholda Schneidera
"Kiedy zastanawiamy się
nad swoim życiem,
to właściwie sam fakt,
że żyjemy,
powinien nas najbardziej zadziwić"

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Jan (61.113.174.---)
Data:   2001-11-04 08:55

Panie Gruby!
W Ewangelii mozna znalezc scene, w ktorej bogaty mlodzieniec pyta sie Jezusa co ma czynic, aby osiagnac zycie wieczne. Po wymianie kilku zdan Jezus mowi mu: "Rozdaj ubogim wszystko, co masz i chodz za mna". Mlodzieniec bardzo sie zasmucil, bo mial wiele bogactw (moze nawet restauracje u siebie w palacu z calym zastepem kucharzy i kelnerow).
Gdybys pozbyl sie doslownie wszystkiego (bo to Ci najwyrazniej ciazy) i poszedl za Jezusem, to moze bys sie dowiedzial "po cholere masz to zycie".
Niech Cie Bog prowadzi,
Jan

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Barbara (---.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-11-04 14:10

Witaj,
Sens każdego życia najpełniej można znaleźć w Bogu. Zadając sobie i na forum takie pytanie, być może zechcesz podjąć trud odszukania Boga w swoim życiu. On był i jest w nim obecny ale pragnie abyś sam go teraz poznał. "Przypadkowo" - dzisiejsze /niedziela, 5.XI; admin/ czytanie z Ewangelii mówi o spotkaniu Zacheusza z Chrystusem. Każdy lub większość z nas jest po trosze Zacheuszem - który w którymś momencie swojego udanego z ludzkiego punktu widzenia życia, pragnie czegoś więcej, chce zobaczyć i zrozumieć Tego który ma coś więcej do zaoferowania - życie wieczne i wewnętrzny pokój i radość. Zacheusz chcąc spotkać Chrystusa wszedł na sykomorę - Ty możesz iść do kościoła, każdego dnia.
Pozdrawiam
Barbara

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: madzia (---.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-11-04 21:31

bo jesteś dzieckiem Bożym,bo Bóg cię kocha i skoro jesteś na tym świecie to znaczy że On ma względem ciebie jakiś wspaniały plan który na pewno wkrótce zaczniesz realizować.skoro jesteś dość zamożny to może pomożesz biedniejszym od siebie?może włączysz się w pracę jako wolontariusz? może poszukaj jakiejś wspólnoty,która da ci oparcie i w której zawsze będziesz się czuł oczekiwany?będę się modlić

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Gosia (---.wydauto.com.pl)
Data:   2001-11-06 10:42

Cześć,
Przed podobnym pytaniem staje codziennie miliony ludzi. I zawsze to pytanie jest bardzo egoistyczne. Mam już tak dużo i chciałbym mieć więcej. Mam mieszkanie, samochód, dobrą pracę, a chciałbym jeszcze mieć piękną i kochającą żonę, dzieci, które nie chorują i dobrze się uczą, gromadę przyjaciół skłonnych w każdej chwili służyć pomocą. Leżę nocą w łóżku i zastanawiam się dlaczego tego nie mam, a przecież tak bardzo chciałbym. Przecież jestem dobrym obywatelem, uczciwie pracuję, nie kradnę, płacę podatki.
A rada na to jest naprawdę bardzo prosta - przestać myśleć o sobie, posłuchać, co do nas mówią inni i co mówi Bóg. Prawdziwy sens życia leży nie w tym co mamy i nie w tym co dostaniemy od innych, ale w tym co damy innym - bezinteresownie, bez oglądania się na zapłatę. Dawanie to największe szczęście i takie łatwe do zrealizowania.
Trzymaj się. Szczęść Boże. Gosia

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Nowa (---.poleczki.dialup.inetia.pl)
Data:   2001-11-08 20:28

Gdzie jest sens życia?!

W smaym życiu! żyć należy, należy się z niego cieszyć. Nie liczmy ile razy upadamy, lecz ile razy nam się uda wstać. Oto jest sens życia: upaść, i wstawać za każdym razem za pomocą Miłosierdzia. Wystarczy sięgnąć ręką a On pomoże...
Jest to sprwadzona metoda, zaufaj.

W Jego imieniu,
Nowa

 Re: Gdzie jest sens zycia?
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2001-11-09 09:49

To wyznanie jasno uświadamia znamienne słowa Ewangelii, których sens jest taki: Choćby człowiek wszystko posiadł, ale na duszy szkodę poniósł, na nic mu się to nie zda. To szczere wyznanie woła: Nie odnalazłem Boga! A jednocześnie pozwala potwierdzić tym, którzy choć odrobinę Go poznali, że jedyny sens życia jest w Bogu.

Wtedy i tylko wtedy wszystko nabiera sensu, koloru i blasku: mieszkanie i jego brak, komputer i jego brak, internet i jego brak, wideo i jego brak, DVD i jego brak, wykształcenie i jego brak, szacunek wśród ludzi i jego brak, pieniądze i ich brak, stanowisko i jego brak, jedzenie w restauracjach i jego brak, a wycie po nocach przemienia się w radosną kontemplację Boga, który gdy zechce, sprowadza pokrzepiający sen.

Dobrze będzie modlić się tak: „Boże, jeżeli istniejesz, spraw, bym Cię poznał. Pozwól mi się odnaleźć i pomóż mi odnaleźć sens życia”. Ta gorąca, w czasie długich nocy z wyjącymi wilkami, często powtarzana modlitwa – ufam - sprawi cuda. Jeżeli jednak Bóg odezwie się, gdy Pan będzie przechodził, nie wolno spóźnić się na spotkanie z Nim, bo taka sytuacja może się już więcej nie zdarzyć.

Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: