logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: Krzysiek (91.123.179.---)
Data:   2011-12-22 23:00

Czy osoby, które dożyją Paruzji będą mogły uzyskać odpuszczenie grzechów zaraz przed jeśli nie będzie możliwości wyspowiadania się?

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-12-23 00:27

"jeśli nie będzie możliwości wyspowiadania się" - Radziłabym ci raczej szukać tych możliwości zanim nadejdzie czas Paruzji, niż martwić się o to, czy będzie można uzyskać odpuszczenie grzechów. Jak się ma gorące pragnienie przystąpienia do spowiedzi, możliwości znajdą się. Jestem tego przykładem: w dniu wczorajszym, tj. 22 grudnia 2011, zdecydowałam, że muszę przystąpić do spowiedzi, by Uroczystość Narodzenia Pańskiego przeżyć z oczyszczoną duszą. Pojechałam do kościoła, gdzie zwykle stoją kolejki do konfesjonałów. Wchodzę i widzę, że ksiądz siedzący w konfesjonale czyta brewiarz. Zatem podeszłam i skorzystałam z sakramentu pokuty bez kolejki na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia. Gdy odchodziłam od konfesjonału widziałam już sporo ludzi czekających w kolejce. Uważam to za taki mały cud, jaki Jezus sprawił w moim życiu: "Wielbi dusza moja Pana" (Łk 1,46b).

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: A-Mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2011-12-24 14:39

Zwróć uwagę na fragmenty Biblii:
"Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie" (Mk 13,33).
"Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!" (Mk 13,37).
Trzeba starać się żyć tak, aby powtórne przyjście Jezusa nie zaskoczyło nas, abyśmy byli gotowi na to, nawet w czasie snu.

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: Michał (---.range86-148.btcentralplus.com)
Data:   2011-12-26 23:08

Musisz zmienić kategorie myślenia o sobie, o Panu Bogu i o końcu świata. Tak w ogóle, rzeczywistość Boża jest trochę inna od wyobrażeń, jakie masz na ten temat. Zawsze żyjemy przed obliczem Boga, nie tylko przy okazji spowiedzi. Zawsze jest Paruzja. Ona uobecnia się każdego dnia, a dopełni, mam nadzieję, że szybciej, niż myślimy. Ty usiłujesz żyć punktowo, a jesteś bytem ciągłym, choć przygodnym. Punkty, takie jak spowiedź, są istotne, bo one są jak drogowskazy, ale chłopie, pomiędzy drogowskazami jest jakaś przestrzeń, jak chcesz ją pokonywać? Jakimiś takimi siedmiomilowymi skokami? Dziwne ludzie żyją teraz w kraju. Wy żyjecie w świecie wirtualnych gier komputerowych.

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-27 12:35

Pan Bóg jest Wszechmogący i ma swoje sposoby. Ty zaś się staraj każdego dnia o to, co jest naprawdę ważne.

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: Krzysiek (91.123.179.---)
Data:   2011-12-29 19:52

Zapytałem na wszelki wypadek.

 Re: Odpuszczenie grzechów przy Paruzji.
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-01-04 22:33

Jak już Pan Jezus wróci, a my prześpimy okazję do nawrócenia, nie będzie ratunku, bo tak mówi Pismo Święte. Póki żyjemy, mamy szansę. Później będzie tak jak z pannami nieroztropnymi - będą walić w "drzwi" i prosić:
"Panie, panie, otwórz nam! Lecz on odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny" (Mt 25, 11b-13).
Tego właśnie boję się w moim przypadku. Bo właściwie jestem przekonana, że ze mną tak właśnie będzie. Dlatego chociaż innych mogę ostrzec. Dla siebie już wyjścia w zasadzie nie widzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: